Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 11.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема купувам кола!нови  
Автор tsvet4O ()
Публикувано31.03.03 18:12



Притеснява ме, че е карбуратор с газ. Досега имах Моноинжекция на газ и бях много доволен. Интересува ме добър ли е карбуратора за газ и как се отразява на показателите на колата - специално разхода. Т.е. еднакви коли, едната от които е Моно, а другата карбуратор, коя повече ще харчи? Колата има ръчен смукач - чувал съм, че това е плюс при коли с газ. Така ли е? Разяснете ми картинката. Предварително благодаря на всички отговорили.

Съединението прави силата! Audi


Тема Re: купувам кола!нови [re: tsvet4O]  
Автор млaдeжa ()
Публикувано31.03.03 20:37



По мое скромно мнение карбуратора е по непретенциозен към тази интервенция - газ.Инжектора е по прецизна работа с което и по капризна.
А за разхода би трябвало инжекциона да е по икономичен но най вече ще зависи разхода от карането на автомобила.Спортно ли е и едната и другата система ще бъркат в джоба.



Тема Re: купувам кола!нови [re: tsvet4O]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано01.04.03 08:31



Направи си сметката, че както си свикнал да прехвърляш режимите бензин-газ с едно ключе ако зимата не палиш на газ, ... ще ти се стори като първоначална форма на мазохизъм:
1. преди да спреш вечерта прехвърляш в последния момент на бензин, за да напълниш карбуратора
2. на сутринта можеш да прехвърлиш на газ ... чак когато изпразниш карбуратора.
Освен това паленето на газ обикновено става в едно странно положение на смукача, дето трябва да си го определиш експериментално (което се връзва с твоята информация, че ръчния смукач май е по за предпочитане от автоматичния при наличие на газова уредба).
А иначе за разхода съм абсолютно съгласен с мнението на младежа.



Тема Re: купувам кола!нови [re: tsvet4O]  
Автор чичoвoтo (любознателен)
Публикувано01.04.03 11:47



Ако сравняваш един и същ базов мотор с карбуратор отгоре или моноинжекцион отгоре - на бензин би трябвало моноинжекциона да е малко по-икономичен, на газ обаче би трябвало да са еднакви - в този случай ти просто шунтираш всички хитри системи на моноинжекциона, т.е. в частта над дроселовата клапа дали имаш жигльори (карбуратор) или инжектор (моноинжекция) няма значение - от там нищо не пръска
Единственото неудобство на карбуратора е че трябва да преключваш имайки предвид количеството бензин, което се трупа в резервоарчето на карбуратора, от газ на бензин - веднага, от бензин на газ през средно положение (тогава и газовия и бензиновия клапан са затворени) и колата гори бензин от резервоарчето на карбуратора) и чак като почне на придърпва (значи бензина там е свършил) - на газ.
Но пък карбуратора е по-проста система, в сравнение с инжекционите ще имаш по-малко проблеми (нямаш лампа "check engine", комп. да трупа грешки на газ, побъркващо се моторче на празен ход и т.н.).
Нека това да не се счита за агитация в полза на карбураторите (и аз карам моноинжекция на газ и съм доволен), просто те успокоявам че не е проблемно.
Ех, навремето Жигулетата как переше на газ

Veni, vidi, vici!


Тема Тва с колата добре!нови [re: чичoвoтo]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано01.04.03 14:18



Ама малко повече информация ако даде човека ще е идеално!

Повечето инжекциони се мамят сравнително добре на газ.

Карбураторите на Ауди 80 са някакъв вакуумен кошмар и правят проблеми на газ...

И честито




Тема Re: Тва с колата добре!нови [re: imitev]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано01.04.03 15:45



Ааа, сакън!

Моя карбуратор си е на Ауди и си се чувства прекрасно на газ

А сравнено с The Saint, например, който е с инжекция, разхода ми е по-нисък на газ...



Тема sredno polozhenieнови [re: чичoвoтo]  
Авторrolin (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 16:04



И аз карам Моноинжекция на газ, уредбата е БРЦ с ламда емулатор.
Досега никой не можа да ми обясни за какво е тва средно положение на превключвателя газ/бензин. Аз превключвам и в двете посоки без средно положение, какъв е проблема? Губя малко бензин или има и нещо друго.
Ще съм много благодарен ако ми обясниш.



Тема Re: Тва с колата добре!нови [re: peshone]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано01.04.03 16:10



моноинжекциона има само една клапа и по-лесно се регулира... Отделно на модерните моноинжекции запалването се регулира от ЕКУ, което е голям плюс за вървенето и ускорението...

Колкото до разхода - много зависи от стила на каране на шофьора... до 1 л/100 може да даде извънградско на една и съща кола...

Но все пак зависи човека каква кола иска да си купи де...




Тема Целта е сама да се превключванови [re: rolin]  
Автор imitev (питомен OpelFan)
Публикувано01.04.03 16:17



например в зависимост от оборотите или след 10-15 сек след запалване...




Тема Re: Тва с колата добре!нови [re: imitev]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано01.04.03 16:29



Е тука не нам, само исках да спомена, че карбуратора не ми е правил проблеми на газ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.