Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:13 24.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ne e li dobre da povi6im stepenta na sgastiavane  
Авторaudi1OOL (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 10:21



za po vi6ava ne KPD na DVG e dobre da se vdigne stepenta na sgastiavane
kato se 6laifa malko glavata



Тема Re: ne e li dobre da povi6im stepenta na sgastiavaneнови [re: audi1OOL]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано15.01.03 12:51



Повишаването на степента на сгъстяване може да стане по много начини. Един от по-безопасните е шлайфане на блока, ако има недоход на буталото!
Главата може да се взима до едно положение/даже някои е забранено!!!/
Иначе това се отразява ужасно благоприятно при работа на газ!
Моята глава е взета до невъзможния максимум - 1.5мм и стартера му се взима акъла, като пали, ама пък върви-и-и-и-и!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Аааа...нови [re: Шkoдa]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано15.01.03 15:02



затова ли и аз вървя малко повече на газ? :))) и при мен е препилвана главата.. незнам колко, но като я взех прегря ... там една пласмасова пишка.. та се сваля, пили и т.н. знаете как е. А съм на 200 000.. което е нищо за тея двигатели. И сега драпа повече на газ.. съвсем малко е, но се усеща..



Тема Re: Аааа...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор ValGG (шемет)
Публикувано15.01.03 19:14



A na mene kato mi praviha remonta na DVGto,i mi shlaifaha glavata,tova znachi li che shte vurvi po dobre kat sloja zagovata:)))?



Тема Re: Аааа...нови [re: ValGG]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано15.01.03 22:41



Всяко взимане на главата е своего рода повишаване на компресията, което винаги е добре дошло за газта!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Аааа...нови [re: Шkoдa]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 00:14



a kak bi se otrazilo tova na motora, ot gledna tochka na zhivot?



Тема Re: Аааа...нови [re: lvo]  
Автор Бakшишa (ЕС БЕЙБИ)
Публикувано16.01.03 13:37



и относно разхода



Тема Re: Аааа...нови [re: Бakшишa]  
Автор mladeja ()
Публикувано16.01.03 19:43



На всяко гориво би трябвало да му се осигури и съответните условия за нормално изгаряне.Така че да се използват качествата му напълно.Газта си е голям компромис при двигатели с ниска степен на сгъстяване.Гори некачествено не отдава всичко на което е способна или го отдава ама не там където трябва - вътре в цилиндъра или не изцяло.
Иначе ако се кара само на газ или при бензин да се използва бензин с подходящо октаново число не би трябвало нито разход да повиши нито да намали живота на мотора.



Тема Re: A drugi nachini?нови [re: Шkoдa]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 21:51



Malko da poqsnq s cifri, che mi e presna temata po drug powod w glawata.
Gazta ima ROZ 130, t.e. golqma rezerwa sprqmo normalniq benzin (95H beshe mislq s ROZ 85) powishawaneto na stepenta na sgystqwane e optimalno reshenie.

Kakwi drugi nachini za powishawane na stepenta na sgystqwane ima wse pak?
I useshta li se po - golqmata moshtnost s gaz ot rabotata na benzin pri izshlaifane na glawata naprimer?



Тема Re: A drugi nachini?нови [re: D]  
Автор julys ((julious) 205)
Публикувано16.01.03 22:06



hmmm, ROZ e (ili pone mi miaza:) = RON, ednoto nemsko sykrashtenia drugoto english...

v bg, a i po princip v europa-ta na kolonkite pishe oktana po RON, demek 95h si e 95 RON (ili pone bi triabvalo da byde:)

osven RON ima i MON (...mon<ron...), v shtatite na kolonkite pishe srednoto aritmetichno ili PON (pump octan number)...

za takvoz 130 ROZ, ne znam, gazta mislia e max 110 RON...

br



Тема Re: Аааа...нови [re: lvo]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано16.01.03 22:41



