Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 10.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някой по-светнат сте каже ли...нови  
Автор Jp (мушмурок ;))))
Публикувано17.03.03 21:01



Не съм много вътре в нещата сврзани с АГУ И ще съм благодарен ако някой направи съпоставка между разхода на газ и на бензин,както и разликата в цената.
Колата е ЕСПЕРО 2.0, ясно че газта е по-евтина,НО! ми казаха че разхода на газ е повече Чуденето ми е дали няма повишения разход да изяде разликата в цената. Или разликата мезду това дали се кара на газ или бенз. да е незначителна?
Мерси предварително



Тема Re: Някой по-светнат сте каже ли...нови [re: Jp]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано17.03.03 23:02



По принцип е общоприето, че разхода на газ е с 20% над този на бензин, за да върви на газ почти колкото на бензин!
Може разхода да бъде и по-малък, но ще е по-малко вървенето!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Някой по-светнат сте каже ли...нови [re: Шkoдa]  
Авторasrail (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 00:49



sega slushai vnimatelno...vijdam 4e se kanish da si slagash AGU no predi tova napravi sapostavka...davam ti moq primer. kolata gori 9 litra benzin pri izpravna injectionna sistema. na gaz razxoda e min. 2 litra otgore. koito razpravq drugo e lujec moga suvsem otkrito da go zaqvq. zna4i stanaxa 11 litra gaz. sled 3-4 meseca ve4e shte ti gori 12-13 gaz. budi siguren v tova. pri4inite sa mnogo .....losha gaz, grafit, zadrustvane na trubite i filtura, 4ovurkane po AGU-to, sustarqvane na membranite, losha regulirovka.....abe povqrvai mi , otverkata shte e postoqnno v rukata ti ako iskash da gori malko.



Тема Re: Някой по-светнат сте каже ли...нови [re: asrail]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано18.03.03 11:02



Я вземи се позамисли малко бе пич - само ти си правия, а всички други са лъжци така ли???

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Re: Някой по-светнат сте каже ли...нови [re: asrail]  
Автор imitev (бивш смелчага)
Публикувано18.03.03 12:16



Kadett 1,4i -

gradsko 10.5 -11
Izvangradsko 8 - 8,5 pri 110 - 120. Wdiga do 160 na gaz...

Norma na izwangradsko benzin pri 120 - 7 - 7,5 shtoto e s 4 skorosti...

Ako kara choweka po 10000 - 15000 na godina - da ne si slaga AGU... ako kara poweche - kakwo chaka oshte!




Тема Re: Някой по-светнат сте каже ли... [re: Jp]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 17:27



Със сигурност ще си по-добре на газ ако планираш яко извънградско каране - тогава разликата между разхода на бензин и газ е незначителна. За градско е по-зле, но имам приятел с кола като твоята и газова StarGas, която далеч не е върха, който успя да си я нагласи да му харчи 11-12 градско - мисля, че от това няма какво да се оплачеш



Тема Malko statistika za otworeniq po gore!!!нови [re: asrail]  
АвторOPELlST (Нерегистриран)
Публикувано19.03.03 16:01



Колата ми харчи по каталог 9,6 градско 5,8 мин извънградско БЕНЗИН.
на Газ харчи 10,1 -10,5 и смея да се обзаложа с някой с такава (Опел кадет 1,3)
че ще го издухам на газ. Чакам обзалагащи се.:))
И според теб в България има около 500000 пълни идиоти защото карат на газ, и ти си единствения който знае.
Газовото оборудване се изплаща за 3-6 месеца ако караш сериозно.
И ако някой то каже че няма смисъл, не го слушай а си погледни джоба... може неговия да не е такъв. Всичко опира до пари, ако мога с една заплата да си купя 4тона бензин... естествено че няма да нося допълнителни тежести в багажника... но истината е друга (Около 1тон :))))). И не мисля да се разделям с газификацията... щото ме кара да се чувствам свободен, и да ходя където си искам, когато си искам и да не ми дреме дали ще заобиколя 1км вместо да обръщам по средата на кръстовището с риск да ми спелскат тенекиите щото иначе лампата ми свети и не знам къде ще закъсам, или просто да покарам безцелно нощем, просто така за удоволствие. Отделно на това ресурса при пълно зареждане е около 1200КМ (радиус на действие 600км):)))
И друго има от 3... повтарям 3 години не съм пипал газовата, нито съм отливал течности, нито съм доливал, нито филтърчета съм сменял,нито съм центровал, щото никога не ми е трябвало.
Сигурно и 8000 таксита с София всички са луди и от инат карат на газ????



Тема Re: Malko statistika za otworeniq po gore!!!нови [re: OPELlST]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано19.03.03 22:08



Много си прав за свободата, усещането е невероятно!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.