Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 30.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Система за оптимална работа на газ  
АвторJethro (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 21:24



Здравейте газ фенове !
Имам удоволствието да ви представя една разработка,
която си върши работата доста добре!
Просто идете на http://jethro.dhs.org ...
Там пише всичко !

До скоро и ... очаквам коментар !



Тема Re: Система за оптимална работа на газнови [re: Jethro]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано28.01.03 22:52



Като идея не е лошо!
Като изпълнение - поне на външен вид - също!
Ако искате, можем да направим експеримент, в който да участват момчета от клуба, а за резултатите и за устройството мога да поема личното задължения да ги представя на зрителите на предаването "Скорост", чийто автор и продуцент съм!
Мисля, че тогава може много неща да се доуточнят съвсем реално!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Система за оптимална работа на газнови [re: Шkoдa]  
АвторJethro (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 23:14



Шкода, дай бройка на колите на които ще монтираме устройството !
Кажи и какви са като марка и модел, за да приготвя каквото трябва !
И после ще се свържем за да проведем експериментите, ок ?

Пиши ми на email: jethro@mail.bg ili jethro@isasat.net
GSM: 098 289498, Kazvam se Denislav (Deni)



Тема Re: Система за оптимална работа на газнови [re: Jethro]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано28.01.03 23:34



Мисля, че за да се получи реален ефект е добре да има различни автомобили - и нови и баракудници, и карбураторни и моно- и многоточкови инжекциони! Мисля, че най-важното е да се кара здраво/доста км на месец/ за да може бързо да се разбере ефекта!
Ще ти се обадя лично за уточняване на нещата! Мисля, че ще имаме полза всички!
Защото съгласи се, че за да си позволи човек да даде още 1/3 от стойността на АГУ за такова устройство - трябва да е абсолютно сигурен, че ги дава за нещо необходимо!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Система за оптимална работа на газнови [re: Шkoдa]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано29.01.03 00:48



Наситина много полезно нещо! Предполагам не е само за контактни запалвания, а става и за всички видове безконтактни? Само ми се струва, че цената му е високичка...



Тема Re: Система за оптимална работа на газнови [re: DAMON]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано29.01.03 09:42



Тя че цената е височка , височка е.Особено за нещо дето реално струва сигурно под 20лв.Обаче и интелектуалния труд трябва да се заплаща подобаващо.И ако се окаже че това дето го пишат за увеличаване мощността от 7до 11 %(евентуално по-скоро7) и намаляване разхода на гориво с 6 до 10 %(евентуално по-скоро 6) значи има хляб в тая работа.Ако устройството им се окаже сполучливо и се разрасне бизнеса им, би могло да се очаква и понижение на цената, защото на тая цена ще се появят доста пирати дето ще имат апетити да го изкопират.Лично аз не бих дал повече от 50лв. за това устройство защото посочените подобрени параметри са сравними със това дали съм с хубава или лоша газ.

Редактирано от ESPACE на 29.01.03 09:46.



Тема Става, но...нови [re: Jethro]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано29.01.03 10:30



тамън съм решил да слагам може би другата седмица на жигулата ни старата уредба БРЦ дето ми артиса от бенца, като се прехвърлих на ГИГ.. Навивам се за тестове, но цената е много висока. Знаем че инт. труд из нашите географски ширини не е висока заплатен, но какво да се направи.. дай да се рзберем за нещо по-така и ще житкаме.. иначе двигателя и е напълно изправен и е на 130 000..



Тема Re: Система за оптимална работа на газнови [re: Jethro]  
АвторJethro (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 11:13



Ok, пичове !
Нека за момчетата от клуба цената да е средно 75лв - промоционална !
Ако падна още надолу, ще излеза на червено :(
В устройството има доста хардуер: процесор,филтри,FET MOS транзистори, платка, захранване, кутия, заливка, кабели.
Всичко това се купува или поръчва и струва пари.
Да не говорим за труда по изработката на изделието, за софтуера и тестовете.

Имам инсталации на около 30 коли и досега няма недоволни !!!!!!

Пак повтарям - СТАВА ЗА ВСИЧКИ видове коли, контактно, безконтактно, с ECU
или без, с отделен комутатор или без !!!

