Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 16.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Врътките на LOVATO  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 16:49



Най-накрая реших сам да си регулирам АГУ-то, колкото и рисковано да ми изглежда това. Та ми трябва точно инфо коя врътка за какво е и как точно става регулирането, за да не прецакам тотално нещата (нещо като менюъл).

Идеята се породи от факта, че напоследък ми се вдигна разхода до около 12-13 л./100 км. градско и около 10-11 л./100 км. извънградско. Преди това извънградското ми беше около 8-9 л.
АГУ-то е LOVATO с ел. изпарител. Самата уредба е монтирана нова 09.2002 г.
Средата на декември 2002 г. смених въздушен филтър и в LOVATO България ми направиха съответната настройка. Обаче няма и 1000 км. и се получи по-горе описания разход.



Тема Re: Врътките на LOVATOнови [re: Пaвeл]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано27.01.03 17:09



Обикновено след смяната на въздушен филтър се налага да се поотвори малко повече изпарителя, за да пуска повечко газ и да компенсира многото въздух! Като се позамърси малко филтъра вече може и да се притвори от пластмасовия черен винт. Като го завиваш ще започнат да се вдигат оборотите и после ще започнат да падат. Като започнат да падат ги оставяш на необходимото положение, пробваш и ако след форсиране гасне - отвиваш малко винта. Така докато си направиш стабилни оборотите! Въртенето става по малко, на по 1/8 от оборота и се пробва!
Успех!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Врътките на LOVATOнови [re: Шkoдa]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 17:34



Значи за уточнение:
Колата е AUDI 80 1.8 моно.
Има една черна Т-образна пластмасова част, която съединява два гумени маркуча. Тя има врътка с видима външна пружина. Предполагам, че на това му викате тройник.
Отделно на изпарителя има 2 врътки и двете са черни и пласмасови. Едната (в по-предната част на изпарителя) има процеп като за отверка. Другата е разположена в долния край под някакъв странен ъгъл и изглежда да е с куха вътрешност. Втората не мога да я врътна на ръка, за разлика от тази с отвора за отверка и винта при гумените маркучи.

Кой винт за какво е и кой трябва да отварям и затварям?

Извинявай за сигурно тъпите въпроси, ама с тая техника съм малко скаран.



Тема Re: Врътките на LOVATOнови [re: Пaвeл]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано27.01.03 17:57



Горния пластмасов винт е за регулиране на пружината, която натяга клапана на ниското налягане и чрез нея се контролира изключително много количеството на подаваната от изпарителя газ! Долната е просто пробка за източване на боклуците от изпарителя!
Евдва ли някой е пипал тройника - той се наглася веднъж и повече не се пипа!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Врътките на LOVATOнови [re: Шkoдa]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 18:23



Направило ми е впечатление, че като отида в LOVATO България пипат и винта с пружината и този който е на изпарителя.
Ако съм разбрал правилно трябва да отварям и затварям този с пружинката.



Тема Re: Врътките на LOVATOнови [re: Пaвeл]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано28.01.03 17:41



Напротив, ще се мъчиш да не пипаш този с пружината! Опитвай с черния винт на изпарителя! На по 1/8 от оборота!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Врътките на LOVATOнови [re: Шkoдa]  
АвторMacтepa (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 21:46



Тва дето му викат тройник, може и да не е тройник - тва с пружината де.
Не е добра идея да връткаш там !
Ефектът е все едно променяш със случайни жигльорите на карбуратора.
Връткането не само променя дебита на газта, но най-важното е че променя
подналягането, което изпарителя ползва за да зане колко газ да пусне.
Така че - избегвай да пипаш там. Познавам хора, които могат да го нагласят
както трябва
До скоро !



Тема Re: Врътките на LOVATOнови [re: Шkoдa]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 08:48



А на моето Ловато има още една малка метална врътка в горния край на изпарителя. Майстора дето ми слага газовата въртя и нея и каза че по-вечето хора не я въртели защото била по незабележима, а пък била важна. Та след като пласмасовата е за регулиране на пружината тази металната за какво е ?



Тема Re: Врътките на LOVATOнови [re: koko]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано29.01.03 08:50



Ако е с електроклапан - за празния ход!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Врътките на LOVATOнови [re: Шkoдa]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 11:36



Мерси за инфото. А имаш ли идея от къде мога да изкопам малко техническа документация за изпарителя - чертеж схема или някакъв манюал. Веднъж търсих из нета ама нищо не намерих. И сега съм си наумил като се постопли времето малко да взема да го пораз4астя и да го огледам че да видя кое как се върти и какво прави :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.