Всеки двигател има процент подсигуряване. Повишената по този начин компресия е нищо в сравнение с условията при които почва да работи един двигател след чип-тунинг.
Личните ми впечатления са, че дори и след категорично отричаното от завода-производител сваляне с 1.5мм на главата - машината си работи много добре и няма никакви проблеми!Първоначално се притеснявахме за биелните лагери, но явно когато всичко е сглобено както трябва и с каквито елементи трябва - няма проблеми!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Poqsnenie:)нови [re: julys]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 23:49



Zdrasti Julys:),

Sega po uchebnik, da ne prawq poweche greshki:

Pri benzinite sa:
ROZ = Research Oktanzahl = Research Octan Number = RON
MOZ = Motor Oktanzahl = Motor Octan Number = MON

pri diesela e:
CZ = Cetanzahl = Cetannumber = CN (za ang. predpolagam po analogiq)

w swoboden prewod towa sa chisla harakterizirashti ustoichiwostta kym samodetonirane na benzina.
RONa dawa informaciq za uskorenieto na awtomobila ot niski oboroti, a MONa pri wisoki i pylno natowarwane.
Razlikata mejdu ROZ i MOZ po DIN e 10 (8.5 pri Normal benzina.. to towa mai e 92H). Na kolonkite estestweno pishat RONa.

Az prosto iskah da dam RONa na benzinite za srawnenie s RONa na gazta, ama se obyrkah s MONa.
Kakto i da e de - poqsnih gi weche.

Na kolonkite kato pishe 92H, 95H, 98H da se znae, che e RON.

Ox, standartizirahme gi:)

A za gazta .. i az ne sym siguren, no tochno se wyrnah ot edin seminar deto Enderle (uf dano ne mu byrkam imeto) - shefa na otdela za razwitie na dwigatelite (research) predstawqshe alternatiwnite metodi za zadwijwane i gazta beshe edin ot tqh. (Fuelcell, H2, ..) Tam spomena za RONa na gazta, che e 130 i towa mnogo me zaradwa:).
Kakwo kaza oshte - posledniq wodoroden dwigatel deto sa go prawili bil 96 za 1 reis i ot togawa nqma razwitie - wsichko e zamrazeno.
Gazta imashe predimstwa nawsqkade, samo kato dyljina na probega i kato prostranstwo za goriwoto i dawaha nedostatyka mai. Daje pokaza nqkolko razraboteni koli na gaz.. ot ednata E Klasa bqha prodali samo 60 broiki:). Ta spqli go de. Az ako ne se lyja, tuk w germaniq nqmat i dobre izgradena mreja za zarejdane s gaz, ta problemite im ne sa malko.

Fuelcella go optimirat, i wypreki, che sa pusnali 60 A Klassi s takiwa dwigateli nawsqkade po sweta da testwat skoro nqmalo da ima. Kletkata izdyrjala okolo 20 000 km... ox, abe zalagat zdrawo na benzinowiq dwigatel s direktno wpryskwane i na diselite. Pone prognozite im za blzkite 10 godini sa takiwa.

Pozdrawi!



Тема Re: Poqsnenie:)нови [re: D]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 23:58



Mdaam, mnogo hubawo poqsnqwam az -
"Na kolonkite kato pishe 92H, 95H, 98H da se znae, che e RON. "

Towa estestweno s ugoworkata, che taka e w Germaniq i w Bylgariq (i w nqkoi drugi strani;) no ne wsichki po sweta). Sorry - ti si go poqsnil dobre za USA.



Тема Re: ne e li dobre da povi6im stepenta na sgastiavaneнови [re: audi1OOL]  
Авторstef4O (Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 13:43



Незнам, на мен мен ми изглежда шлайфането на главата, че е голяма вандалщина спрямо двигателя, едно време имах Вартбург и я шлайфаха..., но сега, как да си дам Пасатчето на такива шлосери?



