Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 12.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема До Черноглав  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано08.04.03 15:13



Виж какво намерих за Газовите инжекциони на Мерца:

"""
Собственик съм на Mercedes w123/280E от 1980 година. Снабден е с пълен механичен инжекцион Bosch K-Jetronik. Моделът на двигателя е M110.984, който е същият като на моделите w126 - пура 280SE, w116/280SE и R107/280SL, с мощност от 177 к.с. Когато питах представителството на Lovato дали може да ми се монтира АГУ, те ми казаха, че принципно може, но щяла да създава проблеми като"кихане", взривове... Въпросът ми е дали наистина не може да ми се монтира уредба, която да е безопасна за инжекциона.

На Вашия автомобил може да се монтира газова инсталация, при правилно подбран смесител, редуктор за необходимата кубатура, добра регулировка и поддръжка от Ваша страна на запалителната система - кабели, свещи, дистрибутор. Няма почти никаква опасност от детонации и повреди. Имаме конвертирани десетки автомобили като вашия и няма проблеми по отношение на работата им. Допълнително, когато автомобилът мине на газ, трябва да се изключи стъпковият двигател, управляващ празния ход, тъй като в противен случай на ниски обороти двигателят не работи стабилно. Ако желаете, обадете се на телефоните на фирмата ни, за да Ви помогнем. Другият вариант е монтиране на газова инжекционна система, при която няма опасност от детонации, но опитът ни с такъв тип система показва, че на вашия модел автомобил не работи много стабилно, а и цената е 3 пъти по- висока.
"""

Това е публикувано в списание "Автогаз" и е отговор на инж. Г. Илиев на зададен въпрос от публиката




Тема А публиката съм аз!нови [re: imitev]  
Автор Power_Exhaust ()
Публикувано08.04.03 16:09



Да тоя въпрос за го зададох в списание АВТОГАЗ.Но пак несъм уверен в отговора и искам да знам дали тая прословута ГИГ ДЛ,работи добре защото руснаците не се славят с добри познания в областта на електрониката!



Тема Re: Пояснение към проблеманови [re: imitev]  
Авторинжekциoн (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 18:09



Колеги в този отговор става въпрос за " Bosch K-Jetronik" която е в децката градина в сравнение със системата на Пламен "Черноглав"!!!
Като автомобили може да са еднакви , но управлението на двигателя е съвсем различно .Проблематиката е свързана с по "ТВЪРДОТО" превключване на скоростите на "място" ,тъй като има рязко изменение на параметрите на двигателя (когато е на място колата) то последващите действия на системата са достатъчно сложни за пресмятане
Проблема е в управлението на моторчето куплирано с дросела!!!Моторчето се упавлява с ШИМ модулация но към "маса" а такова устройство за стопиране на моторчето доколкото Аз знам няма направено досега!!!

Въпроса е как да се стопира точно такъв тип мотор на определено място!!!



Тема Re: Пояснение към проблеманови [re: инжekциoн]  
Автор Jethro (изследовател)
Публикувано08.04.03 18:29



Без никакъв ток това "моторче" затваря въздуха за празен ход.
Може да се спре на желана позиция отново с ШИМ, който се
регулира опитно с едно тримерче и не се пипа след това :)
Нищо сложно и не е скъпо.
Един таймер 555 и едно MOS FET транзисторче от 2-3 лева (BUZ11).
Е, таймера може да се направи и с процесор ::::::))))
Има и по-лесен начин - с реостат (тример ама за повечко ток :)
И с едно реленце, което се свръзва към някой клапан за газ
да се превключва нормално за бензин и подлъгано за газ.
Токът не е голям - всяко реле става.
Един превключващ контакт е достатъчен. Средният му край се свързва към "моторчето", а другите два:
- нормално затворен -> към скъсаната оригинална жица. (режим бензин)
- нормално отворен -> към реостата или дрейна на BUZ11,
в зависимост кой от двата подхода е реализиран. (режим газ)
Нещо такова ...



Тема Re: Пояснение към проблеманови [re: Jethro]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 09:17



Ami da zakachim tova procesorche da sledi oborotite i ej ti na regulator ili napravo dobavka kam tvoeto ustrojstvo



Тема Всичко това е ясно..нови [re: imitev]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано10.04.03 14:14



аз съм ги свързал двамата, ама човека питащ се прави на три и половина
Бъзик Пауер, но наистина ти си с технологично по стар двигател и при теб няма никакви проблеми, тъй като въздуха ти се подава по обиколен маршрут и няма грижи за регулиране на оборотите на празен ход.
Което въобще не е така при мен .. обаче инженера ме увери, че в момента разработва нещо подобно на устройството за което говори Джетро.. ако не успееме с него, ще се обадя на Джетро, да видим той какв още измисли по въпроса..

Друго което му мъчи е високия разход. Явно не е свързан с газта, защото на газ харчи по разписание - 10, 15% отгоре. Обаче 17-18 градско на бензин все пак е много. Нали тук даже имаше някой с два големи бенца.. че той самия каза, че пурата му 500 лапа колкото моя и то градско.. откъде тогава тия разлики при мен?? По книжка го дават 13-15 градско, барабар с автоматика....

Къде да отида да ми се направи читава диагностика и да се каже за какв остава въпрос и отде тоя разход. Баси, миналата година е шлайфана глава, всичко по двигателя е часовник, катализатора е история.. е тогава защо разхода се качва, а не пада?? хеееелп




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.