Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 12.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема АГУто може ли да пречи ли да паля на бензин?  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 10:19



Сега със започването на големите студове в София имам огромни проблеми с паленето на Лада 1500s. На бензин чак на 6-7-мия път и то 3-4 само върти без да пали, после пали и гасне и то дори след яко форсиране 4-5 секунди. На газ е малко по-добре - от 3-ия път може и да запали. Но като запали ли, форсирам я леко 1-2 секунди и никога не ми гасне. Като е топла, пали добре на бензин и отлично на газ.

Имам един стар майстор, който провери всичко - свещи, чукчета, кабели, бензинови помпи и т.н., и всичко е наред. Той не разбира от АГУ и твърди, че плочката на карбуратора, която са ми сложили, е с много малки дупки и може би това или нещо друго от АГУто пречи да паля на бензин.

Може ли плочката да е причината да не пали добре на бензин? Може ли да има друга причина от АГУто да не пали добре на бензин? АГУто е Ловато, купено ново юни тази година (2002).



Тема Не е АГУ-тонови [re: Cтeфaн]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано11.12.02 10:31



нещо по центровката не ти е наред.. моята жигула откак се помня пали и на -17 без да подавам газ - само на смукач. Паля е на бензин. Засега няма АГУ, но всичко идва от центровката.. ходи някъде да ти направят читава центровка. Същото може д асе получи и от ненаместени клапани.. Така че бегом при някой със стенд.



Тема ......mai e ot karburatoraнови [re: Cтeфaн]  
Авторmazda626 (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 12:20



.......ima edna membrana(malka) koqto posredstvom lost4e s otvor kato kanal e varzana kam klapata na smuka4a, ta taq membrana ako ima probiv i izpuska, 6te vijda6 golqm zor da pali6 na benzin v studa

aide sas zdrave



Тема Re: АГУто може ли да пречи ли да паля на бензин?нови [re: Cтeфaн]  
АвторGoshko (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 13:03



Az imah sastia problem minalata zima. Pri men se okaza che markucha koito izliza ot benzinovata pompa se beshe razdul (ot postojannata rabota na pompata dori kato karash na gaz) i sled kato mi go smeniha vsichko se opravi. Opel Corsa A.



Тема Re: АГУто може ли да пречи ли да паля на бензин?нови [re: Goshko]  
Автор mladeja ()
Публикувано11.12.02 22:12



Не може само плочката да е причина.Трябва да е супер аматьорска изработка.В голям студ или пък не чак толкоз голям на смукач издърпан до край трябва да пали от раз.Най много от втория път.Без да се форсира.А на газ при форсиране е зле.Така може да си заледиш изпарителя че да се наложи смана на мембрани.Преждевременна.Виж това дето колегите писаха по нагоре.



Тема Re: АГУто може ли да пречи ли да паля на бензин?нови [re: mladeja]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 11:07



Ами тоя моя майстор се е занимавал с Лади откакто се помни, а той гони 80те. Центровки и мембранки е погледнал. Клапаните не. Оказа се сега, че сервото на спирачката ми пуска въздух. Днес ще ми го сменя. Значи всичко освен клапаните ще е проверено и оправено.
Но той нали не е спец на АГУ, си е нарочил тези дупки на плочката, че били по-малки от оригиналните на карбуратора и не стигал въздух на колата. Каза ми, че ще я тества с новото серво и със и без плочката, за да види дали е от нея.
Щом казваш, че не може да е от нея, освен ако не е супер накадърно направена, това ме кара лично аз да търся другъде причината. Но ще видим сега като смени сервото какво ще се получи от теста.



Тема Re: АГУто може ли да пречи ли да паля на бензин?нови [re: Cтeфaн]  
Автор mladeja ()
Публикувано15.12.02 10:40



Поради ранния час на редишното ми изказване съм пропуснал да разбера за какви дупки става въпрос.Не по тия дето да минава газта а за дифузорите от пралсмаса или метални на самата плочка.Ако е така те могат да намалят мощноста.Аз си ги махнах с долна плочка съм и даже от алуминия изпилих така че да стане отвора на плочката точно колкото е на карбуратора.Спечелих добра работа на бензин.На газ - без промяна.Сервото е гадно ако пуска въздух.Когато е много газне тотално.А ако е малко ти трови ниските, празня ход.



Тема Re: АГУто може ли да пречи ли да паля на бензин?нови [re: mladeja]  
Авторkpematop (Нерегистриран)
Публикувано01.01.03 22:23



az imah fiat regata, ot izpuskaneto na servoto 4tiq cilindur ne bachkashe gram!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.