Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:44 17.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Абе какви са тия работи дето разправят от КАТ..  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано21.11.02 09:18



че щели да проверяват масово дали газ. уредбитеса регистрирани и прочие.. и трябвало да си изкарал някакъв курс?
Това да не им е като едно време - плащаш 5 лв. и ти дават тапия, че можеш да си имаш газова печка у вас.. демек да можеш да сложиш бутилката...

Сигурно от КАТ си мислят, че всички сами си слагат газ. уредбите и трябва д асме минали всичките курс по зареждане на газ в бутилката ?!?!? че нали на всяка газ станция изрично е казано, че само служителите зареждат... що тогава трябва д аминаваме курс??
Може би трябва да минем и курс за ремонт, щото може да се строши на път колата? или незнам си още какво...

Аз викам да не стоим със скръстени ръце, ами да се спретнем, да напишем някакво писмо или нещо, да сезираме някой съд и прочие.. НЕ е толкова сложно. Слагаме си подписите под една Декларация за.. адвоката ще го измисли и в съда. Ебах ги и у куките измислени, и у правителството дето незнае какво става и т.н.

Съгласни? щото такситата първи ще изпищят - тях ще ги емнат.. ние допълнително ще притиснем гадните куки.



Тема Re: Абе какви са тия работи дето разправят от КАТ..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор D. Stanchev (непознат )
Публикувано21.11.02 11:33



Kade go pishe towa neshto i koga e poblikuwano w darzawen westnik ?



Тема Re: Абе какви са тия работи дето разправят от КАТ..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано21.11.02 11:58



Проверките за АГУ са отдавна, но не бяха затягали положението. Всеки, който е ходил на монтаж при свястни газаджии знае за изискването АГУ да бъде регистрирана/узаконена/. На повечето места това се прави през пръсти, но истината е че в Пловдив например, от момчетата с които работя не мога да купя дори и ІІ-ра ръка бутилка без да е снимана на рентген.
Снимането на рентген става веднъж на 10 години и за тази цел се издава паспорт на бутилката. Водната проба с налягане 160 атм е веднъж на 5 години. Всичко това е хубаво да се направи за да е спокоен човек, че някой ден няма да му се отвори багажника или да му хвръкне главата.
Знаеш ли, че българскитке бутилки, които се продаваха 2000 и 2001г производство на ЗОРА - Търгонище и ОЛИМПИК-В.ТЪРНОВО имаха две години от проба до проба? Че аз предпочитах да взема стара снимана бутилка, отколкото такава!
Не всеки, който кара с АГУ е запознат, както казваш ти, но си мисля че никой разумен човек няма да откаже 29лв за рентгенова снимка веднъж на 10 години и 16лв за водна проба веднъж на 5 години./Проблем е че трябва да се сваля бутилката само!/ Иначе проверката и залепването на нов стикер струва 9лв на година. Цените са за Пловдив, но дори и тук има по-ниски някъде!
Мнозина са си изпатили от това, че като няма за какво друга да бъдат глобени /в района на Сливен, или на излизане от Габрово например/ и са глобявани именно заради липсата на стикер!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Kde triabwa da e stikera ?нови [re: Шkoдa]  
Автор D. Stanchev (непознат )
Публикувано21.11.02 12:11



Kupil sam kolata s AGU-to i ima pasport! Uredbata e na okolo godina !
Kade triabwa da e postawen stikera i kade se prawiat prowerkite ?
Mersi!



Тема Re: Абе какви са тия работи дето разправят от КАТ..нови [re: Шkoдa]  
Автор PeterP@n (Master)
Публикувано21.11.02 12:44



Това с паспорта и снимането на бутилката отнася ли се до фабрично монтираните газови уредби?
Аз имам Volvo 440 GLT с фабрично монтирана газова уредба и никак не съм навит да ми бърникат разни "майстори" да ми откачат бутилката и т.н. Кой ги знае какво могат да оплескат - я ъгълът няма да спазят, я ще почне да ми изпуска газ отнякъде....
Според мен е безумие да ме карат да вадя паспорт на газовата инсталация, която си е излязла фабрично от завода!



