Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 19.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ГИГнови  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано29.11.02 09:44



дайте д ас иговорим тук, че да не овя из разни теми

Значи сега прочетох две изказвания - на имитев и ... но той ми говореше, че изпарителя (маркуча) трябва да е над 30-40 см. Той ще се сети.

Така. Вчера дръпнах от работа към 4 и отидох до сервизчето.. таблото на колата беше на седалката, жици навсякъде.. с две думи яко се работеше. За мое съжаление се оказа, че не е могло да остана със старата система вътре и да накачим и ГИГ-а. Както и да е, аз се презастраховах. Като отидох, точно се прекарваха жиците за електрониката. Хардуера беше инсталиран до редуктора. Също бяха и сложени и двете пишки в маркучите под колектора. Липсваше инжектора и така наречения изпарител. За 3 часа се монитра в летящо състояние, проверихме налягането - докарахме го до 2,3 атмосфери, но после при работата го намалиха.. не разбрах защо, пък и вече бях умрял от студ :))
На контролното табло на ГИГ-а вдясно е копчето за газ-среда-бензин и вдясно са две врътки за оборотите. Много ценно.
Та така - запалихме я, и на място се успа. То и двигателя си е хубав, но адски добре беше. На високи обороти на място също се хранеше, аз от това най се притеснявам, щото нали е 2800 куб. И всичкото това с един ижектор след изпарителя. Първоначалната идея беше с два, но в процеса са го решили с един. Не е никакъв проблем по всяко време д асе нахака още един, просто се премества тройника.. ще го видите на снимките - като ги направя
. Така наречения изпарител - маркуча, въобще и не е необходим. Просто ни наместваш маркучите и толкоз.
Имало е доста мислене с затваряне на дюзите, клапани и промие, но аз по електриката съм по слаб. Ще разпитам и каквото запомня ще обясня.

Та така - днес ще я досъберат като хората - щото наслагахме едни стари макучи - просто навързахме набързо връзката от редуктора до пишките.. за пробата. Ще я изтестват на пътя и довечера я взимам...



Тема Re: ГИГнови [re: Чepнorлaв]  
Автор slynce12 (непознат )
Публикувано29.11.02 15:33




накратко само няколко цитата набързо от руските страници (вестници) оттам ...

това нещо се състои от инжектор,редуктор, блок за управление, и изпарител ( която е някаква тръба ).
та за тръбата казват така
"... ввиду того, что трубчатый испаритель длинной не менее 700 мм, газовый клапан .... " и че
" ... НИМАНИЕ: ТРУБОПРОВОД ПОДЛЕЖИТ ЗАМЕНЕ ЧЕРЕЗ 30 000 км. пробега. ..." и
" ... Испарителю можно придавать любую удобную форму. Следует отметить, что длинна испарителя критично влияет на расход
газового топлива (связано с тем, что при недостаточном обогреве происходит "прорыв" пропан-бутановой смеси в виде эмульсии),
а также на работу системы при температуре окружающего воздуха меннее 20 гр.С ..."
...



Тема Ти ми говориш обаче за Сигнал..нови [re: slynce12]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано29.11.02 15:57



въпреки, че те са почти идентични де. Ще проверя дали някъде пише из ръководствата за държина на изпарителя.. това е интересно предложение.. а маркуча най-лесно ще го сменим и ще засека разход..



Тема Re: Ти ми говориш обаче за Сигнал..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор slynce12 (непознат )
Публикувано29.11.02 17:05



ами те ги произвеждат ( или са ги произвеждали )
нали icq ти е вярно ?



Тема Re: ГИГнови [re: Чepнorлaв]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 10:52



Айде бе, Черноглав, едвам вече издържам да разбера нещо за ГИГ-а. Разкажи как е, върви ли по-добре, засече ли разход, наистина ли монтажа отне 2 дни, колко пари ти излезе и това цена като за теб ли е или си е толкова. Хайде тръпнем в трепетно очакване



Тема Вярно е ..нови [re: slynce12]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано02.12.02 15:49



ама го преинсталирах днес, така че ми поискай пак ауторизация..

