Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 28.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема оборотинови  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 08:11



Здравейте всички,
абе имам един такъв пролблем- колата ми е ауди Б4 2,0 пълен инжекцион на газ. та като загрее и седя на празен ход на някой светофар изведнъж оборотите ми започват да падат- и а-ха да загасне скочат отново, после пак леко паднат- пак се качат и накрая се стабилизират.....това го прави само на газ. има ли някой представа какво става и на какво се дължи това нещо.

имам и още един въпрос- имам ламбда-контрол-система- при мен това е една малка черна кутийка с три лампички отгоре. Та казват, че като изфорсирам леко двигателя на празен ход трябва лампичките да започнат да се сменят....има ли някой представа как се регулира АГУ-то чрез тази ламба-контрол???



Тема Re: оборотинови [re: Alex]  
Авторcool_ (Нерегистриран)
Публикувано17.03.03 09:52



imam sashtiq problem s Golf2 1.8GTI ... mnogo she mi e interesno ako nekoi zeme otnoshenie po vaprosa



Тема Re: оборотинови [re: Alex]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано17.03.03 18:04



Имах го този проблем с РЕНО 21 пълен инжекцион. При мен се оказа следното:
смесител веднага след въздушния филтър и отклонение за шунта към моторчето за празен ход много близо след смесителя. Вследствие това при преминаване към обороти на празен ход хомогенизирането на сместа веднага след изпарителя (и веднага след пускане на педала за газта) не е добро, т.е. в отклонението към моторчето за празния ход попада или богата, или бедна смес и ако задържиш достатъчно дълго на празен ход накрая се стабилизира. Та моят скромен опит показва, че излизане от тази ситуация с настроечни действия няма. Проблемът при мен се реши със смяна на смесителя: сега съм с такъв непосредствено преди дроселовите клапи. Е да, ама отклонението към моторчето за празния ход се пада преди това, а то си иска не само въздух, но и газ. В сервиза на BRC нямаха подходящата част, и затова ми поставиха метален тройник, на който към единия изход разпробиха и навиха допълнителен щуцер (т.е. един вход с три изхода, единия винт регулира един изход, другия два). Изходът, управляван самостоятелно от единия винт подава газ преди вторичната дроселова клапа, а другите два съответно пред първичната клапа и в отклонението към моторчето за празния ход. Така с единия винт регулираш празния ход, а с другия максималната мощност. Ти обаче нямаш тройник-регулатор, а ламбда-контролер ... та бих ти предложил да отидеш за консултация при препоръчан майстор, но не този който вече ти е поставил уредбата - там разултатът ти е познат. Личната ми препоръка (ако става въпрос за София или Пловдив) е както се досещаш - фирмения сервиз на BRC, който в последно време беше препоръчан и от други колеги. Успех



Тема При мен....нови [re: VladoR]  
Автор TиCиПи (скромен)
Публикувано17.03.03 22:39



...също имаше подобен проблем.Имам Алфа 33, пълна инжекция и се оказа от автоматичния смукач?!?!?!?На газ явно не работи както трябва и оборотите играят постоянно като съм на място по светофарите!!!И като го елиминирахме да не бачка на газ сега оборотите "спят".......това е!!!



Тема cool e prav...нови [re: TиCиПи]  
Авторasrail (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 00:53



mislq 4e Cool e prav i ne losho da se vslushash v suveta mu.... uspex



Тема Re: cool e prav...нови [re: asrail]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 08:11



При мен ситуацията е следната: газта се подова непосредствено след въздушния филтър- преди дебитомера.....казаха ми, че може да се измести подаването на газта (ако на тази плочка й викате смесител) преди дроселовата клапа....не знам- един казват, че е по-добре. други казват, че рязко ще се увеличи разхода на газ......има ли някой подобни наблюдения?

къде е сервиза на BRC? дайте телефон и адрес? работи ли в Събота?

Преди време си сложиш ДжетСпарк- възможно ли е от това да е?



Тема Re: cool e prav...нови [re: Alex]  
Авторcool_ (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 09:19



mda men razhoda mi na gorivo ne e padal pod 13 na 100 ponekoga ako karam samo gradsko stiga i do 16 ... mislq si da ida na elcon ama maistora mi kaza che ako ida tam posle she ida pri nego pak shtot taka she mi zatvorqt klapite che nema da iska da mi varvi glofcheto ... a sq e trakava pushka varvi si na 6



Тема Re: При мен....нови [re: TиCиПи]  
Авторcool_ (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 09:26



imash li ideq kak se maha avtomatichniq smukach samo na gas ili treba maistor da go napravi ?!



Тема Re: cool e prav...нови [re: Alex]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано18.03.03 10:17



Точно за това става въпрос. А относно разхода - поне при мен се запази същия, както и първоначално със смесител, какъвто ти имаш сега ... само дето сега на празен ход стрелката на оборотомера ми е като залепена.
За Джет-Спарк-а аз лично не мога да се произнеса от опит, но доколкото съм запознат теоретично не би трябвало той да е причината за нестабилните ти обороти.
За телефон - виж на http://www.brc.hit.bg/ и успех.



Тема Re: оборотинови [re: Alex]  
АвторGTl (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 16:22



При Golf 2 GTI 8v и Audi 80B4 2.0E инжекционната/запалителната система е
Digifant т.е. еднаква.
Аз също съм го имал този проблем и с двете коли, но и на бензин.
Мисля, че е от дебитомера, но при мен се оправи сам.

Ще ми е интересно какво казват майсторите.
(В Unitrade не можаха да го оправят нито да го обяснят)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.