Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 18.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Рязко ми се вдигна разхода на газ...нови  
Автор VOLVO 44O GLT (непознат )
Публикувано12.01.03 17:24



Лятото беше 11-13л/100км, а в момента удари 16л/100км (градско)
Имате ли някаква идея от какво може да се е получило? Колата е VOLVO 440 GLT, карбуратор 1,7l.



Тема Re: Рязко ми се вдигна разхода на газ...нови [re: VOLVO 44O GLT]  
Авторjek (Нерегистриран)
Публикувано12.01.03 19:21



tova ot edno zarejdane li go zase4e? Zashtoto ako ti e rabotila kolata na miasto prodaljitelno vreme e normalno da ti dade razlika,proweri si vazdushnia filter...



Тема Re: Рязко ми се вдигна разхода на газ...нови [re: jek]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано13.01.03 01:11



Да! Вариантите са много! Аз също тези дни заредих 51.5л в 50л бутилка! Зареждал съм я стотици пъти и знам, че таванът е 49.25!!!
Ако си дозареждал, ако са те набутали, ако машината не е в ред! Много АКО!
Как е на бензин? Колко пъти го засече този разход? При какво каране?
Не бързай да пипаш нищо, може само да си влошиш без нужда нещата!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Рязко ми се вдигна разхода на газ...нови [re: Шkoдa]  
Автор VOLVO 44O GLT (непознат )
Публикувано13.01.03 16:01



Не, не е от едно зареждане, от две е. И двете зареждания ги направих на "празно" и карах до "празно", като при второто веднъж сипах 10л и после досипах още 6л.
Може ли да се е прецакал изпарителя ми?
Миризма на сурова газ отникъде не се усеща, не вкарва газ и в охладителната система.



Тема Re: Рязко ми се вдигна разхода на газ...нови [re: VOLVO 44O GLT]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано13.01.03 16:20



Обикновено големия разход е свързан с миризма на недоизгоряла газ, ако влиза в движгателя, или направо на сурова, ако изпуска от мембрани или от някъде по системата! За колко време си изгорял това гориво? Да не би да е за много дни и през това време от някъде по мъничко да изпуска?

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Рязко ми се вдигна разхода на газ...нови [re: VOLVO 44O GLT]  
АвторAmost_nigga (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 22:11



Emi mnogo zavisi ot vazdu6niat filtar mnogo e vajno ako e star se poka4va razhoda



Тема Re: Рязко ми се вдигна разхода на газ... [re: VOLVO 44O GLT]  
АвторAlmost_Nlgga (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 22:12



A i zimata e normalno da gori pove4e zavisi i ot tova dali ia kara6 na kuso ili na dulgo rastoianie no e po veroiatnod a e ot zimata



Тема Re: Рязко ми се вдигна разхода на газ...нови [re: Шkoдa]  
Автор VOLVO 44O GLT (непознат )
Публикувано14.01.03 13:39



Аз лично отникъде не усещам миризма на газ. времето за което съм изразходвал количеството е около 10 дни.
Понеже ми е прецакан карбуратора паля на газ, като когато е много студено поливам изпарителя с вряла вода, за да пали по-лесно. Възможно ли е разходът да се е вдигнал заради това, че паля в студеното на газ? А възможно ли е да съм прцакал нещо по изпарителя при паленето на газ на студено?



Тема Re: Рязко ми се вдигна разхода на газ...нови [re: VOLVO 44O GLT]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано14.01.03 16:33



Напълно в реда на нещата е щом палиш само на газ да имаш осезаемо по-голям разход, защото дори и да поливаш с гореща вода изпарителя - така му помагаш да не замръзне, но не и да успееш да загрееш двигателят! Загряването и карането на незагрят двигател водят до по-голям разход на газ, особено ако палиш често или пътуваш на късо разстояние!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Рязко ми се вдигна разхода на газ...нови [re: Шkoдa]  
Автор VOLVO 44O GLT (непознат )
Публикувано16.01.03 12:48



Днес си погледнах въздушния филтър и се оказа че се е прокъснал. Като че ли е прогорял от едната страна. Сега като се замисля, преди известно време при палене чух един пукут отпред. Каква може да бъде причината? Прецакан всмукателен клапан? Прекалено богата горивна смес? Задавяне? Възможно ли е заради филтъра да се е вдигнал и разхода?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.