Тема Re: ne e li dobre da povi6im stepenta na sgastiavaneнови [re: stef4O]  
Автор mladeja ()
Публикувано17.01.03 19:18



Е на такива си попаднал.Да не мислиш че в завода тая операция не се извършва.Та прави се на фреза и ако на нея работи що годе кадърен фрезист става по добре от оргиналното обработване.
Другия начин за повишаване степента на сгъстяване и в частност на компресията е да се натика повече смес в цилиндъра принудително тоест да се използва надуване с турбо компресор.Ако мотора не е предвиден за това тоест няма такъв монтиран ще се увеличи степента на сгъстяване и компресията със величината до която достига компресирането с турбото.Да речем че даде 2 атм. то това ще е и повишението в цилиндъра като налягане е не включвам загубите.
Пак да питам кое от тези многобройни и разнообразни съкращения отговаря максимално до октановото число на горивото?
И да поясня казах че на всяко гориво трябва да се създададат условията за неговото пълно и правилно изгаряне.Може да не се усети мощноста при повишаване степента на сгъстяване - това си е чисто субективно щото някои автори казват че повишаването на мощноста с 9-10 конски сили не може всеки да усети- но за сметка на това газта ще изгаря правилно тоест създадени и са условията да отдаде всичко.Примера е - разликите между бензинов и дизелов мотор.Ако се сипе нафта в бензинов мотор той няма да работи - защо ниска степен на сгъстяване ако се повиши без да се разруши мотора той ще работи на нафта това е разликата другото като запалителна система и т.н. са козметики.И обратното да речем в дизел се сипе бензин какво ще се получи?Ще работи ли мотора и как.



Тема Re: Sykrashteniqtaнови [re: mladeja]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 01:33



Na kratko ot DIN:

98H RON = 98, MON = 88
95H RON = 95, MON = 85
92H RON = 92, MON = 82.5

pyk gazta s RON = 130.

Shte wzema az da spretna edna smetka po formulite, do kolko moje da se powishi kompresiqta...

Btw. imam edna ideq da se izkara whoda na wyzdushniq filtyr otpred na reshetkata, taka che da zasmukwa studen wyzduh, koito i da e proporcionalen na skorostta. Pri 120 trqbwa da blyska znachitelno poweche wyzduh i ako se obogati smestta s gaz pyk moje i da se usetu:))..?

Aide leka wecher..



Тема Re: Sykrashteniqtaнови [re: D]  
Автор mladeja ()
Публикувано18.01.03 16:28



В една книжка до колкото си спромням 105 октаново число на пропан-бутана четох имаше и други горива.Не претендирам за точност на цифрата може и да не съм запомнил и някакво заиграване относно процентите на пропана и бутана но не беше съществено.Но пък 130 като че ли не беше доста по висок порядък.
Може да се получи със смукане отпред на въздуха ама гледай да не получиш отрицателния ефект от моите опити на наблъскам въздух в повече.Не ми беше възможно въобще да докарам да работи двигателя при тия условия.Говоря за вакумен изпарител.Пробвай с един сушоар подай на входа на въздушния филтър нагнетен студен въздух и ми се струва че ако си с вакумен изпарител ще ти угасне двигателя и пробите да отвинтваш към обогатяване на сместа няма да дадат положителен резултат тоест двигателя да заработи пробвай преди да направиш доработката.
Относно сметките смятай за степен на сгъстяване а не за компресия че ще се объркат нещата.Има зависимост между тях но не е точна.



Тема Re: Sykrashteniqtaнови [re: mladeja]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 19:51



Zdrasti,

za RONa na gazta iskam da kaja da ne se poluchat nedorazumeniq. Znachi cifrata 130 e sigurna, che e tazi i e za RON. Samo gazta beshe CNG! i sega kato se razrowih w neta namerih towa:

Widowe Gazowi goriwa:
-----------------------------------------------------------------------
Flьssiggas (LPG Liquid Petroleum Gas)


ist ein Produkt das eigentlich als Reststoff in der Raffinier anfдllt und lange Zeit „abgefackelt" wurde. In den siebziger Jahren wurde dieser Kraftstoff durch Steuererleichterungen europaweit gefцrdert und einige Hersteller lieferten passende Fahrzeuge. In Цsterreich sind die Wiener Linien nach wie vor der grцЯte Verbraucher von Flьssiggas (Busflotte).

