Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 24.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ste mi kazete li s kakvi masla karate  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 13:00



ste mi kazete li s kakvo maslo da karam imam opel kadet 1.3s s gazowa uredba stargaz koe maslo e naj- podhodiasto spored vas. ima hidravli4ni powdiga4i i v momenta 4ukat no masloto mi ne e hubavo zatova..koe e hubavo i da ne go gori naj ve4e.



Тема Re: ste mi kazete li s kakvi masla karateнови [re: dani]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано17.04.03 15:10



Аз лично карам с Elf 15W40 Prestigrade Mineral Techology - производителя на двигателя ми го препоръчва.
Всеки производител препоръчва някакво масло за двигателите си - съветвам те да сипваш такова. Незнам какво е препоръчителното за Opel.
Колкото до това, дали за коли на газ трябва някакво специално масло, мисля че не е необходимо да сипваш някакво по-различно от това за бензинови двигатели. Просто гледай да не е менте, това е.

БИЙ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ!


Тема Re: ste mi kazete li s kakvi masla karateнови [re: dani]  
Автор mariobg (<-незнаещ->)
Публикувано17.04.03 15:31



Az sasto kato kolegata karam sas masloto, koeto prepora4va proizvoditeliat na dvigatelia, t.e. Selenia Gold palna sintetika i da ti kaza 4estno ne vizdam razlika v shuma ili kakvoto i da e bilo drugo po vreme na rabota na dvigatela na gaz sriamo predi kogato karah na benzin. Poneze tova e italiansko maslo i ne sam siguren 4e kato pishe na kutiiata da go karam 20000 km e to4no taka i zatova go smeniam na 10000 da mi e sigurna rabotata, za 30000 ne sam zabeliazal da ima niakavi problemi s dvigatelia nito pak mu e padnala kompresiata otkakto ia imam tazi kola... spored men e nai vazno da go smeniash malko po-4esto otkolkoto mu e predpisano i togava ne smiatam 4e ste imash problemi!!!

ne e vazno da si parvi, vaznoto e da stignesh tam za kadeto si tragnal!!!



Тема Re: ste mi kazete li s kakvi masla karateнови [re: mariobg]  
Автор AstraGT (новак)
Публикувано17.04.03 15:46



Az karah s 15W40 Castrol GTX3. No sega slojih 15W50 MOTUL polusintetika (mislia che e dobre za liatoto) .



Тема Re: ste mi kazete li s kakvi masla karateнови [re: dani]  
АвторCastrol (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 02:26



Castrol Magnetics palno sintetishno



Тема Re: ste mi kazete li s kakvi masla karateнови [re: dani]  
Автор Любитeл ()
Публикувано18.04.03 11:37



Castrol GTX Magnatec 10W40 sintetichno



Тема синтетично?нови [re: Любитeл]  
Автор clyde (познат)
Публикувано18.04.03 11:44



10W40 според мен е полусинтетика - а може и да бъркам.
Иначе аз карам с ELF 10W40 (полусинтетично), защото имам Рено, а оттам препоръчват това масло.

Be cool !!!


Тема Re: синтетично?нови [re: clyde]  
Автор Любитeл ()
Публикувано18.04.03 11:53



Az lichno sym s pylna sintetica, no ima i polusintetichni i mineralni 10W40. Az sym na 15000 sled osnowen remont i zatowa reshih da ja poglezja s sintetichno maslo



Тема Re: синтетично?нови [re: Любитeл]  
Автор clyde (познат)
Публикувано18.04.03 12:25



Аз пъкси мислех, че разделението при маслата е следното:
15W40 - минерално
10W40 - полусинтетично
5W40 - синтетично

Be cool !!!


Тема Цифрите означаватнови [re: clyde]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано18.04.03 14:05



вискозитета на маслото лятоска и зимъска.

W е winter (зимъс)

10W40 има всикозитет 10 лятоска и 40 зимъска. Колкото е по-малка цифрата толкова е по-рядко маслото...

Има Минерални 10В40 и полусинтетични 10В40...

За опел маслото трябва да е 10W40 - може Motul примерно - добри са.Не е необходимо да е полу- или пълна синтетика

А това дали ще ти го гори или не - ако колата е добре - няма да бута... на 10000 км до 750 1000 мл е нормален разход, особено ако караш колата със 120 - 130 (по-високи обороти)


Редактирано от imitev на 18.04.03 14:08.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.