Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 18.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема какво ми стана на колата Гори 40л./100км Газ !  
АвторConsumation (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 12:50



Кажете ми от какво може да се е повишил разхода на колата ми на Газ.Незнам точно кога се е получило така,но минала година в най големите студове колата ми гореше в града максимум 23-25л./100км.Но лятото и отварях двигателя за да и по оправим клапаните и след това не я знам колко е горяла газ и аз през това време си купих още една кола и тази я карам само в града но преди няколко месеца ми направи впечатление че ми гори в града фрадско по 40л./100км.Кажете ми от какво може да се е получил такъв разход след като съм и правил ремонта на главата не съм и пипал по никакъв начин газта !А на бензин не я карам защото нали е намален притока на въздух заради газта и знам че без настройка и бензин ще гори много.Колата е 2.5 литра с Карбуратор и 130 коня .
Предварително ви благодаря !!!



Тема Re: какво ми стана на колата Гори 40л./100км Газ !нови [re: Consumation]  
Автор PeGaz (минаващ)
Публикувано07.04.03 13:10



Чак пък толкова не може да гори .
Сигурно отнякъде ти изпуска. Повери хубаво цялата АГУ за течове.
А намирисва ли на газ, ако да на сурова или на изгоряла миреше?



Тема Баси и газката си имаш..нови [re: Consumation]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано07.04.03 13:44



аз успях да го докарам по едно време до 33/100, но беше за кратко.. ама ти удари всички в земята



Тема Май са клапанитенови [re: Чepнorлaв]  
Авторconsumation (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 19:48



сериозно ви говоря толкова гори значи изминава 70км с 25 литра Газ.Преди малко му отварях изпарителя и нищо му няма и той е на 2 години изпарител няма нито една клапа скъсана всичко е 6 няма изтичане ама най вероятно са клапаните защото след като пипахме тях и така е почнала да гори явно и сега ще го карам в Бургас на Мерцедес Сервиз и ми казаха да си приготвя 100 лева за центровката на клапаните И можете ли да ми кажете дали е добра компресията на Мотора средно на 6те цилиндъра е 8 атмосфери мерена стея българските компресомери които са до 16 атмосфери



Тема Re: Май са клапанитенови [re: consumation]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 14:03



Ама напиши каква е тая ламя де...



Тема Re: Май са клапанитенови [re: Hipo]  
АвторAГУ (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 14:44



Колегата вече писа каква е.
С такава компресия си за ремонт, ако клапаните са ти добре.



Тема Знам че съм за ремонт ама ....нови [re: AГУ]  
АвторConsumation (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 15:59



Ами колата ми е на 1млн. км някъде и само са и сменени сигментите иначе си има осезаем ръб в цилиндъра ама ремонта на двигателя ми ще струва 2000 лв минимум и за това си купих друга кола ама тази ми остана и я ползвам само за в града защото не ми се изкарва другата от гаража.
Ама с тази компресия като и се нагласят клапаните карбуратора запалването,Няма ли да дърпа добре фибрично е 129 коня.Със сегашната си компресия колко може да и е паднала мощността ?



Тема Ламята е ...нови [re: consumation]  
АвторConsumation (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 16:03



Ламята е :
Mercedes W123/250
М123.920 Двигател
2525 cm3
12 Клапана
6 цилиндъра редови
Карбуратор Solex 4A1
Автоматична трансмисия 4 степенна




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.