Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 11.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема към шкоданови  
Авторsnip (Нерегистриран)
Публикувано26.11.02 09:24



Шкода помагай брат!!! Препоръчаха те горещо! Купих си чудесен ситроен ксантия, и искам да му сложа газ. Пичовете в Стар Газ ми казаха , че ако колекторите ми пластмасови (което при 95' било твърде вероятно) не мове да се монтира нормална газова уредба!!??! Разбирам , че съществува опастност от детонация , но нали за тази цел се използват "антикихащите устройства"??
Моля те дай ми мнение!!

Благодариа предварително!



Тема Re: към шкода [re: snip]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано26.11.02 13:44



Здрасти!
Не са те излъгали! Каквито и "антикихащи" устройства да се слагат, при пластмасовите колектори винаги има опасност още преди това устройство да сработи, колектора да стане на парчета!
Неприятно е, че трябва да даваш повечко пари за газов инжекцион, но...това е!~
Ако искаш изчакай, Черноглавия си слага ГИГ и е обещал да даде инфо!
Аз също го очаквам с нетърпение! Едно се пише по списанията и се говори от дилърите, друго излиза наяве...!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Определено изчакайте..нови [re: Шkoдa]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано26.11.02 14:03



вчера го видях, днес си оставям колата
много добре ще стане според мен.
Да ви светна - то какво да ви светкам, но има различни разновидности ГИГ-ове.. тази специално не се натройва с ПС.. вътре на малкото табло вдясно се е онова бутонче з абензин газ (впоследнствие ще го доработваме, че да стана автоматично превключването) а отляво имаш два потензиометъра за настройка . Супер яко.. настройваш си колата в движение.

Значи състои се от един маркуч (изпарител), диференциален редуктор, инжектор и след това са самите инжекторчета, които вече се мисли къд есе слагат. При мен ще ги сложим след дроселовата клапа, точно преди колектора. Нали съм с 6 цил. и колектора е разделен на две по 3, като всяка част е съединена с дебел около 10см маркуч с дължина около 8-10см. Точно в тези два маркуча мислим да сложим по един инжектор.. е тръбичка от някаква алуминева сплав е, с вход за маркуче от единия край и дупчици от другата.. представяте си го, нали . От сорта на плочка, но е като молив и е дълго 5-7см. Така го виждаме.. ако не стане ще го мислим вече по на иначе..



Тема Та си забравих мисълта..нови [re: snip]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано26.11.02 14:06



принципно няма грижи. Аз съм също с пластмаса.. имам в момента БРЦ, от около 600-700лв и нямам никакви грижи. Само веднъж, докато още бях зелен пък и си имах проблеми с кабелите з асвещите ми гръмна, ама колектора си е цял. Така, че изчакай и ще дам инфо за ГИГ-а



Тема Re: Та си забравих мисълта..нови [re: Чepнorлaв]  
Авторsnip (Нерегистриран)
Публикувано26.11.02 15:21



Много благодаря на всички за съветите и предложенията! Колата, вече е в сервиз за газови уредби в Кюстендил, при човека , който пръв е внесъл газова уредба в България. Той ми каза в общи линии същото като вас, риск съществува , но най- вече при немърливо отношение към свещи и кабели! Ако всичко с тях е наред , риска е минимален, все пак риск винаги съществува , на 1800лв. ми звучи нереално и нерентабилно при настоящите цени на газта и преспективата да плащаме по 140лв. такса на година.
Благодаря ви още веднъж!



Тема Re: Та си забравих мисълта..нови [re: snip]  
Автор FERO ()
Публикувано26.11.02 22:15



Чepнorлaв Братле дали можеш да ми кажеш ориентировачно колко ти струва удоволствието и къде са ти го продали и ще го монтираш.Четох в сайта на ГИГ че имат представителство в София но не можах да се свържа с никой днес.Чакаме с нетърпение отзивите ти за новото руско чудо.УСПЕХ

КОЛАТА СТАВА АВТОМОБИЛ КОГАТО Е QUATTRO


Тема За цени изчакай..нови [re: FERO]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано27.11.02 09:11



но този дето ги вкарва в БГ е леко казано кожодер.. той иска по 1000лв за уредба.
Аз не се наемам да кажа точно, но в никакъв случай не повече от 600-700лв, няма да струва. При това ще се прави по-добро изпълнение, от тяхното.. ама е дълго за обяснение.. като имам време ще поразправя.

Може и по-тънко да стане.. само ще ви кажа че цената на която се купува в Москва тая уредба е 300-400лв. толкоз..



Тема Re: За цени изчакай..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор slynce12 (непознат )
Публикувано27.11.02 12:17



точно за това исках да те питам за кожодера, щото гледах цените им в москва ;))) както и да е ...

понеже ми хрумна една идея да ти я кажа, може да си спестиш гиг редуктора, ти така или иначе имаш (изпарителя май е тва и оше нещо де, а и има и разни филтри в него), може да пуснеш газта през както му казват инжектора и да си я настроиш ( звучи много прекрасно за да е така, май се гледа да има някакво налягане за инжектора, не знам дали изпарителя може да даде такова ).
та успехи



Тема Вие незнам дали разбрахте..нови [re: slynce12]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано28.11.02 09:40



но при ГИГ системите изпарител като тоя дето сте свикнали да го гледате - буца, няма! Имаш един маркуч от около 30-40см, който играе ролята на изпарител - слага се веднага след редуктора (диференциален редуктор се води, каквото и да значи това), оттам при мен ще сложим един тройник и след него веднага два инжектора и оттам на две места ще го включим под колектора.. ще направя снимки като го монтираме. Само да докопам от един съклубник апарата. Щото имам едно фотоапаратче с телефона, ама ще ме биете ако снимам с него
Та така - системата е адски проста и евективна и което е най-доброто - духа ти газта с налягането, което има в бутилката, директно в колектора.. Сещай с еза какво става въпрос - турбо ефект. Е не наистина, но адски добро. Много е простичко и ефективно. ХАйде стига съм дрънкал.. после ще се дообясняваме



Тема Хубаво...нови [re: Чepнorлaв]  
Автор imitev (смел)
Публикувано28.11.02 14:36



Бе то тва хубаво, още повече че аз си имам АГУ на колата и само трябва евентуално да сменя редуктора (изпарителя) с другия и да сложа инжектора заедно с блока за управление, като няма да ми ръчкат некви идиоти с големите чукове да поставят разни работи...

Само да добавя, че и при тея системи (ГИГ) не се пръска течна фаза директно в колектора. Заради това има редуктор, който поддържа постоянно налягане на газта на изхода си и след него ел. клапан с постоянен дебит, който се отваря за различни продължителности от време в зависимост от натоварването, оборотите и т.н., за което навремето изказах съмнения че може да се докара с един тип блок за всички модели автомобили...

Ама чакам отзиви де

Със здраве!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.