Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:40 19.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема АКО ЗНАЕХ, ЧЕ ЩЕ ИМАМ ПРОБЛЕМ С АГУ...нови  
АвторTED (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 10:39



За съжаление нямаше как да предвидя и кой да ми каже, че с монтирането на газова уредба ще започнат проблемите с нейната експлоатация поради което като доста притежатели на МПС ежедневно използващи своят автомобил преди 2 г. чинно се наредих в сервиз за монтаж на газовка, платих си като поп 550 лева и......започна се.
Около 3 месеца всичко бе О'Кей, но след това и до ден днешен един основен проблем ми къса ежедневно нервите и изцежда портфейла. Гасне ! Ей така си гасне в момента в който дръпна крака си от педала за газта и колата не е на скорост. Изкриви ми се крака да натискам газ и спирачка едновременно. В софийския трафик това си е направо мъка. Последно се изръсих за почистване на изпарител, клапи, както и монтиране на ламбда симулатор, но ефекта е .....НУЛЕВ ! Голяма мъка. И накрай майстора ми казва, ами то май този модел РЕНО ( Аз карам 19-ка 1,7 моно инжекция) е много капризен и не става за газ. Освен това ми препоръчва да си сменя накакъв ши*ан "мап сензор", за да се изключи версия за причина в него, да сменя кабели на свещи, палец, капачка и какво ли не още. А колата на бензин си е добре. Държи си обороти, върви си. Не знам какво да правя. Всъщност знам.....ще разкарам тази газова уредба и ще спра да наливам в нея средства за ремонти и опити на какви ли не майстори. Защото с парите, които давам за тези ремонти ще си покривам разхода до по скъпото гориво. Ето, това е. Ако може да кажето нещо по въпроса ще съм Ви благодарен, ако ли не ....здраве да е.



Тема Re: АКО ЗНАЕХ, ЧЕ ЩЕ ИМАМ ПРОБЛЕМ С АГУ...нови [re: TED]  
АвторTED (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 10:44



Забравих да добавя, че газовата ми е BRC. Такава ми препоръчаха за моноинжекцион, такава ми сложиха. Мъка а а аа а а а ааа а а............



Тема Re: АКО ЗНАЕХ, ЧЕ ЩЕ ИМАМ ПРОБЛЕМ С АГУ...нови [re: TED]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано23.04.03 10:56



Имам предположение, че колата ти гасне при изключване от скорост само ако си в движение, но не и на място. Ако е така, обясни максимално детайлно откъде "пущината" засмуква въздуха към въздушния филтър.



Тема Re: АКО ЗНАЕХ, ЧЕ ЩЕ ИМАМ ПРОБЛЕМ С АГУ...нови [re: TED]  
Авторval63 (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 11:37



Аз съм с Peugeot 405 и газова Lovato /вакуум/. Като ми я слагаха изрично ме предупредиха, че въздухът не трябва да се засмуква директно и даже идърпаха "въздуховода" от маската, насочиха го надолу и даже го привързаха със свинска опашка в това положение. Аз все пак след няколко месеца от любопитство го върнах в ориг. му положение и се получи точно твоя ефект - махна ли крака от газта при изкл. скорост гасне веднага.Явно се получава много бедна смес при по силно засмукване на въздух.



Тема Re: АКО ЗНАЕХ, ЧЕ ЩЕ ИМАМ ПРОБЛЕМ С АГУ... [re: TED]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано23.04.03 11:45



Сервиза на BRC в София бил добър пишат колегите тук.

Само ще ти кажа че няма начин да не може да ти направят колата да върви на газ! Просто смени майсторите...

Тука се подвизаваше някакъв собственик на сервиз за ГАЗ - може да се възползваш от услугите му... тъкмо ще разберем колко е добър а и може да се спазариш да платиш след като се увериш че всичко е наред...




Тема Не съжалявай и не се отчайвайнови [re: TED]  
Автор Taratorko (Пътник нанякъде)
Публикувано23.04.03 13:16



От 3 години имам вакуумен BRC 90P. Първо го монтираха на една Шкода 105 и пак 500 лв. но си струва. С помощта на imitev (благода му отново) го преместих на моноинжекционен Кадет и след като минаха "детските болести" всичко е ОК.
Въпрос на настройки - поне според мен.
Виж си въздушния филтър, зареди газ от друго място, от къде смуче въздух и дали не се е запушил някой отвор от задната страна на изпарителя.
Можеш и там да отидеш в краен случай


Смятам, че BRC са един отличен избор като цялостна екипировка и по принцип не са капризни
Успех

Когато Господ намрази някого - изпълнява всичките му желания!

Тема Re: АКО ЗНАЕХ, ЧЕ ЩЕ ИМАМ ПРОБЛЕМ С АГУ...нови [re: imitev]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 14:25



Какъв е изпарителя ти? Ако е BRC FOX проблемът ти е по-голям.



Тема Re: АКО ЗНАЕХ, ЧЕ ЩЕ ИМАМ ПРОБЛЕМ С АГУ...нови [re: TED]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 14:29



Същото Рено кара и мой комшия, но изпарителя му е Сопотски, проблемът му бе същия и той го реши по подобен на гореописаните начини, но го направи като сложи на входа на филтъра едно парче от дамски чорапогащник. И аз мисля че ти е бедна сместта, та затова като намалиш обема на входящия поток въздух ще се нормализират нещата. Този номер съм го правил и на Регата и на Жигула и все е успешен. И на теб ти желая успех!



Тема Re: АКО ЗНАЕХ, ЧЕ ЩЕ ИМАМ ПРОБЛЕМ С АГУ...нови [re: Nik]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано23.04.03 19:15



Дроселирането само за този проблем ли се прави (слагане на чашки от кафе, чорапогащници и др.), или има и друг положителен ефект?



Тема Re: АКО ЗНАЕХ, ЧЕ ЩЕ ИМАМ ПРОБЛЕМ С АГУ...нови [re: Nik]  
АвторLudia Max (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 21:41



Много е отворен твоят съсед!!
Сигурно и той седи по сервизите всеки ден!Или е някой всезнайко?!?!И си мисли,че разбира от всичко!?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.