Erdgas (CNG Compressed Natural GAS)


ist jenes Gas, dass in Industrie und Haushalt fьr Wдrme und Warmwasser sorgt. Im цffentlichen Leitungsnetz trifft der Begriff „compressed" noch nicht wirklich zu, da der Druck hier sehr gering ist. Es werden aber zunehmend auch Kraftfahrzeuge angeboten die mit Erdgas betrieben werden kцnnen. Diese Fahrzeuge verfьgen ьber Tankanlagen die Erdgas mit einem Druck von ca. 200bar beinhalten, daher also die Bezeichnung. Das Tankstellennetz wird langsam aber stetig ausgebaut.

Propan- und Butan Gas


Sind Gassorten, die nur fьr den Camper interessant sind. Dieses Gas wir in erster Linie in kleinen Kartuschen oder meist blau gefдrbten Flaschen vertrieben. Es gibt aber fьr Wohnmobilbesitzer auch Tankstellen, die ein Befьllen von fest eingebauten Tanks ermцglichen. Wдhrend Butan nur bei Plusgraden verwendet werden sollte, kann Propan auch noch bei Temperaturen unter Null eingesetzt werden.


------------

znachi spored tazi statiq s posledniq ne mojelo da se kara - stawal samo za kymping.

Kolkoto do kompresiqta .. az towa sym si go mislil za moqta kola - a tq e monoinjekciq i e na benzin. Misleh, che s po propuskiw filtyr i s wyzduhozabornici na podhodqshto mqsto ot pred, shte se wkara poweche studen wyzduh. Ot swoq strana samoregiliraneto na smestta, chrez lambda sondata bi trqbwalo da se zadeistwa kogato useti izlishyka na kislorod i da wpryska poweche goriwo. Teorii i chetene iz neta e samo - ne znam do kakwa stepen shte sraboti towa, no sym sklonen da go probwam... ox pak ne moga da pisha, che neshto se razpraznuwahme:).
Aide do skoro!



Тема Re: Sykrashteniqtaнови [re: D]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано18.01.03 20:12



Oshte malko za gazta LPG:

Autogas/Motorgas: In Europa werden etwa fьnf Millionen Fahrzeuge mit Flьssiggas angetrieben, dies besonders in den Lдndern Italien, Holland und vielen anderen mehr. Flьssiggas wird auch als Treibstoff fьr den цffentlichen Verkehr verwendet. Alle Autobusse der Wiener Verkehrsbetriebe, aber auch in vielen anderen GroЯstдdten weltweit, fahren aufgrund steigenden Umweltbewusstseins mit Flьssiggas. Weiters ist Flьssiggas die ideale Antriebsenergie fьr Gabelstapler und sonstige Flurfцrderfahrzeuge.

5 Mln w ewropa, predimno w Italiq, Hollandiq.



Тема Re: Smetkata:нови [re: D]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 22:26



S risk da sym dopusnal greshki zapochnah tazi smetka:

Dadeno:
RON(CNG) = 130 (na razprostranenata gaz obache mislq ne e tolkowa)
RON(95H) = 95
Stepen na sgystqwane mnogo grubo = 10.

Da se nameri uwelichenieto na kolichestwoto wyzduh neobhodimo da se wkara dopylnitelno, za da se dyrji dwigatelq na granicata na chukaneto.
-------------------------------

Az si misleh, che shte e nqkoq debela formula, no si stawa mislq i po - po elementarinite, znachi:

95:10 = 130:x -> x = 13.7

pV/T = const ->

(p1*v1)/T1=(p2*v2)/T2

v2/v1 = p1*T2/p2*p2

ili (obryshtam)

v1/v2 = 1.37(T1/T2), kato se wzeme w predwid, che T2 mai shte e po malko ot T1, shtoto wyzduha shte e po hladen - zasmukwan ot pred, i bez da se wzima w predwid, che zaradi namalqwaneto na temperaturata se namalqwa obema - koeto e otnowo blagopriqtno se poluchawa:

