Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 17.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема НАПРАВИ СИ САМ !!!нови  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 10:50



Здравейте фенове на АГУ!
От време на време чета темите в клуба и направо ви се чудя /визирам темата за настройка на авт. ключ-"EL.LOVATO na monoinjekcia"/. Момчета, когато ви се прияде сирене например,правите ли си го в къщи?
В сервизите - ИСТИНСКИТЕ, хората са обучени от производителите на съответните марки, разполагат с необходимите уреди и т.н.
Погледнете визираната тема и вижте колко глупости са написани! Лошото е че понякога това може да е опасно!
Само българите разбират и могат всичко!
Не пиша името на сервиза за да не го сметнете за реклама.



Тема Re: НАПРАВИ СИ САМ !!!нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано19.04.03 15:17



Здрасти!
Абсолютно съм съгласен с теб, но както винаги има едно НО:
Никога не забравяй, че живеем в скапаната вдържава, наречена Република България, където повечето от хората, и особено младежите едва могат да си позволят да купят някаква барака, която да се опитат сами да поправят!Похвално е, че някой иска да си опита силите и да се захване например с електрониката! Да не би да е по-добре да иде да се друса или да прави простотии?
В краен случай, като не успее, сам ще потърси помощта на сервизите! Или на магазина, за да си купи ново!
Приемам всякакви коментари по темата!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: НАПРАВИ СИ САМ !!!нови [re: Шkoдa]  
Автор млaдeжa ()
Публикувано19.04.03 16:57



Не ми хвали сервизите.Аз не визирам конкретната тема ама ако трябва да я визирам май не ще да е голяма работа да се направи нещо такова.А нали все пак човек го е правил а не извън земен.А и в сервизите са пак наши подобни земни хора.Защо да нямаме поне техните познания.С техническото оборудване може да сме по зле.И все пак в сервизите работят айде да не обиждам всичките хора за пари и то не много.А за заплата без да си обичаш и вършиш работата както трябва с поне малко любов и мерак не става.Все нещо ще ти претупат.А и въпроса не е само в парите и качеството на услугата.Има нещо наречено "Хоби" и за всеки е на различна тематика най важното е да ти достави удоволствие от ссвършената добре работа.



Тема Re: НАПРАВИ СИ САМ !!!нови [re: млaдeжa]  
Автор Benton ()
Публикувано19.04.03 19:16



Подкрепям нанълно Младежа! Освен това има хора, които искат да си поправят сами колата, не само по финансови причини,а и защото им е интересно. Мисля че форумите свързани с коли са предимно за това - обмяна на личен опит и взаимопомощ. За този който иска сервиз - да заповяда на сайтовете с реклама на сервизите и после в самите сервизи. То като имаш проблем, да идеш в сервиз е най лесно. Но не е и гаранция че ще ти свършат работата перфектно - още повече там гледат да сменят цели възли и агрегати, отколкото да ги ремонтират. Помня един случай с една астра, в Булвария така и бяха натегнали ръчната при смяна на жилата, че накладките пушеха... При това старит накладки... Отделно, че се държат грубо понякога с клиентите.
В случай на проблем, да речем при бензиновата помпа, няма да е особено трудно и сам да я смениш цялата, вместо ремонта й. А аз самия, предпочитам дори и да счупа нещо по моята си кола, но да се науча как се прави.
А и тук има доста "агенти" на сервизи, които почти винаги се включват и казват "най-добре иди в сервиз" или "не се занимавай с това, не е да тебе", при което следва въпрос "кой сервиз ще ми препоръчаш" и отговора е ясен...

Редактирано от Benton на 19.04.03 19:20.



Тема Re: НАПРАВИ СИ САМ !!!нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор12OL (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 01:10



Абе ти ходил ли си някога на сервиз, особено за АГУ? Твойте "обучени" обикновено са с по-малки знания за автомобилите от 85 годишната ми баба! Веднъж посетих сервиз и не повторих, защото не съм самоубиец, а и за да оправя колата си, от щетите, нанесени й от майсторите, загубих страшно много време.

