Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:39 07.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За маслото при LPGнови  
Автор shkogi ( шкодаджия)
Публикувано19.03.03 00:48



За свещите стана ясно всичко, но и маслото е не по-малко важно. Какво ще кажете за предлаганите у нас специализирани масла - на Shell - Helix LP Gas Super - cena 6.99 и аналога на Приста ойл - 4.50 ?



Тема Re: За маслото при LPGнови [re: shkogi]  
Автор imitev (бивш смелчага)
Публикувано19.03.03 10:27



ПРИСТА ОЙЛ - НИКОГА!

Тва не е масло, вервай ми! Няма да обяснявам защо....




Тема Re: За маслото при LPGнови [re: shkogi]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 10:32



И аз имах такива въпроси. Питах и масларя, при който си правя смените и газаджиите, които ми сложиха АГУ-то: и от двете места получих отговор да си карам със стандартното масло.

Айде със здраве...



Тема Re: За маслото при LPGнови [re: shkogi]  
Автор Benton ()
Публикувано19.03.03 22:20



Za masloto prista imam slednite nabludenia. Predishnata skoda 105 sledosnoven remont ia karam samo s s prista 15w40. Ot okolo godina minah na prista super gaz 15w40. V momenta e na 65 000 sled osnoven remont. Merih i kompresiata predi 2 meseca. Rezultata beshe 1.09 MPa, t.e. v normite za tozi dvg. Pali normalno, na gaz dava razhod okolo 7.2 - 8 gradsko i 5.5 izvungradsko pri 80-90km/h. Vse pak prista se pravi po licenz i sus dobavki na Texaco.
Za maslata shell koito se prodavat v Bg znam che sa praveni ot staro maslo v burgas, t.e. reciklat. Nishto che pishat che kontrolirali celia proizvodstven proces i ne znam kakvo si.



Тема Заеби ти таз Пристанови [re: Benton]  
Автор imitev (бивш смелчага)
Публикувано20.03.03 09:39



Аз съм от Русе...

Аре със здраве!




Тема Re: Заеби ... koe ?нови [re: imitev]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано20.03.03 11:35



mozesh li da kazesh malko po podrobno zashto Prista Super Gas ne e hubawo malso

az karah nqkolko smeni s takowa
smenqm go na 5000km i bqh dowoeln
nqkaksi leko wyrweshe kolata

ne moga da kaza inache kak se otrzasqwa na dvigatelq

werno pyrwiq pyt propushan ... na 8000km - qko wse da chuka na studeno kolata
qwno ne e hubawo malkoto

no do 5000km si e extra spored men


sega sym s Castrol GTX3
i wizdam razlika
no Prista SuperGaz e 14lv a tozi Castrol e nad 50lv

lichno za men az karam lqtoto s eftini masla
a zimata slagam neshto ot klasa na Castrol GTX3

ne e li po dobre na stara kola da smenqm masloto na 5000km
otkolkoto skypo maslo ?

ne sum spec po maslata
samo pitam :)



Тема Re: Заеби ... koe ?нови [re: lvo lll]  
Автор imitev (бивш смелчага)
Публикувано20.03.03 16:20



Щото са с високо съдържание на сяра тези масла...

Гори ли ти масло колата ??? Колко на 100?!? На 1000?!?!?

Опелите с хидравлични повдигачи не могат да работят със скапани масла щото почват да чукат повдигачите (появяват се хлабини и закъснява отварянето на клапаните)...

Освен това в маслата се съдържат добавки - противозадирни, почистващи и т.н. които оказват благотворно влияние върху двигателя...

Някъде из руските сайтове имаше информация за маслата - съдържание и др. ама не се сещам къде - старост нерадост




Тема Re: Заеби ... koe ?нови [re: lvo lll]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано20.03.03 17:16



Приятелю, ако в тези размишления вкараш и още един параметър, ще си с една идея по-близо до верния отговор. Този параметър е годишния пробег. Ще опитам да го формулирам относително просто. Ако караш относително малко и колата ти е например на 200.000км тя и с по-непретенциозно масло с по-честичка смяна пак ще изкара до 250.000км, че може и доста по-нагоре (естествено ако при този пробег не й се случи преди това нещо, дето няма нищо общо с маслото). Ако обаче караш повечко, а ти за да си на газ вероятно е така ... преценката си е твоя, но аз например карам с ELF 10W-40, въпреки че теоретично бих могъл да мина и с всякакво 15W-40. За разлика от мен брат ми кара ГОЛФ 2, прави около 6.000 до 7.000км на година (и затова си ги прави на бензин), сипва си един път в годината ПРИСТА (или някаква подобна боза за по около 4лв за литър) ... и без да влизам в конфронтация с imitev повдигачите му не хлопаха, когато му докарвах колата от Германия преди 4 години, точно колкото преди хлопат и сега. Така поне си мисля аз. Успех



Тема Re: Заеби ... koe ?нови [re: VladoR]  
Автор Benton ()
Публикувано20.03.03 19:10



Togava moje bi niama problem za Skoda da se polzva prista? Tam niama hidravlichni povigachi. Na starata mi 105 go smeniah na 7000 i harcheshe okolo 400-500 gr. na 1000 sled osnovnia remont do sega, a po kniga i davat do 800 gr. / 1000.
A dnes chuh menie che prista maslata se praviat ot otrabotno maslo, ima li neshto viarno v tova?



Тема Re: Заеби ... koe ?нови [re: imitev]  
Автор lvo lll (Ag008)
Публикувано20.03.03 19:56



okolo 1litar na 10 000km
shtoto wzimam 4l sipwam 3 i do smqna mi ostawa edin pryst w shisheto

a s Prista mi ostawa po polowin butilka

kolata e na 288x.km
no dvigatelq neznam na kolko e shtoto e smenqn
az s nego sym minal 130x. km

samo gospod znae na kolko e

inache sym mu slozil Uniwersalen modifikator :)

ne sym fen na Prista samo pitam
no sqrata ne e hubawo neshto znam che se otlaga w dwigatela i kolkoto po-chesto smenqsh e po losho

weche nqma da slagam Prista Super Gaz
mersi za infoto

obiknoweno wse se namira nqkoi priqtrel da mi podari po edna tuba maslo
kato blagodarnost :) za nqkoq usluga
ta nai weche karam s kakwoto sa mi podarili :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.