Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 29.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Висок разход!!! Даите съветнови  
Автор Maverik (непознат)
Публикувано09.05.03 23:26



От 8 мес. карам Фиат Типо на гас. С газов вакуумен Ловато изпарител сам.Двигателя е 1.6 моноинжекцион двувалка и по-нисак разход от 12л/100км не успиах да видя :((((( Ходил сам няколко пати на реглаж(газ-анализатор) но ни6то не помогна. Ина4е колата си варви перфектно и нямам никакви проблеми(за сега де..). Ако ниакои може да ми каже как да си намаля разхода 6те му бада много благодарен



Тема Re: Висок разход!!! Даите съвет [re: Maverik]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 23:50



Извинявай, приятелю, ама толкова много правописни грешки... направо ми бръкна в здравето...
Що се отнася до газта - смени сервиза.
Успех!



Тема Re: Висок разход!!! Даите съветнови [re: няkoй]  
Автор Maverik (непознат)
Публикувано10.05.03 00:24



Izwiniawai za prawopisa, no ne sam swiknal da pi6a na kirilica.

Smenil sam we4e niakolko serviza i rezultat e edin i sa6t - na magistrala s 120-140km/h 12l/100km



Тема Re: Висок разход!!! Даите съветнови [re: Maverik]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано10.05.03 08:29



Много вероятно неподходящ смесител.
Какво ти казваха по сервизите и по кои сервизи?
И все пак какъв ти е разходът при същите условия на бензин?



Тема Ето няколко:нови [re: Maverik]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано10.05.03 10:29



Ако не ти се занимава на теб с настройки - смени си сервиза... Колегите от София хвалеха БРЦ - аз не го хваля защото съм от Русе...

Газ анализатора не е манна небесна за съжаление... Най добре сам да си я настроиш...

Ако ти се занимава - ето малко информация...
За да ти гори много има 2 варианта - да караш с бедна смес и да караш с богата смес...

1во - запомни положението на винта!!!

Ловатото има 1 винт от който се регулира и празния ход и качеството на сместа. Този винт трябва да е максимално завит така че да имаш празен ход.

Завиваш докато почне да притреперва и връщаш 1/4 после...

Разхода при правилно регулирана смес се определя и от винтовете на тройника (двойника) на маркуча за подаване на газ към смесителя... Ако са ти много развити - много ще върви и много ще гори... Ако не караш колата над 140 - 150 завий винтовете поравно докато спре да вдига над 145-150...

Имай предвид че при каране над 120-130 няма да можеш да смъкнеш разхода под 10! Те сигурно по книжка му дават 9...

Ако не помогне - прочети темата за чашката




Тема Re: Ето няколко:нови [re: imitev]  
АвторMVM27 (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 16:08



Извинявам се,но от горните отговори нищо не стана ясно.
Ясно е,че въпроса опира до сервиз,но все пак предполагам че и човека го знае,за да пита.
Освен тройника или винтчета за регулиране на количеството на газта има и други фактори,който са от значение за високия разход.
Като например свещи,дистробутарна капачка,не знам модела на делкото е с така наречените чукче и наковалня или електронно запалване.Карборатор-разбити оси на клапите(дроселна и втора) и т.н.

Това са основните,и ако и така не става ,сменяй колата или зад воланното устройство.Шегичка



Тема Re: Ето няколко:нови [re: MVM27]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано10.05.03 16:18



>> Извинявам се,но от горните отговори нищо не стана ясно.
Прочети ги пак :)))

Ясно е,че въпроса опира до сервиз,но все пак предполагам че и човека го знае,за да пита.

>>>Освен тройника или винтчета за регулиране на количеството на газта има и други фактори,който са от значение за високия разход. Като например свещи,дистробутарна капачка,не знам модела на делкото е с така наречените чукче и наковалня или електронно запалване.Карборатор-разбити оси на клапите(дроселна и втора) и т.н.

Човека каза че е 1,6 МОНОИНЖЕКЦИОН двувалка колата. Тя е само с една клапа, не влияят разбитите оси, с датчик на хол и електронно управление на предварението на запалването и т.н.

Ако има кофти свещи и кабели ще гърми в см. колектор обусловено от късното подаване на искрата и по-ниската скорост на горене на газта...

Явно трябва да прочетеш пак




Тема Re: Ето няколко:нови [re: imitev]  
АвторMaverik (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 20:48



mom4eta hodil sav v slednite servizi :Margel,v Liulin,v ul.Rui Planina, Dunev i se edno i sa6to :((((. We4e se 4udia dali da ne sloja GIG, no mi idwa mnogo skap a i ne sam siguren 4e 6te pomogne.Daite niakoi svesten serviz 4e we4e mi pisna ot pariwzema4i :((((



Тема Re: Ето няколко:нови [re: Maverik]  
АвторBatGoro (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 16:31



Аз карах такова Типо повече от година (двигател 149c2.046 нали?), през цялото време на газ. За този период наблюденията ми са следните:
Извънградско: 9,5 - 10 на сто, като рядко карам над 140, обикновено 120км/ч
Градско: 13-14 (стигал съм до 17 на сто зимата, но като смених кабели и свещи пак се върна на 13). По-малко не можах да го докарам.
Не съм го водил на сервизи, настройвах си го сам.
Пробвал съм вариант за вкарване на газта с плочка, с щуцери с различна дължина, обаче по-малък разход не можах да постигна. :(((
Но пък си вървеше супер.



Тема Re: za BatGoroнови [re: BatGoro]  
АвторMaverik (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 17:15



Za warweneto i duma da ne stawa - naistina e super!!!

Ti s plo4ka ili s 6tucer si karal pri tozi razhod?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.