Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 01.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как да намаля разхода на газ???  
АвторKиko (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 12:53



Здравейте,

преди 2 седмици сложих на Вектрата ми /1.6 i/ газово LOGAZ и за мое най-голямо разочарование установих, че разхода на газ е 16/100 - градско, а на бензин - 9/00. Е, питам аз, каква я гласях - каква стана тя??? Имаше ли изобщо смисъл да го слагам тогава това газово.. Носих я на майстори, сменях въздушен филтър... Какво да правя - яд ме е, че си дадох парите излишно. Ако някой знае начин да се намали разхода - да сподели опит...



Тема Re: Как да намаля разхода на газ???нови [re: Kиko]  
Авторм (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 13:04



Ами приятелю аз имам същия проблем ,но с Марини и току що се връщам от сервиз където ми сложиха оборотен изпарител,ако с него ми гори по-малко ще си купя друг ,ако няма разлика въобще ще махна цялата уредба.
Отиди на газоанализ да видиш какво ще покаже на компютъра



Тема Няма да се плашиш!нови [re: м]  
Автор imitev (смел)
Публикувано09.01.03 13:57



Вектрата ти не трябва да гори повече от 9-10 извънградско!

Понеже си с нов изпарител - трябва да покараш 500-600 км и пак да отидеш на донастройка за да се очупят мембраните. Рано е да плачеш още

Покарай така 2-3 бутилки и се радвай че въобще работи както трябва. На някой коли не работи добре в началото.

И пиши после във форума kak e...

PS: Разхода можеш и сам да си го намалиш - ако върви много колата - на маркуча към инжекциона има един или два винта. - ако можеш да вдигне над 160 на 5та притвори го (ги) на по 1/8 оборот докато спре да вдига над 160. трябва да стане разхода къде 13 докато не са се очупили мембраните.



Тема Re: Няма да се плашиш!нови [re: imitev]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано10.01.03 09:35



И ако и след това ситуацията изглежда такава, пиши все пак какъв е изпарителя, смесителя и т.н. Все пак 16/100 дори и като за начало си е малко множко, но независимо от това колегата imitev е прав за първоначалния пробег. Имай впредвид едно грубо правило при газовите уредби от конвенционалното в Б-я поколение: свръх богата и свръх бедна смес се отразяват на вървежа на колата по един и същи начин, а именно - много зле ... което все пак си е разбираемо, з-то уредбата (смесителят) е всъщност един максимално елементарен "газов карбуратор". Та ако колата ти си върви като хората, поотложи малко притесненията. Успех.



Тема Re: Какво стана?Падна ли ти разходанови [re: VladoR]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 23:01



защото както бях писал сложих един оборотен изпарител ,но разхода си остана висок:(((( Вече ми писна и ще махна цялата уредба закакво да я държа като ми излиза колкото когато карам на бензин



Тема Re: Какво стана?Падна ли ти разходанови [re: M]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано22.01.03 07:31



Недей да сменяш уредбата-смени "майсторите" дето са ти я слагали.



Тема Re: Какво стана?Падна ли ти разходанови [re: ESPACE]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано22.01.03 08:27



Подкрепям твърдението на ESPACE. При положение, че при всички други става, не намираш ли нещо съмнително в това, че при теб не става? Не че това много ще те успокои, но и аз "мирясах", чак след като смених майстора. Не съм имал твоите проблеми с разхода, но пък нямах светен празен ход. Смениха ми изпарител (по скромното ми мнение не особено наложително, но нали трябва да продадат техния) и смесител (пак по скромното ми мнение абсолютно наложително в моя случай) и сега имам кола, която върви, има празен ход и разход на градско 10,5 - 11л/100км при собствено тегло 1.100 кг. Ако си от София, ти препоръчвам "втория си комплект майстори" - фирмения сервиз на BRC (доколкото знам, имат сервиз и в Пловдив, и при това той им е основния). Можеш да откриеш телефонния им номер в малките обяви на в. 24 часа, аз напоследък го виждах там. Успех!



Тема Re: Как да намаля разхода на газ???нови [re: Kиko]  
Авторчичo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 12:49



пии една студена вода



Тема Re: i az taka ..нови [re: VladoR]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано02.03.03 13:08



i na men mi sloziha gazowo w Sofiq - Gorna Banq

obqche az imah obratniq problem

kolata goreshe pod 6/100
ama hich ne wyrweshe edwam izkachwah magistralata okolo tunela :))

no otidoh w Plowdiw pri tezi na BRC i mi q oprawiha
smeniha mi shtucera(smenitelq) s istinski
shtoto tiq ot Gorna banq bqha reznali edno trybichka 2-3sm i bqha q zabili w karburatora, kakto i wentila bil s mnogo malak razmer

taka che ... zadalzitelno smeni maistorite !!!



Тема Re: ima mnogo nachini ...нови [re: Kиko]  
Автор lvo lll (A008)
Публикувано02.03.03 13:22



za men lichno ima mnogo nachin za namalqne razhoda
kato wsichko e kompleksno
t.e. malko po malko i kolata zapochwa da wyrwi podobre i da gori po-malko

eto nqkolko podhoda s koito kato gi naprawish wsichkite 100% shte ti padne razhoda i kolata shte zapochne da ti wyrwi podobre

1. kolata trqbwa da e w izprawnost
- elektricheska sistema, centrowka
2. smeni si sweshtite s takiwa optimizirani za GAS
3. smenqi si na 5000km vyzdushniq filtyr( za sofiq)
4. mahni sistemata za otoplenie na ryzduha (ako imash takawa) - digash pone 5 konq na GAZ
5. smesitelq ti trqbwa da e hubaw - a ne samouka izrabotka
6. zarezdaj GAZ samo na gazostancii na koito im imash dowerie- napriker LukOil i Shell
7. moze da si kupish edno ustroistwo za optimizaciq na rabotata na GAZ "JetSpark"
(Jethro go predlaga w kluba ni - otziwite sa 1-2litra nadolu osobeno s po golemi dwigateli)
8. trqbwa da sa spazeni wsichki iziskwaniqta za montaz na AGU
9. i drugi takiwa wsqko ot koeto si dawa otrazenie i sumarno - resultata si idwa


Eto zaprimer
Opel kadett 13NB
goreshe mi na izwyngradsko 8-9/100 kato si karam 120-130km za 4 skorosti
i q uskorqwam twyrdo

powredi mi se elektronniq blok za predwarenieto - tezi opeli imat edna shturotiq
i smenih s now (wtora upotreba) sega kolata wyrwi mnogo po dobre i razhoda mi padna okolo 7/100 pri syshtoto karane dori i po qko

t.e. wze da gori kakto wsichki ostanali Opeli daze po dobre shtoto imam dosta podobreniq za GAZ
sega shte si slagam i "JetSpark" taka che oshte shte se podobri rabotata i nalalee razhoda


taka che moze da imash nqkakyw problem w kolata si koito da ne e element na GAZowata uredba no da i prechi qko

s dwe dumi - otgowora ne e edno znachen a e kompleksen

Редактирано от lvo lll на 02.03.03 13:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.