Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 15.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Побъркан компютър...  
Автор Kadettor (гледам умно)
Публикувано23.02.03 19:50



Имам кадет С13№ от `89. Газовата ми е стандартно ловато без екстри.
Но се получава проблем. Като я карам на газ и при равномерни обороти светва лампата на инжекциона. Това добре - газта е по - "чиста" и от там индикацията че е бедна сместа . Но от извесно време отказва да работи на бензин, като проблема се развива във времето, в смисъл че първо губя ниски обороти на бензин, след това на газ вече не върви добре /губи мощност/ и в един момент отказва да работи на бензин. Просто не ще. В този случай откачам клемата на акумолатора и проблема се изчиства - имам ниски на бензин , на газ всичко е нормално. Но проблема взе да изниква все по често и вече определено се притеснявам.
- Дали е разумно да сложа цека ключе на захранването на компа
- дали да слагам нещо което да лъже комп-а
- или проблема е в самия комп
Между другото моя е от деу рейсър и един сподели с мен че това го правят рейсърите
Благодаря предварително

бих бил ..... но не


Тема Re: Побъркан компютър...нови [re: Kadettor]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано23.02.03 20:34



Сравнително пядко става така при Опел, но изхода е монтиране на емулатор, който струва около 25лв/поне в Пловдив/ и така си решаваш веднъж за винаги проблемите!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Побъркан компютър...нови [re: Kadettor]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано23.02.03 20:43



Ако малко отбираш от електроника и съумееш сам да си налепиш тази

ще успееш да излъжеш компютъра че се променя състава на сместа и той няма да трупа грешки.
Иначе Шкода ти даде и другия вариант.



Тема Re: Побъркан компютър...нови [re: Kadettor]  
Авторben gan (Нерегистриран)
Публикувано23.02.03 20:43



edin aver raboti v serviz za gazovi ot nego znam 4e e normalno compa da trupa gre6ci i vednuj sedmi4no da go restart osobeno za gollf svalqneto ot toka e zadaljitelno edin poznat ama tacuv opel i mu gepaha compa kupi drug na staro i mu prave6e kato na teb posle si kupi nov i se opravi ama ve4er si go pribira za da ne kupuva pak



Тема Re: Побъркан компютър...нови [re: Шkoдa]  
Автор Kadettor (гледам умно)
Публикувано24.02.03 11:45



Много благодаря за съветите но...
какво е тва емулатор
и как се монтира в смисъл че със средностатистически познания /непознания/ дали мога да си го монтирам сам или да ходя в сервиз. Други допълнителни настройки дали се правят

бих бил ..... но не


Тема Re: Побъркан компютър...нови [re: ESPACE]  
Автор Kadettor (гледам умно)
Публикувано24.02.03 11:47



благодаря за схемата ма като се знам къв съм....

бих бил ..... но не


Тема Re: Побъркан компютър...нови [re: ESPACE]  
Автор imitev (бивш смелчага)
Публикувано24.02.03 14:18



аз имам такъв правен емулатор на кадета си.

Ефекта е точно никакъв - свети си чек енджин лампата. Направо се изнервих яко!

Даже с преработка да дава от 0,1 до 0,8 в с допълнителен резистор е направена схемата щото си помислих че е от това

Доколкото знам и купешките емулатори не работят както трябва на моноинжекционите на опел - свети си лампата... А не са 25 кинта а 50-70 в Русе.

Ресет му е майката.... На газ не би трябвало да има проблеми, аз правя ресета заради паленето на бензин сутрин.

Изключването на компютъра няма да помогне - той управлява запалването




Тема Re: Побъркан компютър...нови [re: imitev]  
АвторKadettor (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 17:03



така го мамя ама не ме радва.
Имах предвид да си направя рестарт вътре от купето но ме гложди мисълта дали няма да прецакам комп-а от рестарти



Тема Re: Побъркан компютър...нови [re: imitev]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано24.02.03 20:03



Виж сега.Значи като караш на бензин и като ти работи коректно ламбдата(подава верни данни към компютъра) да разбирам че не ти свети чек енжина.Ако си на газ и ламбдата е изключена и на нейно място е включен въпросния емулатор то би трябвало да можеш да излъжеш компа ако подаваш коректни импулси със същия потенциал, коефициент на запълване и честота.Явно нещо не си доизпипал по отношение на формата или продължителността на импулса и оттам се получава проблема.

Редактирано от ESPACE на 24.02.03 20:07.



Тема Re: Побъркан компютър...нови [re: ESPACE]  
АвторKadettor (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 10:44



Бе вчера ми направи вчепетление, вчера пак отказа да работи на бензин, че като превключвам от газ на бензин бензиновия клапан не работи. Не цъка. след като откачих и закачих акомулатора клапана заработи. Дали бенз. клапан се оправлява от комп-а. Имам и имобилайзер и като екстра на алармата централно заключване което се задейства когато колата е на бензин, но на газ не работи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.