До скоро !
Jethro (Denny)



Тема Re: Система за оптимална работа на газнови [re: Jethro]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано29.01.03 11:52



Добре звучи, и цената вече е добра, но предпочитам да изчакам впечатления на някой от клуба.
Иначе напълно те разбирам за разходите и ти пожелавам (ако наистина изделието е толкова добро) то поръчките ти да се увеличат многократно и оттам насетне сериозно да ти паднат разходите(цените на частите не са едни и същи ако поръчаш 50бр. от нещо и ако поръчаш примерно 20 000бр. нали?).Желая ти успех.



Тема Re: Система за оптимална работа на газнови [re: ESPACE]  
Автор mladeja ()
Публикувано29.01.03 20:10



Още в началото искам да кажа че не бих искал да обиждам никой с мнението си по въпроса базирано по доста оскъдната информация дадена ни любезно от автора а може би и разпространителя на изделието.Вярно че подробности обикновенно не се дават защото може някой да ги изкопира но все пак поне ориентировъчни данни би трябвало да присъстват в изложението.Имам в пред вид не това че автомобила ще гори по малко и ще върви повече най грубо казано а забравих и ще пали така безотказно както на бензин.Неща желани от всеки автомобилист и бих казал така мечтани.
Първия въпрос ми е на какви независими тестове е минало устройството до сега и какъв сертификат има.Топлина,влага,вибрации,лъчения и т.н. все пак не съм изпитател а ползвател.След подобни изпитания се дава някаква степен на защита на изделието.Изпитанията са по това как е защитен уреда и какво се гарантира за него.А относно функциите му които би трябвало да се отбележат в някакъв документ също би трябвало да преминат изпитания по това дали се покриват с написаното.Може би не съм достатъчно точен в коментара си но не познавам напълно пътя на внедряване на ново устройство.
До тук с тази част на въпроса.
Сега за другата.
Прави ми впечатление универсалноста на уреда.Обикновенно говоря чисто с практически опит универсалните уреди са с доста големи компромиси.Има споменато че се програмира но едва ли ще има програми за многообразието то запалвания и автомомобили с различните характеристики на двигателите им.Е може да съм малко черноглед.Или познанията ми са повърхностни но все пак само са старите модели Лада и малко по новите има различен тип центробежни регулатори и различен вид вакумни такива съобразени с кубатура,газоразпределение,степен на сгъстяване,вид на запалителната система.И в това разнообразие не виждам по какъв начин би могло само със момента на подаване на искрата да се коригират разновидностите.Все пак центробежния регулатор е чисто механично изделие и няма как от неговото действие независимо какво да се вземе сигнал.Като намесим в тази работа и типа вакумен регулатор вариантите стават много.В крайна сметка не виждам как ще се подобри работата на двигателя при конвертирането му с газово гориво без да се взема обратна връзка от това какво излиза като изгоряли газове а това не е споменато в изложението.Като и преди съм писал всичко е във създаването на условия за работа на даден вид гориво.А тук идва намеса в основните параметри на мотора които обикновенно са твърдо зададени за определено гориво.Не е случаен факт че автомобили с по висока степен на згъстяване работят по добре на газ.Но все пак те не се пълнят в бензиностанциите с 91 или с още по нискооктанов бензин.Не случайно на дизел двигателите при спадане на компресията а от там и степента на згъстяване пропорционално се намалява и възможноста за студено пускане на мотора.Твърде остаряло но все пак всеки автомобилист не добре запознат с основните принципи казва е щом си с дизел трябва да имаш як акумулатор като се очаква едно юнашко въртене.Лирично отклонение.
В заключение искам да спомена не че съм против новостите.Давал съм доста пари за експерименти и смея да заявя че природата и нейните закони много трудно се заобикалят даже и от най съвършенната електроника пък и колкото и универсална да е тя.Трудно ми е да кажа че съм готов да тествам изделието въпреки направените забележки поради липса на време.Но такъв тест би трябвало да се извърши според мен по следния начин - засичане на състоянието на автомобила в конкретното му състояние.Поставяне на устройството и засичане на новополученото такова.На същия стенд.Със същото гориво.Все пак измерващите уреди биха показали съвсем безпристрастно има ли положителен ефект нововъведението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.