V1/V2 > 1.37

Wzima se w predwid, che syotnesheneto na wyzduh/ benzin (predpolagam i gaz) e 15:1 i kato se wzeme plytnostta na wyzduha deto q zabrawih kolko e, moje da se smetne kolichestwoto wyzduh (neshto kato 1.4 na stepen da beshe mai), no to i ne e tolkowa interesno. Interesnoto e pri kakwa skorost moje da se dostigne takawa razlika w komperisiqta:) (moje i da ne moje de:)).
Da kajem wyzduhowoda da ima diametyr 10 cm.. sechenie - 0.05*3.14 okolo 16.6 cm2... utre i skorostta - zakysnqwam za edno R.D



Тема Re: Smetkata:нови [re: D]  
Автор mladeja ()
Публикувано21.01.03 21:58



Понеже не си обяснил всички величини коя какво е ,да спомена че по голямото количество въздух трябва да доведе и до по голямо количество гориво - да не си го изпуснал някъде в сметките щото мотора може и да угасне.Иначе и това е благоприятен фактор като се вземе в пред вид че и гориво ще влиза в цилиндрите още повече ще се повиши степента на сгъстяване.
За скороста ако излезне160- 180 км. в час то значи не лъжат хората дето са написали по въпроса за аеродинамично нагнетяване.
А иначе прекалено студения въздух дето е сега навън няма да доведе до нищо кой знае колко положително.Ще ти държи студен мотора сравнително разбира се и той няма да може да достигне работна температура.



Тема Re: Smetkata:нови [re: D]  
Автор sentinell (amantes amentes)
Публикувано21.01.03 22:47



Значи,защо делиш 95:10???Няма такъв филм!!!!Все едно да търсиш числото Пи като делиш 22:7.Пи е 3,141592654/по памет/, ИЛИ 22/7. Но 22:7 не е 3,141592654.Ти просто си избираш произолно 2 величини,вадиш ги от контекста и ги манипулираш.А че бензина е в течно агрегатно състояние и че гори по-бързо от газта??Второто е основна причина за разликите.ПОСЛЕДНО:
- това с вкаржането на въздуха съм го правил на 2 коли и за него изписахме томове в ЛАДА и МОСКВИЧ>Не става!!!Защото налягането на въздуха е по-голямо от налягането на газта на празен ход и колата гасне.
- като идеш на газоанализ,там ти правят едно оптимално съотношение на сместта- и то е едно единствено,не го избира маистора.То се постига когато нямаш неизгоряла газ в ауспуха.!!!!оттам нататък вървежа вече не се коригира с променяне на сместа,а с други методи-ако има такива.

FITNESS COMPETITOR


Тема Re: Smetkata:нови [re: sentinell]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 12:38



Davidko kato ne hodi pri planinata, planinata sha doide ami:). 10X za infoto, a i za zabelejkite :). Shte se poucha ot washiq opit!

A otnostno smentkata deto q podkarah beshe teoretichna i suha. Praktikata malko sym q syobrazil, nai - malkoto poradi towa, che nqmam direkten opit s gazowi uredbi..

Zashto delq 95:10 - ami drugata gledna tochka e otoshenie, a ne delenie. Znachi ako pri 95H (95 nali e ustoichiwostta na benzina kym samodetonirane) dwigatelq chuka pri 10 bara, to se pitah pri 130 pri kolko bara pri SYSHTITE USLOWIQ shte chuka. Hm - qsno e, che ne sym syobrazil, che moje da ima razlika pri gazta, no i ot obqsnenieto ti pak ne mojah da q razbera. (Ne sym dyrjal na tochnost!!)
Benzina e w techno systoqnie w rezerwoara - ama nali se zatoplq i razpryskwa iz smestta i w kraina smetka se priblijawa kym towa koeto se prawi sys gazta - tq pyk se ohlajda za da premine w syshtoto systoqnie. W kraina smetka .. bi trqbwalo da sa shodni - ili pone towa se celi. Naistina ne stawa qsno, kakwo e tochno wliqnieto na tozi fakt w sluchaq.

Za reguliraneto na smestta si praw, che e trudno pri normalna gazowa uredwa:(. Wse edno kolichestwo shte pryska mai..
No pri napasnata na injekcionen dwigatel gazowa uredba, kadeto ima obratna wryzka ot lambda sondata moje i da se poluchi nqkakyw rezultat si mislq.



