Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 06.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Audi+LPG=problemi!нови  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано20.03.03 21:58



Момчета,
колата ми е ауди 2,0 пълна инжекция. Сложих си газова и първоначално никакви проблеми наскоро обаче започнаха да се появяват следните ядове:
като тръгна да маневрирам и примерно преместя колата малко напред и пусна на празен ход оборотите падат и после се нормализират...
като седя на светофар от време на време започва да падат оборотите, един два пъти и после се оправят....
а днес направо както си седях и колата ми загасна!
хора казват, че проблема е там, че газта е подадена много далече от дроселовата клапа- т.е. преди дебитомера...
има ли някой представа как мога да си реша проблема?????
препоръчайте ми и добър сервиз, където разбират от газови - не ГАРАЖЧЕ с квартален майстор, а сервиз, дето да има поглед върху пробелматиката и да не чувам- ами това е, нищо не мога да направя- дай 30 лева!



Тема Re: Audi+LPG=problemi!нови [re: Alex]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано20.03.03 22:52



Кой каквото ще да ти казва, на теб трябва да ти е ясно, че щом преди е работела АГУ като хората, не е от мястото на подаване на газта или от нещо конструктивно!
Всичко проблеми се свързват с 2 основни неща - ГАЗ и ТОК!
Ако проблемът с тока е все още дребен, на бинзин може и да не го усещаш, но на газ се усеща яко!
Трудно е от разстояние да ти кажа какво точно ти се е случило, но все нещо има - я мръсен въздушен филтър, я нов, който е с много ниско съпротивление, я някъде разхлабена връзка......
Да не говорим за текущи неща, като свещи с увеличено разстояние или вече за смяна, проблеми свързани с капачка или палец на делкото.....
Може пък и изпарителят да е сдал багажа! Особено ако е някой "`ргинален"!
Настина се нуждаеш от разумна проверка, така че пиши на момчетата къде живееш и да помагат с майстори!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Audi+LPG=problemi!нови [re: Шkoдa]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 08:02



От София съм! не е проблем да ида където и да е в рамките на 50-тина км само и само колата да заработи като часовник. уредбата е нова- на по-малко от година е....не мисля че би следвало да има проблем с изпарителя. още повече че си купих ловато- поне ми го препоръчаха от няколко места. всъщност това ми е втория такъв изпарител- на прадото ми ауди също бях с такъв и съм много доволен- в смисъл не съм имал проблеми. относно ток- свещите ми са беру- 4-електродни....щи проверя кога съм ги сменял за последно...може и просто да ги отвия и да ги позачистя от нагар едно-друго....
кабели- там е слабото място на всяко АГУ....купих си чисто нови шампион- ВЕДНАГА започна да връща газ и ДУМ! сега съм си пак с оригиналните на колата....ще проверя капачка и палец....но все пак е хубаво да ида на КАДЪРЕН майстор РАЗПОЛАГАЩ с подходящо оборудване.



Тема Re: Audi+LPG=problemi!нови [re: Alex]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано21.03.03 15:14



Ами ти звънна ли в BRC (тел. 978 89 19)?
Те определено не са гаражни "майстори", разполагат и с газ-анализатор. Е... не работят в събота - това и на мен не ми беше особено удобно, но като опре ножа до кокал ...



Тема Re: Audi+LPG=problemi!нови [re: VladoR]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 12:36



На мен Дунев Мотор Спорт ми свършиха работа.



Тема Re: Audi+LPG=problemi!нови [re: TurboDizelKombi]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 13:06



Пич, какъв беше проблема и за колко лева ти го отстраниха в Дунев.
дай моля телефони и адреси за контакт.
там разбират ли и от газови уредби? бях останал с впечатлението, че не ремонтират АГУ-та????



Тема Re: Audi+LPG=problemi! [re: Alex]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано24.03.03 13:16



Отиди в BRC, още колко души искаш да ти го кажат?!



Тема За ALEXнови [re: TheSaint]  
Автор AstraGT (непознат)
Публикувано24.03.03 15:27



Сподели моляте впечетленията си от ДжетСпарк. Как ти е динамиката и разхода преди и след монтажа? Какво е влиянието в/у колата като цяло? Благодаря!!!



Тема Re: За ALEXнови [re: AstraGT]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 16:23



Сайнт- проблема е, че БРЦ работи само през деня а аз тогава съм на работа и ми е многоооооооооо трудно да изляза! Но ако се стигне до там.....и няма алтернативи- ще ида!

за ДжетСпарка- писах ти на още едно място, но ще го повторя и тук- колата върви май по-добре на ниски обороти, стана по-пъргава. чувам от разни образи, че си внушавам, та като ми остане време ще ида на гладка асфалтова улица - и ръчка с/без ДжетСпарк- след това ще кажа! но пак казвам- май върви по-добре!
промяна в разхода на газ няма! поне при мен. сега тук има още един фактор- откакто го сложих това нещо само ръчкам за да видя КАК ВЪРВИ ПО-Добре...та може и това да вдига....



Тема Re: За ALEXнови [re: Alex]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 16:27



Сайнт, още нещо- ти на твоето ауди местил ли си му смесителя в този сервиз на БРЦ? ако да- колко пари излезе всичко- имам предвид нов смесител и труд. другото което е има ли после разлищка в разхода на гориво и във върването на колата? щото на мен ми казаха, че това е положението за моето Ауди- там се слага смесителя (имам предвид преди дебитомера) и че няма друг начин......
затова търся някой, който го е правил това упражнеине да сподели опит преди да набутам още пари в АГУ-то....щото ако си направиш сметката - на месец аз лично икономисвам 50 лева от карането на газ....да ама ако ми се налага всеки месец разход от 45 лева (средномесечен) за реглаж/ДжетСпарк/смяна на смесител/нов въздушен филтър/нови кабели/нови свещи/ нов......- нали се сещаш, че копчето ще остане в положение БЕНЗИН и ще си сипвам на ТЕМПО.
но не е там проблема номера е да се оправят нещата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.