А разхода го засякох - за съжаления е 22/100 - с пет повече от преди. Нищо де, тепърва ще слагаме още един инжектор и две пишки.. оказа се, че над 4000 об. няма достатъчно газ - явно е слабо сечението на двете пишки в колектора - ще слагаме още 2
Отделно си имам проблеми с дроселовата клапа, ама те са от преди.. тю, ще трябва май д асе набутам 1200лв. за нова

Но как тръгна колата.. не е истина.. не дава да се пипне газта.. не съм вярвал, че карам такова нещо.. е засега е в сервиз, че един тиквеник ми подпря бронята и я ремонтирам, ама утре я взимам и продължаваме с пробите



Тема Ами два дена, да..нови [re: Rosen]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано02.12.02 15:53



щото единия почнаха от обяд.. и на нова система се сещаш как е.. няма да се излагат я

Разхода съм го дал по-горе, но той ще се доизчиства. Като пари ми се върза 600лв, 400 за уредбата и другите монтаж и бъдещи подобрения..

Върви невероятно колата.. не можеш д апипнеш газта. Удивително е наистина.. трябва да я видим на турбо как ще дойде..



Тема Re: Ами два дена, да.. [re: Чepнorлaв]  
АвторBBB (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 15:52



До колко мислят че ще ти свалят разхода.
Ще могат ли да го свалят до нормалния както ти беше преди.
И защо мамка му става така.
Уж пишат навсякъде по сайтовете за газовия инжекцион ,че
ще гори колкото и на бензин ,а после курец.
Почва да гори доста.
Хайде пиши какво става, дръж ни в течение
свалил ли си разхода.
Успех.



Тема БРАТЛЕ ЦЯЛ КЛУБ ТЕБЕ ГЛЕДАнови [re: Rosen]  
Автор FERO ()
Публикувано03.12.02 18:21



БРАТЛЕ ЦЯЛ КЛУБ ТЕБЕ ГЛЕДА И НА ТЕБ РАЗЧИТА ЗА ПРОБИ ИНФО ЦЕНИ УЛОВКИ АБЕ НАЛИ СЕ СЕЩАШ ХОДИХ ПО РУСКИТЕ САЙТОВЕ МНОГО ПРИКАЗКИ МНОГО НЕЩО АМА АЗ СИ ВЕРВАМ НА НАШЕНСКОТО ТАКА ЧЕ КАКВОТО МОЖЕ КАЗВАЙ
УСПЕХ И СТИСКАМЕ ПАЛЦИ

КОЛАТА СТАВА АВТОМОБИЛ КОГАТО Е QUATTRO


Тема Днес я взимам за повече временови [re: BBB]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано04.12.02 10:24



- беше първо в един сервиз да ми оправят бронята, че нали един тъпанарин ме подпря.
Вчера от сервиза - директно при майстора да сложи още два щуцера и един инжектор. Казах му е да попрочете из документацията дето я надърпах от нета за тоя "изпарител"-маркуч от регулатора до инжекторите.. ще сложи по-дълъг, пък ще засичаме.. А реглажа си го представям аз от регулатора.. отгоре има една врътка дет осе върти с ключ 19... иначе не виждам откъде другаде може д асе намали.. отвъртре си регулираш оборотите наистина, но на вече постъпващото количество газ..
Също така ще гледам да докопам истинския цифров апарат и да побликувам някакви снимки тази седмица.

Оказа се, че имам проблем с гасненето.. като на стария ми изпарител, сега редуктора не може да се загрее бързо, защото е включен на такова място, че ако си пусна парното от вътре и помпата за парното дърпа топлото и редуктора се дави и гасне. Ама това е вече от спецификата н аколата.. значи при мен или зимата карам на бензин докато загрее и имам парно - или карам на газ и мръзна докато пак загрее Както и да е - това е бял кахър.

Оказа се че пали идеално на газ, ама по добре е да се пали н абензин, .. знаете защо. Затова ще работим по подобряването на уредбата - ще слагаме автоматика, ама по-нататък.

В събота пътувам за Банско - нали се водим някакви студенти.. та ще засичам разходи извънградско




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.