Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 03.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Тема indikator za gazta  
Автор sote_ (cabelguy_)
Публикувано27.11.02 21:06



iskam da si slova indikator na gazta na tabloto dat4icite koito gi prodavat se slagat na nivomera i i iskarvat razli4no naprezenie v zavisimost ot tova kolko e pylna butilkata .Ta me interesuva ima li nqkoi shema na preobrazuvatel s koito da si svarza dat4ika kam logomera na benzina ,zashtoto logomera ot4ita 4rez izmenenie na syprotivlenieto (reostata v rezervoara na benzina) kolata e lada 1600



Тема Re: indikator za gaztaнови [re: sote_]  
АвторlRlS (Нерегистриран)
Публикувано28.11.02 01:21



Това е толкова неточно, колкото и безмислено Така или иначе ти готи 11 / 100 градско и 10 извънградско, сложи си датчик за налягане от 120 лева, иможе да се сдобиеш и с цифрова индикация !



Тема Re: indikator za gaztaнови [re: sote_]  
Автор dannie_78 ()
Публикувано29.11.02 13:11



И аз съм мислил по този въпрос, но ми хрумна друга идея:
1.Купуваш си от магазин за електроника следният комплект:


2.Евентуално сменяш реда на светодиодите (за красота)
3.Връзваш го към сигнала от бутилката
4. Настройваш потенциометъра при пълна бутилка да ти светят всички диоди.
5. Караш и пробваш!

Както казва един приятел, единственото лошо нещо на газта е, че не може да се налива в туби!

Тема Re: indikator za gaztaнови [re: dannie_78]  
Автор julys (205)
Публикувано29.11.02 14:26



predpolagam zapetajkata v citiranata cena igrae roliata na desetichen znak:):)

br

Редактирано от julys на 29.11.02 14:30.



Тема Абе аз имам на копчетонови [re: dannie_78]  
Автор Kostadyn (запознат)
Публикувано03.12.02 22:35



за превключване някаква индикация - от 5 светодиода. Отзад стърчи една букса, предполагам трябва да се свърже с бутилката. Ама как и с какво не знам, някой може ли да ме светне.

Питайте и ще ви бъде казано


Тема Re: Абе аз имам на копчетонови [re: Kostadyn]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано03.12.02 22:48



Всяка марка копчета си има датчик, който се закрепва към сондата и той подава инфо колко диода да ти светят за наличното количество. Това е проста система почти от типа "Тука има , тука нема!", но пак върши работа!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Абе аз имам на копчетонови [re: Kostadyn]  
Автор dannie_78 ()
Публикувано04.12.02 18:58



Търси белия кабел от буксата на ключето - той трябва да се върже с кабела на сондата

Както казва един приятел, единственото лошо нещо на газта е, че не може да се налива в туби!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.