Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 28.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема 26л в 40л бутилка :((нови  
Автор iashor (Але,але!!!)
Публикувано08.05.03 10:07



е повече неще да се пълни...

Ако някой е имал подобен проблем и го е решил аре да свирне, щото ми е много досадно..:))

Баси, доколкото знам в 40литрова бутилка трябва да се пълнят към 32 литра.

Некъв образ спомена че бутилката като я завъртя наляво може да глътне още 1-2 литра, ма пак не е максимума...и нещо за поплавък спомена, ма аз поплавък да си кажа честно още не съм виждал...

Аре хелп, ако можете с нещо..:))

- Ки е?

- Прабуге.




Тема Re: 26л в 40л бутилка :((нови [re: iashor]  
АвторЧepвeнa Джeтa (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 11:40



по правило бутилката се пълни до 80% от обема си. това е изискването за да не се превърне в хидравлична система при абсолютно напълване. сещаш се, че такава бутилка оставена на слънце е готова да гръмне.
при правилно регулиране на поплавъка някакви негови елементи затварят входа и предотвратяват препълването. това обаче е при правилна регулировка и при правилен монгаж (на самата бутилка).
доколкото разбирам това ти е първото пълнене, и мисля че може да се върнеш при майсторите които са ти поставяли АГУто

сега се сещам и друго: преди да търсиш майсторите, следващия път зареди на друга станция (колонка). може там където си сипвал да са им по-слаби помпите



Тема Re: 26л в 40л бутилка :((нови [re: Чepвeнa Джeтa]  
Автор iashor (Але,але!!!)
Публикувано08.05.03 11:56



не бе не ми е първо пълнене, ма досега не ме е дразнело толкова...+ чак сега се сетих да поставя въпроса в клуба...пък за майсторите - уредбата вече е на две години и ще искат мангизи...пък ако е нещо дребно и аз мога да го оправя:))

- Ки е?

- Прабуге.




Тема Re: 26л в 40л бутилка :(( [re: iashor]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 15:54



moiata e 60 l.dokolkoto znam butilkata sabira 80 procenta ot obema si.zna4i triabva da sabere 48 l.no ne sabira sigurno tolkova.ima zna4enie pod kakav naklon e postavena.po dobre ne butaj da ne vzeme da izpuska nesto.mezdu drugoto niakoj ne iska li da smeni malka butilka za goliama.ne patuvam mnogo i mi omrazna tozi varel v bagaznika



Тема Re: 26л в 40л бутилка :((нови [re: iashor]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 13:33



И моята е 40 л., но събира 27-28 литра - според мен не е наклонена под правилния ъгъл, ама аз вече свикнах и не ми се занимава. Ъгъла, на който трябва да е наклонена го пише на сондата. Там пише и за какъв диаметър бутилка е - трябва да отговаря.



Тема Re: 26л в 40л бутилка :((нови [re: Hipo]  
Автор tihon (любопитен)
Публикувано10.05.03 12:55



Моята се води 35л. Имал съм случай на Топливо, ОМВи и Лукойл да ми дават бележки с 32-33 л. Но ми е правило впечетление че винаги е било или вече късно или студено /зимно/ време.
Другото във връзка със твоя случай - ако сутринта заредя на студено и след 150 км - примерно от морето - към обед се опитам отново да заредя, се оказва че бутилката не поема. Момчетата по газостанциите ми казват- ама на вас ви е пълна- та ги карам да ми погледната километража. Може при теб да е същата история - ако си опитвал да зареждаш на горещо време - да не ти побира - свързано е сигурно с поплавъка, агрегатното състояние и Господ знае още какво...

"I believe in Karma what you give is what you get returned" - Savage Garden


Тема Re: 26л в 40л бутилка :((нови [re: iashor]  
Автортин (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 11:58



Имах такава бутилка и същия проблем, като ходих до майстора тогава каза, че трябва да настроят поплавъка ама аз не исках и си карам така.



Тема Re: 26л в 40л бутилка :((нови [re: тин]  
Автор iashor (Але,але!!!)
Публикувано12.05.03 12:10



ако опира до поплавъка и аз така май ш си карам..:( щот само на казанчето поплавъка съм си позволявал да манипулирам...тук нещата са доста по сериозни...

- Ки е?

- Прабуге.




Тема Re: 26л в 40л бутилка :((нови [re: iashor]  
АвторRed Jetta (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 18:18



пич и половина си. евала




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.