Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 12.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Koga mambranite sa za smiana?  
АвторMyфтиk (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 15:28



Какви са признаците за мембраните на които вече им е дошло времето? Благодаря



Тема Re: Koga mambranite sa za smiana?нови [re: Myфтиk]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано26.01.03 16:34



При кофти мембрани се случва някое или сбор от следните неща:
-мирише на сурова газ(
-двигателят губи оборотите на празен ход когато си иска
-променя се работата на двигателя във всички режими - става муден и тромав
-започва рязко увеличаване на разхода
-не иска да запали, а като запали не държи обороти и върви само с "педал до дупка|"

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Oshte 1-2 waprosa.нови [re: Шkoдa]  
Автор The One (избраният)
Публикувано26.01.03 17:31



Abe az imam problemi sas oborotite. Ima sluchai kogato igraiat kato ludi. Bez nikakwa zakonomernost.
Niakoi pyt padat do 600. Drug pat igraiat ot 600 do 1000 i posle se oprawiat.
Drug efekt, niakoi pyt hei taka wdiga oborotite do 1500-2000 bez nishto.
Towa mislia che e ot kofti gaz. Ima zawisimost otkyde zarejdam gaz.

Inache palia na gaz, obache kato zapalia, dvigateliat raboti na 2000-2500 oborota i neshte da swalia oborotite. Poniakoi pat sled kato go priforsiram - swalia gi.
Dwigateliat e pylen injekcion taka, che wisokite oboroti pri palene nemogat da se obiasnait sas smukach ili neshto podobno. Na benzin tezi problemi gi niama.

Durgi koeto mi e naprawilo wpechatlenie e, che niakoi pyt kato dam riazko gaz na wisoki oboroti - dwigatelia zaglyhwa. Naprawo se spywa za 1-2 sekundi.

Razhoda ne sam zabeliazal da se uwelichawa. Woda mai mi chezne, ama zatowa ne sam sawsem siguren.

A kato uskorenie i kato dinamika... nemoga da precenia, ama mai ima leko padane na dinamikata, no towa moje da se dylji i na "zimnata" gaz.

Izpariteliat e BRC AT90E i weche e na 15 hiliadi. Znam che tolkowa e normalno da karash se edni membrani.

Shkoda, kakwo e twoeto mnenie ? Moje li da ima problem s tia membrani ili ne.
Da znam dali da ia otkaram da gi smeniat ili da ne se trewoja.

The shroud of the darks side has fallen.


Тема Мерси, Шкода!нови [re: Шkoдa]  
АвторMyфтиk (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 22:38



А при мен има такъв проблем: сутрин, когато паля (на газ) двигателя е доста нестабилен, докато не вдигне малко темперетура. Когато давам леко газ и чакам така да се сгрее малко двигателия и започне да си държи сам оборотите, двигателия за малко заглъхва и пак си вдига оборотите, все едно прекъсва... Когато загрее и поработи малко повече не празен на ход (на светофарите например) и дам газ да тръгна,, двигателя заглъхва и трябва да давам повече газ за да не загасне... А иначе се ускорява без проблем... Когато се ускори да речем и изключа от скорост в много случаи започна да гасне... и така за да не се случва това давам леко газ като изкюча от скорост за да не гасне... Най-тъпото е, че в големите студове нямаше никакви проблеми, а сега се започна...



Тема Re: Oshte 1-2 waprosa.нови [re: The One]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано26.01.03 23:13



От това, което пишеш наистина имаш сериозен проблем, който може да бъде от мембраните, но може и да не е! Това че на бензин нямаш осезаеми проблеми, понякога лъже! На газ винаги много повече се усещат леките неизправности в запалителната система! Преди да обвиниш мембраните е хубаво да ревизираш цялата електросистема!
А и тези 15 000 км, ако са на късо, са равни на много повече!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Мерси, Шкода!нови [re: Myфтиk]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано26.01.03 23:20



Това може и да е от други неща, не от мембраните! Например при нарушаване на необходимото количество въздух - т.е. много въздух , често става така! Същото става и при некачествена газ или намален по някакава причина дебит на газта!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Аре и аз на всякъ гърне мерудия!нови [re: Шkoдa]  
Автор imitev (смел)
Публикувано27.01.03 12:07



Може въздушния филтър да му е за смяна.

Да се похваля - отварях си изпарителя заради свещите на колата :( Да са таковам... Уж добре изглеждаха Bosch Super 4... ама и на бензин започна да прекъсва после студена ... Голем спец съм хахаха

Смених ги и се оправи - изчезнаха гърмежите през карбуратора (опа моноинжекциона :)))

Е беше се поопекла мембраната на 1ва степен, ама можеше да изкара още... Сега пак трябва да настровам АГУто ама нейсе...

Със здраве!



Тема Полвината са на късо, 5-10 кмнови [re: Шkoдa]  
Автор The One (избраният)
Публикувано27.01.03 14:05



Ами за бензин, как да ти кажа. Аз не я карам за да имам сериозни наблюдения.

Електросистемата - няма какво да я гледам. Само гледам дали няма утечки покабели и прочее. Няма. Не гърми газовата, вече над 10000 км нямам проблем.

Някак си се съмнявам да е по електрониката. По-скоро, свещите може да са за смяна вече. Ще сменя тях и това е което мога да направя.

Виж, знам, че не е лесно да кажеш точният проблем по интернет. Ясно ми е, че може констатацията ти да не е правилна. Аз просто исках да чуя мнение от човек които има повече представа за това. Няма да те обвинявам, че не си прав или, че си сбъркал. :)
Просто исках да чуя мнението ти.

The shroud of the darks side has fallen.


Тема Re: Полвината са на късо, 5-10 кмнови [re: The One]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано27.01.03 18:08



Смених свещи Беру с Бриск, с остър електрод - за АГУ! Убийствена разлика във вървенето и в работата! Може и от свещите да е! Нищо не е за пренебрегване!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Znachi spore teb...нови [re: Шkoдa]  
Автор The One (избраният)
Публикувано28.01.03 00:31



... da ne byrza da smeniam membranite.
Inache, kato se zamislia i kato poeksperimentiram, mai naistina ima namalenie na dinamikata.

Blagodaria ti za saweta. Shte widim pyrwo sweshtite. Posle drugoto.

The shroud of the darks side has fallen.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.