Тема Пише го из пресата..нови [re: D. Stanchev]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано21.11.02 13:36



не е необходимо да е в държ. вестник.

И в Пловдив ако е 9лв, тук в София е 15..

И да си гледат работата.. аз нямам стикер и не мисля и да слагам. Ще ги вземат дяволите..



Тема Re: Абе какви са тия работи дето разправят от КАТ.нови [re: Чepнorлaв]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 13:42



Това за стикерите го разбрах отдавна. Сложих си.

Но и друг път във форума е подиган въпроса за тия курсове. Сега пак!
Някой може ли да конкретизира за какво става реч все пак?



Тема Re: Абе какви са тия работи дето разправят от КАТ.нови [re: Пaвeл]  
Автор mladeja ()
Публикувано21.11.02 22:52



За курсовете не знам.Но знам че всеки съд в който се съхраняват особенно запалими а в някои случаи и взривоопасни смеси още повече и под налягане подлежи на стареене независимо дали е заводско изпълнение или е поставен след това в процес на експлоатация.Тия съдове се водят или би трябвало да се водят на отчет както е и с парните котли например. Е това стареене трябва да хванат при проверката и когато има недопустимо износване да се подмени.Вариант значително по изгоден от нещо по така за което да се пише по вестниците.Стикера се лепи на бутилката и има дата до която важи проверката.Освен това се вписват данните за нея в дневник и се слагат подписи на длъжностните лица които са я направили включително и на собственика.Записват се и данните в паспорта на бутилката като периодична проверка.В общи линии се проверява за течове от щуцерите и не се бъзика нищо друго.Аз минах първата след поставянето на уредбата.С други думи вече имам два залепени.Явно след зачестили гърмежи напоследък се затяга положението.Тук в Пловдив станаха два инцидента не особенно приятни - поне аз за толкова знам.
Обикновенно сервизите които поставят газовите уредби са оторизирани от съответните органи да извършват такава проверка но ако не могат биха упътили къде се извършва такава.Ами нещо като годишен технически преглед в сервиз само че газов.




Тема Re: Абе какви са тия работи дето разправят от КАТ.нови [re: mladeja]  
Авторшyбe (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 13:12



Какви инциденти? Причини?
Преди време питах за опасността от загряване на тръбичките от бутилката до към изпарителя, ако минават близо да ауспуха.
Казахте ми - споко.
А сега, инциденти. ААААААААА



Тема Re: Абе какви са тия работи дето разправят от КАТ.нови [re: шyбe]  
Автор mladeja ()
Публикувано22.11.02 20:29



Ами последния за който писаха - влиза един в квартал Коматево в гаража си да си вади колата не знам дали има значение марката но все пак Самара.Врътва ключа за палене и бум.Добре че жената и детето са били от вън.Споменават но не от официален източник че се дължало на друга газова бутилка вътре в гаража му която изтървала газ.И при подаване на искра все от някъде ще дойде се взривява всичко.Има случаи в които нямаш възможност да подушиш наличието на газ.
Аз имах друго предвид в изложението си по горе.Не е необходимо да има злополука/и/ та да се провери една бутилка ,един съд под налягане и то пълен със силно запалима и взривоопасна смес.Ми това си е една бомба и то каква.
Не съм привърженик на излишните проверки нито нещо ще ми влезне или излезне от джоба ако някой се откаже от такава проверка или пък се реши да я направи. Периодиката им на провеждане е такава защото е имало човешки жертви.Не ми се вярва че сумата от 0.83 лв. на месец да е твърде висока за периодичната проверка.Аз бих се лишил от един литър газ на месец за да се чувствам по сигурен.А като дойде време за водна проба ще му мисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.