Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 17.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Малко пояснения, ако моженови  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано16.02.03 02:47



Абе откакто ми сложиха газ на Пасата (1.8 Ми) започна отвреме на време да светва лампата на инжекциона и да не работи равноменро на бензин.
Иначе на газ е пушка - върви добре и харчи малко.
Тук чета за някакви емулатори и контроли, на мойта сложиха някакво рела и толкоз. Дали пък не трябва да я доработвам малко. Не че спешно, ама дайте акъл

Питайте и ще ви бъде казано


Тема Re: Малко пояснения, ако моженови [re: Kostadyn]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано16.02.03 09:22



Няма да се оттървеш от това, докато не монтираш емулатор! Явно чипа ти натрупва грешки от невъзможността да коригира сместа при работа на газ и за това! Често явление! За това е и емулатора, за да лъже чипа, че върши нещо!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Малко пояснения, ако моженови [re: Шkoдa]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано16.02.03 11:39



Koi chip be Skoda. Q dai poqsneniq. Az dokolkoto znam Mi-nqma chip. ILI burkam?


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.


Тема Re: Малко пояснения, ако моженови [re: KR-16V]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 13:04



mnogo barkash daje..
dori vaprosnia mai e Mono-Motronic, koeto shte re4e 4e komputera opravliava ne samo smesoobrazuvaneto (kolko benzin, vzavisimost ot vazduha), ami i zapalvaneto... vsashtnos ako e Motronic, neznam dali izobshto moje da se mine bez emulator



Тема Re:нови [re: M]  
Автор Maistora (човекът москвич)
Публикувано16.02.03 23:48



само ако има ламбда сонда...

яла ма сляз, че не моа са кача.


Тема Re:нови [re: Maistora]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано18.02.03 09:38



Точно за това става дума - има ли ламбда-сонда, има и управляващ блок и е хубаво/а при френските автомобили е задължително/ да си има емулатор

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Малко пояснения, ако моженови [re: Шkoдa]  
Автор MVM27 (непознат )
Публикувано21.02.03 14:36



Извинявай,понеже доста често те виждам да даваш информация,искам да те питам нещо.
Имам Опел Кадет 1.3Ми с оригинално газово(поне със сигурност знам че с него е вкарана колата тука).Тази година с тези студове в Варна не може да запаля сутрин.Така, ако запаля автоматичния смукач се вкючва чак след няколко минути при работа на 2000/2500 оборота,ако падна под тях просто колата угасва и край,не можеш да запалиш(заради студа обледява се изпаритела),и така докато издържи акумолатора и после пак към зарядното.Какво да правя,на бензин още по зле .



Тема Re: Малко пояснения, ако моженови [re: MVM27]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано21.02.03 22:51



Притеснява ме това, че замръзва изпарителя ти, и се оплакваш и от работата на бензин! Всепризнато е, че първо двигателят трябва да бъде на "6" на бензин и после да се мисли за газ!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Малко пояснения, ако моженови [re: MVM27]  
Автор imitev (бивш смелчага)
Публикувано24.02.03 13:58



Ако нямаш емулатор за ламбда сондата - имаш грешки в ECU. Опитай да ресетнеш (откачаш минусовата клема на акумулатора за 1 мин).

При мен това помага C14NZ за около месец...

Иначе обледяването на изпарителя си е нормално като процес... Аз винаги паля на бензин сутрин.




Тема Re: Малко пояснения, ако моженови [re: Шkoдa]  
АвторPRR (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 10:21



Skoda,
Imash li shemata na tozi proslowut emulator? Shtoto i pri men sweti valtata lampa (Vectra 1.8MI), koeto e, meko kazano, iznerwiashto. Pri men strannoto e che w nachaloto kato sloviha uredbata lampata sweteshe neprekasnato, a sega kato stoia po-dalgo na postoianni oboroti. Kato se razdwiva malko, t.e. smeniam oborotite, lampata gasne i sled wreme pak swetwa (na sfetofara).
10x




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.