Тема Re:нови [re: D]  
Авторaudi1OOL (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 21:10



mislia da 6laifam glavata na LADA(na bastami) i ste se uveria li4no



Тема Re:fordнови [re: audi1OOL]  
Авторaudi1OOL (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 21:15



karah edin ford transit dvigatel 2.0 no glavata e ot 1.6
-predpolaga se 4e gorivnata kamera na novata glava e po malka
-kogata pali se osesta po golima kompresia
na gas raboti mnogo dobre
-perfektna mosnost
-mnogo dobar razhog okolo 9/100 v planinski teren Sm



Тема Re: Smetkata prodyljawa...нови [re: mladeja]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 18:15



Ne sym zabrawil, Mladej, za skorostta - samo se chudeh po prawdopodobno da naglasq w edna formula nalqgane i skorost i eto dnes na lekciqta - Bernouli!

P2-P1 - (Ro)/2(C2^2-C1^2) = 0

P2-P1 = 0,37 (s tolkowa trqbwashe da se wdigne nalqganeto)
Ro(wyzduh) = 1,29 kg/m^3
C1.. go priemam za nula .. (to che ne e ne e, ama na tam wyrwi taka pone relatiwnata zarlika da hwanem pak e dalawera!)

Poluchawa se 238m/s ili - 858km/h

Taka - smetkata obache e za CNG deto go nqma oshte i za towa pak syshtata za LPG RON = 100 i 95H s 95:

Rezultata - 96 m/s i okolo 300 km/h.

Ti какво imashe w predwid s tezi 160 - 180 km/h. Kakwo sa izchislili rysnacite za tqh?



Тема Re: Smetkata prodyljawa...нови [re: D]  
Автор mladeja ()
Публикувано30.01.03 20:39



Не знам дали са изчислявали но може би и това.Та споменават хорицата че при такива скорости този тип нагнетяване на смес към цилиндрите има някакъв ефект.



Тема Re: Smetkata prodyljawa...нови [re: mladeja]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 22:08



Ami 160 - 180 se poluchawa, ako se smqta za razlikata ot 95H - 98H. Ne znam dali towa sa imali w predwid horata..



Тема Re: Smetkata prodyljawa...нови [re: D]  
Автор mladeja ()
Публикувано30.01.03 22:29



Е предполагам без сметки не е минато какъв дифузор с какви размери се слага и какъв вид гориво се използва.Запалителна система и т.н.Като не се е минало и без тестове.В последствие корекция на сметките и пак тестове.Та така.Бих искал автора на изделието за подобряване работата на автомобила - двигателя за газ де е прочел част поне от дискусията тук.Само с електронна система без намесата вътре в двигателя не може да се подобри кой знае какво.Твърде малки ще са промените които се изискват.За да се взриви една смеска качествено и да отдаде цялата си енергия във взрива не е достатъчна само искра или момента в който се подава тя или пък енергията и.Някъде в Руските сайтове бях прочел една степен на сгъстяване за различните съставки на газта .А по точно - за лятна газ - 8.75 а за зимна 11 11.5 средно аритметични стойности не претендирам за пълна точност базирал съм цифрите на следната таблица
http://www.autogas.ru/gas.html
За бензина има съответната необходима степен на сгъстяване.Та как с едно електронно устройство ще се промени производствената степен на сг. на моя двигател която е около 8.5.Така че газта да се взриви с нужната интензивност.Ами ще има лека корекция на искрата може да са и пакет о искри в зависимост дали е първоначално пускане на двигателя.Може напрежението да е по високо но в крайна сметка ще остане това различните необходими степени на сгъстяване за различните горива.И според мен точно там трябва да се насочат усилията за разработки на системи за по добра и пълноценна работа за това гориво и този двигател конкретно.Традиционните методи за промяна съм ги писал намаляване на горивната камера или нагнетяване на сместа в цилиндрите принудително.



