Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 26.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ne e li dobre da povi6im stepenta na sgastiavane  
Авторaudi1OOL (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 10:21



za po vi6ava ne KPD na DVG e dobre da se vdigne stepenta na sgastiavane
kato se 6laifa malko glavata



Тема Re: ne e li dobre da povi6im stepenta na sgastiavaneнови [re: audi1OOL]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано15.01.03 12:51



Повишаването на степента на сгъстяване може да стане по много начини. Един от по-безопасните е шлайфане на блока, ако има недоход на буталото!
Главата може да се взима до едно положение/даже някои е забранено!!!/
Иначе това се отразява ужасно благоприятно при работа на газ!
Моята глава е взета до невъзможния максимум - 1.5мм и стартера му се взима акъла, като пали, ама пък върви-и-и-и-и!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Аааа...нови [re: Шkoдa]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано15.01.03 15:02



затова ли и аз вървя малко повече на газ? :))) и при мен е препилвана главата.. незнам колко, но като я взех прегря ... там една пласмасова пишка.. та се сваля, пили и т.н. знаете как е. А съм на 200 000.. което е нищо за тея двигатели. И сега драпа повече на газ.. съвсем малко е, но се усеща..



Тема Re: Аааа...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор ValGG (шемет)
Публикувано15.01.03 19:14



A na mene kato mi praviha remonta na DVGto,i mi shlaifaha glavata,tova znachi li che shte vurvi po dobre kat sloja zagovata:)))?



Тема Re: Аааа...нови [re: ValGG]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано15.01.03 22:41



Всяко взимане на главата е своего рода повишаване на компресията, което винаги е добре дошло за газта!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Аааа...нови [re: Шkoдa]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 00:14



a kak bi se otrazilo tova na motora, ot gledna tochka na zhivot?



Тема Re: Аааа...нови [re: lvo]  
Автор Бakшишa (ЕС БЕЙБИ)
Публикувано16.01.03 13:37



и относно разхода



Тема Re: Аааа...нови [re: Бakшишa]  
Автор mladeja ()
Публикувано16.01.03 19:43



На всяко гориво би трябвало да му се осигури и съответните условия за нормално изгаряне.Така че да се използват качествата му напълно.Газта си е голям компромис при двигатели с ниска степен на сгъстяване.Гори некачествено не отдава всичко на което е способна или го отдава ама не там където трябва - вътре в цилиндъра или не изцяло.
Иначе ако се кара само на газ или при бензин да се използва бензин с подходящо октаново число не би трябвало нито разход да повиши нито да намали живота на мотора.



Тема Re: A drugi nachini?нови [re: Шkoдa]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 21:51



Malko da poqsnq s cifri, che mi e presna temata po drug powod w glawata.
Gazta ima ROZ 130, t.e. golqma rezerwa sprqmo normalniq benzin (95H beshe mislq s ROZ 85) powishawaneto na stepenta na sgystqwane e optimalno reshenie.

Kakwi drugi nachini za powishawane na stepenta na sgystqwane ima wse pak?
I useshta li se po - golqmata moshtnost s gaz ot rabotata na benzin pri izshlaifane na glawata naprimer?



Тема Re: A drugi nachini?нови [re: D]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано16.01.03 22:06



hmmm, ROZ e (ili pone mi miaza:) = RON, ednoto nemsko sykrashtenia drugoto english...

v bg, a i po princip v europa-ta na kolonkite pishe oktana po RON, demek 95h si e 95 RON (ili pone bi triabvalo da byde:)

osven RON ima i MON (...mon<ron...), v shtatite na kolonkite pishe srednoto aritmetichno ili PON (pump octan number)...

za takvoz 130 ROZ, ne znam, gazta mislia e max 110 RON...

br




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.