Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 27.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Газова уредба за метан.нови  
Авторxor (Нерегистриран)
Публикувано12.12.02 19:07



Ще ме извинявате. Пълен профан съм в тази област. Но понеже се оглеждам да си купя някоя кола се натъкнах на един ФОРД за който продавача казва, че газовата му уредба била за газ метан (или метанол не съм сигурен). Казва че газта била много евтина, но трудно се намирала. Уж някъде в Кремиковци можело да се зарежда.
Я ме светнете има ли подобни чудесии. Тоя метан не е ли битовата газ. Абе изобщо всичко на тази тема ме интересува.
Предварително благодаря на отзовалите се.



Тема Re: Газова уредба за метан.нови [re: xor]  
Автор Azzl ()
Публикувано12.12.02 19:41



I as sam dosta bos va tazi oblast ama takiva sistemi ima oshte ot 1 svetovna voina i ne se sheguvam mislya che beshe frenska i po kasno rusnacite ya polzvat prez 2 S.V i imashe takav bazik che harchi po 50 kila talashit za 80 km. Metana e gas koito se odelya pri gniene ako izhvarlyash obelkite ot citrosi v nyakakav sad te pochvat fermentacia se edno si podgotvyash rakiyataNo ne sam chuval da ima takiva gas stancii.Ako nauchish neshto po novo shte se radvam i as da go razbera.Uspeh



Тема Re: Газова уредба за метан.нови [re: Azzl]  
Автор KRlS (новак)
Публикувано13.12.02 09:33



От хора съм чувал, че в София има такива газстанции в Кремиковци и някъде към гара Искър и е яко евтина ама....
Успех!



Тема Re: Газова уредба за метан.нови [re: Azzl]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано13.12.02 16:17



Това за което говориш се нарича "Газ генератор".Процеса който описваш е горе долу така.Не се използва талашит а сухи дърва,като фактически няма процес на горене, а тлеене на дървата.



Тема Re: Газова уредба за метан.нови [re: xor]  
Автор Dark_Avenger (sasipnikat)
Публикувано13.12.02 21:52



da ima takiva uredbi daje ima avtobusi koito se dvijat s takova 4udo az sam gi pravil i palnil s gaz metan ili kakto e po izvestno prirodna gaz,s neq rabotqt tecovete.zna4i ima nqkolko podrobnosti za tova a te sa:
1. butilkite sa palnqt pod mnogo visoko nalqgane koeto za avtomobilite e mnogo opasno osobenno pri udar,nalqganeto na gazta v butilkite e 200 atmosferi mkislq znaete 4e pripodnata gaz ne se vte4nqva.
2. vqrno e mnogo po evtina ot propan-butana no e trudno da zaredis zastoto nqma takiva gazostancii v sofia e da na 1/2 mesta moje bi da zaredis.
3.reisovete karat s 9 takiva butilki vsqka po 200 atmosferi i s tqh minavat blizo 200 kilometra.E verno 4e te har4at mnogo ama sa s 9 butilki,a butilkata na kolata e 1 i e pone 2 pati po malka ot taq na reisa taka 4e nqma da mines koi znae kakvo razstoqnie s 1 zarejdane.
E ima i oste suma nesta za obqsnqvane no mislq 4e za sega stiga izvadi si izvoda sam



Тема Re: Газова уредба за метан.нови [re: Dark_Avenger]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано14.12.02 11:14



Нека и аз да вметна нещо!
В Европата вече почти всеки уважаващ себе си производител на автомобили от средния клас има в производствената си листа автомобили с алтернативно гориво с обозначението Bi-Fuel. То може да бъде бензин+природен газ/CNG/ или бензин+пропан-бутан/LPG/. Такива са Пежо Партнер, Пежо 406, Фиат Мултипла, Опел Зафира, Форд Фокус, Ситроен Берлинго и др.
Има и хибридни автомобили, при които захранването става от бензинов или дизелов двигател+електродвигател, като например Тойота Приус, която миналата година дори беше в челната тройка при избора на автомобил за 2002 година.
Има и с водородно гориво или с горивни клетки, въобще всеки производител търси артернативата! Истината е, че най-лесно се правят, зареждат и поддържат тези от първата група. За това и в Европата си има мрежа от станции за зареждане.
Проблемът с природния газ е първо във високото налягане/бутилките са много по-тежки и здрави/, второ в това, че няма право на едно и също място да има зареждане с природен газ и друго гориво, за разлика от пропан-бутана, който може да си е заедно с бензина и така този който е направил бензиностанцията "суче от две майки"! Освен това природния газ няма мирис и е летлив, за разлика от пропан-бутана, който е тежък.
Вярно е, че няма нужда от изпарител, а само от редуктор за налягането. Може би, като се "поевропейчим" и тук ще се появят някога подобни зарядни станции, но за да стане това, най-напред трябва да има автомобили, които да зареждат, иначе все едно да направиш бензиностанция за НЛО и да чакаш някое да мине и да кцне за зареждане!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Газова уредба за метан.нови [re: xor]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано14.12.02 13:19



Ne se zanimavai s gluposti.Dale4e sme o6te ot Evropa.



Тема Re: Газова уредба за метан.нови [re: xor]  
Автор GLOBUS (минаващ)
Публикувано15.12.02 15:53



Da......metana e prirodniq gaz. Ima na Kremikovci gazozarqdna instalaciq....tam mojesh da zaredish........trqbva da e okolo 30 st za litar



Тема Много скъпо?нови [re: GLOBUS]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано16.12.02 09:48



защо е толкова скъпо?? аааа



Тема Re: Много скъпо?нови [re: Чepнorлaв]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано17.12.02 08:58



Ами щото са монополисти така да се каже-нямаш избор ,нема тънко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.