Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 28.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Инфо молянови  
АвторVialle (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 14:15



Имам едно питане за изпарител Виали(холандски).
Чудя се дали е вакуумен(90% съм сигурен, че е такъв) или електрически. Ако е вакуумен, къде се свързва вакуума към ИЗПАРИТЕЛЯ и кое как се регулира. Питам защото на него има и някакъв ел.клапан, който е постоянно захранен(още със включването на контакт) и пуска газ, което си е доста опасно. Има от едната страна един изход на който може би се връзва вакуума, но като сложих тръбичка и пробвам с уста не пуска газ.

На изпарителя пише следното(преписвам, щото не знам кое какво е):

VIALLE
HOLLAND
KEMENADE 12 SON

D-TIPE
W.P. 312 P.S.I.
W.C. 0.38 LBS

CERTIFICATES
RDW-VIAG-0604

Ще съм благодарен някой ако има схема или нещо такова и описание някакво.



Тема Re: Инфо молянови [re: Vialle]  
АвторVialle (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 08:25



Брех, никой ли не знае
Направих му и две снимки, ама не знам как да ги хакна тука



Тема Re: Инфо молянови [re: Vialle]  
Автор ValGG (шемет)
Публикувано01.04.03 08:31



качи ги на някой сървър и напиши URLa:))



Тема Re: Инфо молянови [re: ValGG]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано01.04.03 09:37



Няма значение толкова модела! Щом имаш клапан, който постоянно има подадено напрежение - не си вакуумен, а с електрически!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Инфо молянови [re: Шkoдa]  
АвторVialle (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 11:05



Точно там ми е проблема, че като влюча на контакт, тоя клапан сработва и пуска постоянно газ дори и без да съм запалил. Няма никакви релета за време и тем подобни и ако я оставя на контакт може да си пуска газ докато има (или докато се взриви). Отгоре на ипрителя има два(2) винта с които се регулира нещо. И двата са за отвертка, като малкия го разбрах, че е за оборотите но големия не знам за какво е, даже на него има и контра гайка. Не съм вещ в тия неща ама на другата кола на Ловато-то, също има ел. клапан(за почерпването) но изпарителя е вакуумен, та си мислех че и тук е нещо такова, макар че Ловато-то е ново, а Виали-то не се знае от коя година е( пише че е произведен в Холандия, но също пише че ОЧАКВА ПАТЕНТ).
Колкото до качването на снимките в интернет, за вас може и да е много лесно но на мен ми се вижда прекалено сложно. Нямам ни най малка идея как става, затова преписах всичко дето го има по изпарителя.



Тема Re: Инфо молянови [re: Vialle]  
Автор VOLVO 44O GLT (Moderator)
Публикувано01.04.03 13:07



Спокойно бе човек!
И аз съм с подобна газова. Няма опасност! Не е съвсем вярно, че като си на контакт винаги подава газ. При мен при включване на контакт, клапанът на бутилката отваря, пълни системата и затваря, докато двигателят не заработи. Щом заработи двигателят, клапана се отваря.
Предполагам и при теб е така.

БИЙ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ!


Тема Re: Инфо молянови [re: Vialle]  
Автор VOLVO 44O GLT (Moderator)
Публикувано01.04.03 13:09



Освен това тънкото винтче ти е за въглеродния оксид, а по-дебелиа, който е с контра ти е за оборотите на празен ход.

БИЙ, ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ!


Тема Re: Инфо молянови [re: VOLVO 44O GLT]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 15:10



Tова е така, ама ключа ти електронен.Той прави това, т.е. след като дадеш контакт ключа подава напрежениа на 2 -та клапана и ако колата не запали до 3,4 секунди сваля напрежението.А той самия взема информациа или директно от бобината или индуктивно от кабела и.По-новите ключове даже в първия момент не пускат, чак като почнеш да въртиш на стартер.



Тема Не знаех ...нови [re: VOLVO 44O GLT]  
АвторVialle (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 15:19



Абе уж съм спокоен, ама си имам едно на ум.
Не знаех това положение с винтчетата, но забелязах че с тънкото уж се нагласят ама все не както трябва. Обаче аз се притеснявам че това за клапана на бутилката, както и клапана на изпарителя са вързани с постоянен ток(при мен със сигурност е така - нямам никакви релета). Значи цялата уредба вероятно е втора употреба и неизвестно кога е поставена в колата(така я купих), а човека дето я е слагал, я свързал така. Имам предвид че ключа Бензин/Газ е от тия старите дето се въртят с 4 положения, и тока който влиза в него веднага след вкл. на контакт отива директно в клапаните, което ми се струва, че не е както би трябвало да бъде. Две години вече я ползвам така но сега имам малко свободно време и съм решил да го оправя.



Тема Re: Не знаех ...нови [re: Vialle]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 15:33



Ako колата ти е карбуратор, продължаваш да я караш така, ако е моно или многоточкова и имаш желание да пръснеш около 30-35лв. си купуваш такъв ключ.ЗА КАРБУРАТОРИ НЕ СТАВАТ, защото нямат положени "нула" т.е. няма да можеш да превключваш от бензин на газ, ще се смесват двете горива и ще гасне.Това е ти решаваш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.