Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 28.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Харчи и това си е...нови  
Авторoтkaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 15:10



Купих Seat Toledo , 92г., 2000 кубика, пълен инжекцион, 2Е, АВТОМАТИК. Поставиха ми BRC, но разхода на газ не може да ми падне под 10/100 извънградско при кротко каране, като на бензин същия ми е 7,3-7,5/100. Гледаха ми я и на компютър, изгарянето било нормално, изкараха ме хахо, че не можело да гори толкова малко на бензин и 10/100 било нормално.
Така ли е наистина???
Посъветвайте ме какво да правя?
Иначе колата работи перфектно и на газ и на бензин.



Тема Аре бе..нови [re: oтkaтa]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано24.04.03 15:54



при положение че на бензин си 8/100, на газ харчи 10/100.
Като не ти харесва - продавай..
баси и хората.. ако беше 13/100 то да има за какво да се жалваш.. ама то

Вземете да се пообразовате малко пък после плачете... нали сега газта ти е 68ст. или 2 пъти, повтарям - два пъти по-евтино от 95.. надявам се че не караш с 92, за да ти е по-тънко, нали?

пфу



Тема Re: Аре бе..нови [re: Чepнorлaв]  
Авторoтkaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 16:41



ако разлика от 35-40% в разхода е нормален според теб, то ... какво образование имаш ти ми е интересно, ако имаш някакво изобщо...



Тема Re: Харчи и това си е... [re: oтkaтa]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано24.04.03 16:50



Особено на газ от извънградско до извънградско има разлика. Ако караш по магистралата е едно, ако караш по обикновен междуградски път, провокиращ честа смяна на скоростите е друго. Лично при мен на магистрала разходът ми при 100-110км/час е около 8л/100км ... а например София-Своге по Искърското дефиле със скорост 40-80 км/час >>> над 10 л/100км. Аз "храня" мотор 1.7л пълна инжекция. Та принципно според мен разходът ти си е съвсем нормален - вероятно има възможност да го свалиш с около половин до 1 литър, но с цената на влошаване на динамиката на автомобила. Успех



Тема Re: Харчи и това си е...нови [re: VladoR]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано24.04.03 17:03



Всъщност трябваше да започнем от тук:"разхода на газ не може да ми падне под 10/100 извънградско при кротко каране" в комбинация с въздушен филтър на 10.000км = разход 10л/100км (та и повече!) като "здравей" и "здрасти". Като за начало колко ти е стар въздушният филтър?



Тема Re: Харчи и това си е...нови [re: VladoR]  
Авторoтkaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 17:21



още като я откарах за газова уредба смених въздушния филтър и я настройваха с чисто нов.
Това, което казваш за различните пътища е така, но я засичам при еднакви условия вече 3-4 хил. км. и просто като разлика ми се струва много.
свещите са добри, провериха ми и центровката на запалването. опитах и с повече аванс, но тц....



Тема Re: Харчи и това си е...нови [re: oтkaтa]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано24.04.03 17:34



Настройката на газ е нещо много капризно (много по-капризно от тази на бензин): минимално отклонение от оптималното отношение газ/въздух и колата вече е спъната в поне някой от режимите (я на празен ход, я на максимална скорост/ускорение и т.н.). Според мен щом колата ти върви добре (а пък и стойностите на газ-анализатора са били нормални), значи от нея е извлечен почти със сигурност максимума и не търси под вола теле. Можеш да завиеш леко (препоръчва се стъпка МАКСИМАЛНО 1/8 оборот) винта за количество, което гарантирано ще доведе до две неща:
1. намаляване на разхода и
2. влошаване на динамиката
без да се отрзи на празния ход. За твое сведение резултатите при мен: така свалих разхода на градско от почти 11 на 9.999л/100км градско в София, но с цената на това след 100-110км/час да имам ускорението на "трансокенаски лайнер". Впредвид на това, че аз карам доста и почти само градско, тези резултати ме устройват. Успех



Тема Re: Харчи и това си е...нови [re: VladoR]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано24.04.03 17:46



и друго: това BRC във фирмения сервиз ли го поставиха?



Тема Re: Харчи и това си е...нови [re: oтkaтa]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано24.04.03 18:26



Давай повечко газ...

Моя кадет е 1,4 и извънградско му дават да гори на бензин 7 - 7,5... на газ ми гори 8,5 - 9... Така че с твоя автоматик и 10 извънградско при 2000 см3 си направо супер. Не виждам от какво има да се оплакваш?!?!?

Колкото до разхода на бензин извънградско - не че не вярвам, но ми се струва че си в грешка... как точно си го засичал този разход на бензин - не вярвам да си пълнил догоре и да си карал 100 км и после пак догоре




Тема Re: Харчи и това си е...нови [re: imitev]  
Авторoтkaтa (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 08:12



l/km*100




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.