Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 17.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Износване на двигателя на газнови  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 12:46



Здравейте, колеги,
карам на газ различни коли - моноинжекция и карбураторна Лада 1300S относително много километри, разбира се, щом са на газ -;))) в смесен режим - градско и извънградско. В разговори с компетентни и не дотам колеги и специалисти по никакъв начин немога да си отговоря на някои от следните въпроси:

1. Дали газта износва повече двигателя: Казват ДА, защото и тя като бензина отмива маслото от стените на цилиндрите; НЕ, защото влиза направо като газ и отмива относително по-малко. Нафтата било най-добре, защото самата тя била слазочен материал, но дизеловият двигател бил по-голям и съответно с по-голям ресурс.

2. Необходимо ли е да се добавят към маслото някакви присадки, подобрители и други - пак във връзка с горния въпрос, казаха ми, че в маслата ТОТАЛ тези съставки се добавяли. Аз мисля че в една или друга степен навсякъде се слага нещо подобно, но дали има смисъл от подобрители като Мотор Ъп и тези на Марс моторс, въпреки, че аз лично бих предпочел нещо, дето го рекламират по-малко ? Един приятел, който кара такси изказа мението, че слага само Дуралюб на Опел Вектра и е много доволен, но няма база за сравнение с гореупоменатите добавки, то при разлика от около 10% и как ли може да се разбере, освен по разхода но знае ли човек ?
Както и да е - ако намеря отговор на въпросите си, ще си задавам други ...

Бъдете здрави !

ЛЕКА, ДОХОДНА И БЕЗАВАРИЙНА, КАКТО КАЗВАТ, НЕЗАВИСИМО КАКВО РАБОТИТЕ !



Тема Re: Износване на двигателя на газнови [re: someone]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано05.04.03 19:13



Газта категорично НЕ износва повече двигателя, напротив тя е доста по-калорична и доста по-чиста.
От тук идва по-голямата степен на запазване на маслото във вида, в който трябва да бъде, без да се разрежда от недоизгорели при работа на бензина съставки и повече време остава чисто.
А да се сравнява газта с нафтата е неуместно!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Износване на двигателя на газнови [re: Шkoдa]  
Автор shkogi ( шкодаджия)
Публикувано06.04.03 00:12



Точно така е, както казва Шкода.
Само че трябва да се има предвид, че двигателят работи при по-високи температури - точно това е проблемът при
повечето некачествени масла - прекъсва се масленият филм.
Оня ден си купих масло от Шел за LPG. Oбещават безпроблемна работа, още не съм го сложил. Досега карах със MaditOil - словашко масло - не е лошо (в сравнение с Плама и Приста), но е доста тънко.



Тема Re: Износване на двигателя на газнови [re: shkogi]  
Автор cholich (Lada Niva 1.7)
Публикувано06.04.03 10:39



а как ще се отрази газта върху жълтия SHELL HELIX на Лада Нива 1.7?

Winter Warrior


Тема За по-високите температуринови [re: shkogi]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.04.03 08:19



Впредвид по-високите температури при работа на газ мисля да сложа термостат, който отваря с 5 радуса по рано от оригиналния. Всякакви коментари са добре дошли.



Тема Re: За по-високите температуринови [re: VladoR]  
Автор PeGaz (минаващ)
Публикувано07.04.03 09:32



Теоретически е така.

А по показанията на уреда забелязал ли си дали държи по висока температура?
Аз имам две коли на газ и не съм забелязал по висока температура, даже на дълъг път си е ниска.



Тема Re: За по-високите температуринови [re: PeGaz]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.04.03 09:41



Уви ДА, да не мислиш, че ме гони първоначална форма на мазохизъм?! Дори нещо повече - за да не обвини някой самия двигател, че нещо вече не му е читаво - те французите са го оразмерили направо на границата на термичното натоварване (вероятно за да получат по-високо КПД съотв. по-нисък разход): когато е на бензин от време на време има принудителен празен ход, който спомага за поддържането на по нисичка температура (предната събота ходих до Перник и специално експериментирах на газ и на бензин: на газ определено държи по-висока температура), на газ обаче ППХ няма и температурата сега понякога достига стойности, които е достигала максимално предното лято в най-големите горещини (на бензин).



Тема P.S.нови [re: VladoR]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано07.04.03 09:52



На дълъг път на относително равно няма проблем. Проблемът май ще се получи в града в режим тръгнеш-спреш, ако не предприема някакви мерки. Между другото - да си призная - преди да пипна термостата ще си сменя профилактично термошалтера на вентилатора. Нямам данни на колко градуса трябва се включва, но при мен това определено ства някъде над 105-110 градуса, което май не би трябвало да е така (е ... добре, че все пак става!). Автомобилът е РЕНО 1.7 multipoint. Ако някой има представа, на каква температура трябва да включва този досаден шалтер (за този мотор!), ще съм благодарен да сподели ... иначе присъдата за моя ще е "околчателна и без право на обжалване". Теоретически не съм склонен да приема тезата, че датчика за температурата на таблото не е читав, защото на бензин показанията на уреда са префектни.



Тема Re: За по-високите температуринови [re: VladoR]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано07.04.03 10:04



Честно казано не трябва да има разлика в температурите!
Аз лятно време ползвам един термостат, дето отваря по-рано с около 7-8 градуса, а зимно време стандартен, но все пак тегля на колесар автомобили и нямам голяма насрещна струя...
Обикновено по-високата температура на работа на газ е свързана с нещо друго - я дупчица във водна мембрана, я малък аванас...

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: P.S.нови [re: VladoR]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано07.04.03 10:08



За този тип двигатели мисля, че трябва вентилаторът ти да включва на 90оС, когато се отваря и термостата, а при 102оС, се включва втората скорост на вентилатора и термостата е отворен напълно.
Провери си дачика за температура, който е отговорен за включването на вентилатора, както и самия вентилатор.

БИЙ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.