Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 19.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Я да видим вие какво ще измислите за ГИГ-а  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано01.04.03 09:07



В последното списание Автогаз я има и моята кола.. посредата някъде е, на две странички. Е момчетата малко са се пообъркали, тъй като S класа с двигател 280 няма, но нищо..
Проблема ми е най-вече че е автоматик. В статията е поописано горе-долу за какво става въпрос, но проблема е по-сложен отколкото изглежда .

Значи като съм на бензин и съм включил на скорост на място оборотите седят в порядъка 550-650. На паркинг е към 800-900. Разбира се на газ е същото, но като подам газ и в повечето случаи инжекторите ме режат и колата гасне . Все едно съм баси и дупето и не мога да си карам колата.. баси, отвратиелно е. Заради това сложихме на дроселната клапа една подпирачка.. севсем лека, но сега на скорост (без движение) оборотите са към 900, а на "P" са 1300. Обаче пак има забавяне, леко чудене при тръгване.. на ниски обороти, при паркиране пак има проблем - гасне.

Хелп - едно че оборотите са високи и не трябва да е така и второ - баси, не съм от вчера зад волана.. а съм като някоя жена, взела книжка оня ден .
Приемам всякакви съвети..



Тема Re: Я да видим вие какво ще измислите за ГИГ-анови [re: Чepнorлaв]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 10:20



Ya razduy povechko.
Az misleh da slagam GIG, no kato te slusham i veche ne sam siguren...



Тема Руска работа!нови [re: MB]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 10:52



Абе все си мисля, че нашего руско брата нещо не му достига, за да подобрява нещо измислено от "западняк". Пък и само като погледнеш този потенциометър на управлявашото устройство за донастройка !!!:( Хората правят управления с процесори - руснака с потенциометри. Абе с"делана" работа!
P.S. А може би проблема е във водката изпита на предишния ден



Тема Абе многознайко..нови [re: Rosen]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано01.04.03 11:43



той потенциометър е за настройка на ръка. А иначе ако случайно не знаеш, нека те светна.. видя ли списанието.. има една снимка на един чичко, който седи до шьофьора.. той съвсем случайно държи един лаптоп, с който се прави настройката на цялата система и мога да ти кажа, че пипаш настройките на каквото се сетиш с него..
Ама нали сте много отворени всичките.. е ти де, пичовете тук са добре, та като чуеш руско и си мислиш, че е сделано. Да ама не. Я ми покажи БРЦ с такава настройка...
Пък и ти автоматик виждал ли си, карал ли си, имаш ли някаква прадстава от различните типове АГУ въобще?? само дрън, дрън..
Аман от чикиджии като теб.. пфу



Тема Re: Я да видим вие какво ще измислите за ГИГ-анови [re: Чepнorлaв]  
Автор Mircha ()
Публикувано01.04.03 14:24



Пич, не разбирам много от газ, особено от инжекциони, но ще ти разкажа следната история:
Преди няколко дни ми се наложи да вляза със служебната кола в опеловия сервиз във Варна. Докато ми правеха колата се заприказвах с приемчика на сервиза за газовите уредби. Той каза, че кара Vectra 2.0i с уредба ГИК и е много доволен. Купил я от София, сам си я монтирал, настроил си я в сервиза(с някакъв софтуер) и всичко било супер. Разпитах го за контакт с хората за да пробвам и аз руското чудо. Даде ми човека, но каза, че за моето Mondeo 2.0i с КЛИМАТИК тази уредба не става. Когато включваш климатика на празен ход колата ГАСНЕ. Изглежда двигателя не се храни добре на ниски обороти при натоварване. Да не говоря глупости, ама хидравликата на автоматика да не дейсва като моя климатик на двигателя?
Дано тази история ти помогне с нещо.
Успех.



Тема Глупости.. става ГИГ..нови [re: Mircha]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано01.04.03 15:53



ГИГ е инжекторна АГУ система. Това гаснене е от не-достатъчното хранене с горивна смес.. ти си на стар тип система и затова имаш проблеми. Вярвай ще ти работи много по-добре с ГИГ твоето мондео. На мен тази ми е трета уредба на бенца, преди бях с едно БРЦ и наистина си имах пролеми като пусна климатика, но това беше заради плочката.. тя снижаваше притока на въздух в колектора.
Както и да е, мерси за отговора, но явно аз ще ти помагам на теб



Тема Chernoglav...нови [re: Чepнorлaв]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 16:35



Znachi tvoeto mnenie e che GIG si struva. Az mislya sredata na meseca (ako namerya vreme) da slagam - oshte ne sam reshil 100% kakvo da e, no GIG-a zvuchi dobre. Kaji imash li nyakakvi drugi problemi - az vse pak sam s po-star i po-malak dvigatel i rachna skorostna kutiya. Shtoto za GIG obshto vzeto otzivite sa samo ot teb



Тема Щом си с ръчка...нови [re: MB]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано01.04.03 16:47



нямаш абсолютно никакви проблеми.. то и при мен всичко е точно, но докато не включа на драйв . Бе има си хватки.. ще го оправим.. я деба и бенца.. на нас ще се опъва.. Ако си прочел статията можеш да се хванеш за главата, но ще му намерим колая...
А какъв ти е двигателя? просто информативно де.. Иначе предполагам, че му имаш координатите на инжинера.. ако ли не ще ти ги дам. не е страшно.

Цената също си е от значение.. къде са 1800+ къде е 1000-1200 и то с по-добро качество.
Ти в БГ ли си? щото ако да - звънни да се видим и да я видиш монтирана.. какв опредставлява



Тема Re: Щом си с ръчка...нови [re: Чepнorлaв]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 16:55



v Bg-to sam(v Sofeto). Moje da se vidim.
Obadih mu se na engineera - kaza mi cenite: 500$ + 150 lv. montaj + extri.
Inache sam s 230 TE dvigatel M 102.982 - mehanichna injekciya + metalen kolektor.





Тема Abe i az da pitamнови [re: MB]  
АвторBopkata (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 20:58



Iskam da sloja AGU na mojta Nissan Primera 2.0 i (single point). Ni6to ne razbiram ot AGU i da vi pitam pyrvo struva li si, da ne se my4a li \, neznam ama mi har4i 12 gradsko i mi e mnogo, dajte mi syvet! blagodarq za vnimanieto:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.