Ако наистина четеш писаното в клуба и разбираш нещо би трябвало да си забелязал, че тук се подвизават изключителни професионалисти и мислещи хора. Има и доста неверни неща и грешки, но нали затова обсъждаме проблемите!

И пак по повод майсторите: Кой ти мие зъбите - ти сам или личния ти стоматолог (нали е обучен и пр). Сигурно викаш и електротехник да ти завие крушката?



Тема Re: НАПРАВИ СИ САМ !!!нови [re: 12OL]  
АвторГA3CEPBИ3 (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 14:16



Здравейте отново.
Май не сте прочели добре написаното. Аз говорех за ИСТИНСКИТЕ сервизи, а не за гаражчетата наричащи се така. Майстор не се става за 1 месец. В сериозен сервиз хората работят с години, имат постоянни клиенти и т.н. Далеч съм от мисълта,че всеки проблем е за сервизна работа, но има и неща които със сигурност не са за направи си сам.
Безкрайно далеч съм и от рекламата в този клуб. Точно затова не пиша името си. Колкото до зъбите - всеки сам си ги мие, но ползва паста и четка правени не в къщи . Вярно е че в този клуб участват професионалисти, но професионалисти във всичко просто няма. Иначе съм на разположение за въпроси свързани с АГУ.



Тема Re: НАПРАВИ СИ САМ !!!нови [re: Benton]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано20.04.03 15:52



Съгласен съм с вас, не е само да си вкараш колата в сервиз, има и елемента на удоволствие. А също така трябва да се признае, че в България много трудно човек може да намери качествен сервиз със съвестни служители. Лично аз колата си я поправям сам и като резултат знам, че съм си я направил както трябва, излиза ми по евтино, и си спестявам това някой ~20 год да ми се прави на велик, ако аз сгафя нещо сам съм си виновен не се сърдя на никой. Ако прегледате клубовете за автомобили ще забележите как навсякъде има оплаквания от лошо свършена работа, а парите които се плащат - ужас. Затова вълка сам си върши работата и врата му е дебел - ако сме Германия нещата сигурно стоят по друг начин, но не сме

Щом те влече


Тема Re: НАПРАВИ СИ САМ !!!нови [re: ГA3CEPBИ3]  
Автор Audimania (Judas)
Публикувано20.04.03 15:58



Като твърдиш Истински сервизи да не би да имаш предвид Дару кар, Юнитрейд и др. такива, защото и във двата съм вкарвал кола и резултата беше плачебен, въпреки,че твърдят,че персонала е обучен в Германия и т.н. - дрън дрън тра ла ла, няма такова нещо, а на всичкото отгоре и се държат грубо и надменно- това не го разбирам, затова разчитам на собстените си сили, знания и се радвам на такива клубове където човек може да получи много ценна информация от хора с реални познания.

Щом те влече


Тема Re: НАПРАВИ СИ САМ !!!нови [re: Audimania]  
Автор млaдeжa ()
Публикувано20.04.03 20:23



Да инструментите и частите дето влагам при ремонт не съм си ги правил аз.По повод пастата и четката за зъби.



Тема Re: НАПРАВИ СИ САМ !!!нови [re: млaдeжa]  
Автор Benton ()
Публикувано20.04.03 23:30



Mislia, che ne e umestno sravnenieto s sireneto, ili pastata za zubi, a za tova che rabotata ia vurshime nie, a ne "specializirania" serviz.
Inache primeri sus servizi koito bi triabvalo da sa dobri, a ne vurshat rabota za pet pari - bol. Ot moite nabluidenia sum stignal do zakluchenieto che samo edin serviz na oficialen prestavitel rtaboti dobre, no ne go spomenavam, zashtoto ne iskam da mu prava bezplatna reklama.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.