Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 18.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема dvg-se nuzdae ot dva izparitelaнови  
Авторaudi1OOL (Нерегистриран)
Публикувано12.01.03 21:00



sled kato dvg se nuzdae ot dvukameran karburator ,cledovatalno mu triabvat i dva izparitela
1-izparitel = za podarziane na postoiana skorost i ikonomia na gorivo, toi ste se regulira s bedna smes
2-izparitel= za uskoriavane, izprevarvane no ne se gleda kolko gori kogata toi raboti
ikonomiata ot 2-ria izraritel idva ot tova barzo uskoriavane na niskata predavka
i podarzane na postoiana skorost s 1-bia izparitel



Тема Re: dvg-se nuzdae ot dva izparitelaнови [re: audi1OOL]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано13.01.03 01:04



На теория звучи убедително, но:
1. Най-скъпата част в АГУ е именно изпарителя и да монтираш два не си струва, не е икономически изгодно!
2. Към този похват се постъпва при захранване на V-образни двигатели с по-голям литров обем и по-голяма мощност. Но обикновено хората, които карат подобни двигатели не се замислят въобще за газ....

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: dvg-se nuzdae ot dva izparitelaнови [re: Шkoдa]  
Авторaudi1OOL (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 10:18



vse pak sme mladi xora i kolata ni triabva da varvi dobre ,a kogatao izprevarvam mi triabva cialata mo6nost na avtomobila . Az sam ot planinski raiom (Smolian)i tam ako kolata ne varvi dobre ,pri vsi4ki slu4ai gori mnogo.
Na praktika se polu4ava 4e ako kalata raboti s malko po-bogata smes varvi dobre i xar4i malko
Nali pri golemi oboroti(pri izprevarvane )kolata se nuzdae ot mnogo bogata smes koiato izparitela ,reguliran na ikonomi4no karane ,ne moze da osigori,za tova se nuzdae ot 2-izparitel
izparitel LOVATO,nai-dobrite(li4no mnenie) struva 130lv
--------------------------------------------------
teoriata e slednata : kogata niamam pari kolata da xar4i malko , no kogata re6a da izprevarvam da ne se izlagam, tia triabva da varvi



Тема От 3-4 може би :)))нови [re: audi1OOL]  
Автор imitev (смел)
Публикувано13.01.03 10:33



по-добре тия за втория 130 лв ги прибери и като нямаш пари си сипи газ с тях.

И си сложи един изпарител > 100 KW на колата - мощност ще имаш в изобилие!

Успехи!
PS: Lovato-то е ала бала. Renzo Landi, Landi или BRC е истината! Още повече че то ще е LovTec - Турско примерно.



Тема Re: dvg-se nuzdae ot dva izparitelaнови [re: audi1OOL]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано13.01.03 12:18



От твоя ник допускам, че имаш Ауди!
Този автомобил върви прекрасно с хубав и правилно регулиран изпарител!
Тази-бабината, че на баир кола с АГУ не върви е умряла отдавна!
Истината е следната:Многото газ дави автомобила. Нямаш начин да създадеш необходимото количество въздух за количеството газ. За това и за разлика от бензина, където колкото повече гори - повече върви, при пропан-бутана има един момент, при който малко над нормата върви повече и просле катастрофално започва да пада вървежа, а да гори страшно много.
Изпарител от "нормалните", който е за 100 Квт мощност/136 к.с./ не е в състояние да храни нормално автомобил, който има мощност близка до максималната. За това се посяга към по-мощен.
Колкото до вида изпарител - важното е да върви! Аз карам с Ланди и не бих го заменил за нищо на света с друг!
Примери колкото искаш. Ще се радвам, като слизаш към Пловдив да се обадиш и да се видим!Може и да измислим още нещо!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: dvg-se nuzdae ot dva izparitelaнови [re: Шkoдa]  
Авторaudi1OOL (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 12:42



istinata za men e 4e az sam ot Smolian no sega zivea v V.Tarnovo , po4ti vsiaka sedmica minavam pre Plovdiv i mnogo ste se radvam da se vidim

-----------------
zaparitela e za LADA 21061 (1500)
v momenta sam na dizel zastoto e po evtino ,NO AKO IZMISLIM NESTO DOBRO NA GAS ,XUBAVO VARVENE I DOBAR RAZXOD S UDOVOLSTVIE STE PREMINA NA GAS
-----------------------------
ZA DVATA IZPARITELA IZXOZDAM OT dvukamernia karburator , az i na teoria i na praktika znam kakva e razlikata m/y ednokamaren i dvukamaren karburator , zatova cmiatam 4e kolata triabva da ima 2-broia izparitela
sega mnogo barzam zastoto cam dezuren no sled 24 ste ti pisa i se nadiavam da mi otgovori6 .IMAMA OSTE EDNA IDEA ,no za neia drugia pat



Тема Re: dvg-se nuzdae ot dva izparitelaнови [re: audi1OOL]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано13.01.03 12:53



Ще се радвам да се чуем и видим!
Ако вечер си в Нет-а, може и да ме потърсиш на ICQ №160602648 между 22.30 и 24 часа. Сутрин обекновено до към 10 часа съм пак на линия!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Да, ама при мен не се получава така..нови [re: Шkoдa]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано13.01.03 15:30



върви много и лапа много



Тема Re: Да, ама при мен не се получава така..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано13.01.03 15:50



Та ти нали си с ГИГ!И май нещо не може да го нагласите!
Не ми казвай, че с изпарител си горял повече!
С един изпарител захранвам ГАЗ 53 на един приятел и върви като пушка! Вярно, лапа 40/100, ама на бензин на същото работене му лапа 30-32/100!!!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Да мамка му..нови [re: Шkoдa]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано13.01.03 16:24



добре сте направили..
С изпарителя ми харчеше в норма.. колкото бензин - толкоз газ. Само че не вървеше така... . Поне не на ниски обороти де.. а и вдигаше до 215.
Сега сигурно ще напълни километража, ама не съм съгласен с разхода.. нищо, ще умуваме още.. . бах мама му, от застрахователи и прочие, не мога да си отида на майстора като хората.. подпрях там броните и т.н...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.