Тема Re:fordнови [re: audi1OOL]  
Автор mladeja ()
Публикувано30.01.03 22:36



Дай после инфо щото за мойта не остава време.Засечи с колко ще я вземат.Мойта е смъкната с 0.8 мм във височина но още не съм я сложил щото и по нагнетяването работя,и колекторите съм захванал да обработвам.Бих искал първо с нагнетателя да видя какво ще излизне като повишаване на налягането и при недостатъчно ще слагам другата глава.Страх ме е от появяване на детонации при евентуален много положителен успех с нагнетяването теоретично не е възможно но нещата трябва да вървят едно по едно за да не се връща човек обратно.А и друг полложителен ефект ще има много по трудно ще прогарят изпускателни клапани и генерация а и температурата в главата би следвало да се понижи въобще ще се щади изпускателната част.



Тема Re: Smetkata prodyljawa...нови [re: mladeja]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 00:24



Za kakwo izdelie za podobrqwane na raboata na gaz goworish? Sgystitel na wyzduha?



Тема Може би ... ама:(нови [re: audi1OOL]  
АвторOпeлиcт (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 11:50



Значи какво ми е мнението и от къде произлиза то.
Разгледайте характеристиките на Опел двигател 13NB , 13S
първия е 60коня, втория 75 на външен вид еднакви ама сега следват разликите.

- Степени на сгъстеване 8,6 срещу 9,6 или нещо приблизитено.
НО за да направиш това ново ниво на сгъстеване раликите са огромни.
1. Разпределителен вал - голяма разлика.
2. Крива на изпреварването на запалването - ОГРОМНА разлика.
3. Захранване - различни карбуратори.

От тук следва какво???? Ами че не е толкова лесно да го направиш както се споменава по горе в темата. Ще има детонации, ще има горене и на клапани.
Не че е невъзможно но трябва да се вземат предвид всичките неща като се прави такова нещо:))))
И аз искам 75 коня ... ама за момента си карам 60 и то все живи:)



Тема Re: Smetkata prodyljawa...нови [re: D]  
Автор mladeja ()
Публикувано31.01.03 19:24



А ето че за въздух се сети първо.Не има такава тема тук прочети ивиж за какво става въпрос.За искра и нейната разнообразност е.



Тема Re: Може би ... ама:(нови [re: Oпeлиcт]  
Автор mladeja ()
Публикувано31.01.03 19:36



Ако се запази вида или за да съм точен октановото му число е така.Няма грешка детонации ще има.Но все пак сме в газов клуб и ако не се лъжа ти спомена за октановото и число.Та как ще се появят детонации при нея като е цитирам 104 октана.То както се вижса от табличката дето дадох по горе е плаващо зима и лете ако производителя на газта се съобразява с това ръзбира се.А и варианта при работа на бензин да си заредиш максимално октанов бензин 98 за да нямаш детонации и при това гориво.Разбира се ако се олееш и направиш твърде малки камери - горивни можеш направо на нафта да минеш само че трябва да се вгради вместо делко и свещи нафтова помпа и някъде там подгряващи свещи.Не говоря за ресурса на мотора.
.
Айде кажи двата Опела дето си ги споменал с един и същи бензин ли работят имам в пред вид октановото му число по книжка.Не вервам
да е така.
Живот и здраве след известно време ще дам резултати относно тази доработка с повишаване степента на сгъстяване и работа на газ.За съжаление не ми идва на ум как ще се мери това чудо.



Тема За октаните си прав:)нови [re: mladeja]  
АвторOпeлиcт (Нерегистриран)
Публикувано03.02.03 10:39



За двигател 13NB - с 8,6 степен на сгъстяване може да работи на 92 и 95 във всичките му варинатни, т.е оловен безоловен какъвто имаш.
За 13S 9,6 или 9,8 мисля че е степента на сгъстяване, се препоръчва 98 по каталог но се съмнявам накой тук да кара с такъв:))



Тема Re: За октаните си прав:)нови [re: Oпeлиcт]  
Автор mladeja ()
Публикувано03.02.03 20:00



Ха тъй и като след като следваме аналогията между степен на сгъстяване и октаново число що за степен на сгъстяване би се получила при газта?Дали се иска или не това е решението на проблема или привилегията да гараш на газ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.