Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 19.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За кирилицата в постингитенови  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано13.03.03 22:00



В Клуб Авто-мото започна една тема, провокирана от Планинар, която подкрепям от все сърце!
Нека не забравяме, че сме българи и нека пишем постингите на кирилица!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: За кирилицата в постингитенови [re: Шkoдa]  
Автор 4x4 (<>)
Публикувано15.03.03 13:51



Гласувам с две ръце. Аз също се канех да пусна такава тема.

Opel Vectra 2.0 4x4, ON-ROAD


Тема Re: За кирилицата в постингитенови [re: 4x4]  
Автор AstraGT (непознат)
Публикувано15.03.03 13:54



И аз съм ЗА !!!



Тема Re: За кирилицата в постингитенови [re: Шkoдa]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано15.03.03 22:56



Няма нищо по-неприятно от това да четеш български на "методиевица" (въпреки, че по-правилното е МАЙМУНИЦА). Аз лично чета такъв постинг по-голям от два реда само ако съм силно заинтересуван. В края на краищата отдавна няма проблеми с кирилицата, така че просто няма смисъл, а това до навика ... са просто оправдания!

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Re: За кирилицата в постингитенови [re: мeтъл Джyмa]  
АвторSpido Rapido (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 23:35



А бе добре че в dir.bg Сложиха Кирилизатор че аз на моя компютър имам проблем с Flex Type и нямах как да пиша на Кирилица!НО нека ке ставаме като братушките (Руснаците) и да не превеждаме бсичко буквално и да не пишем имена на програми , сайтобе , марки и модели на коли и др. на Кирилица а на Латиница(мeтъл Джyмa Латиница е правилното име на "методиевцата" )_!!!!!



Тема Re: За кирилицата в постингитенови [re: Spido Rapido]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано16.03.03 18:11



Латиница + 4=ч, 6=ш, 6т=щ и какви ли не още комбинаций за я,ю,ж и т.н.. Колкото до превода на имената - и аз съм против, а за изписването им с кирилица - в случаите, в които не се изисква точност и възприемането е интуитивно (например АйСиКю=ICQ) и аз ги пиша на кирилица (к'во да направя, че ме мързи да превключвам режимите )

Още малко толерантност никога не е излишна


Тема Re: За кирилицата в постингитенови [re: Шkoдa]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано17.03.03 09:32



Има хора, които пишат на латиница просто от инат или за да се правят на различни. В един форум на IDG се сблъсках с един такъв екземпляр.
На други пък просто не им пука - те не си прочитат повторно постингите и ги пращат ведно с грешките - а който иска да ги чете...

Пей, Траби, пей...


Тема Re: За кирилицата в постингитенови [re: kalo76]  
Авторlvan Vazov (Нерегистриран)
Публикувано17.03.03 18:47



Tova ne e literaturen forum.
Vsishki vie ste pravi,no molia razberete che niakoi sa sviknali s latinska klaviatura
Tova liato si kupix klaviatura ot BG koiato ima i kirilicha no mi otnema tolkova mnogo vreme da pisha che predpochitam drugata.
МОЛЯ БЬДЕТЕ ТОЛЕРАНТНИ



Тема Re: За кирилицата в постингитенови [re: lvan Vazov]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано17.03.03 23:32



До колкото разбирам си извън страната. За хора, които са навън по-има възможност човек да го възприеме! Но за живеещите тук....

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: За кирилицата в постингитенови [re: lvan Vazov]  
АвторNenkov (Нерегистриран)
Публикувано18.03.03 00:39



И аз пиша само на фонетична кирилица. Ако искаш дай мейл да ти изпратя файл за фонетична кирилица (имаше го и някъде из форумите).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.