Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 30.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема абе не върви и това си е...  
Автормиk (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 18:01



имам GOLF1.6 benzin, 90г.
като си сложих газ през МАЙ месец, ммммммммммм пушка, евтино мн доволен бях. Даже вървеше по-добре о тна бензин.
После смених маслото и мощността>>>>>>падна/някои не намират връзка/
Нищо, свикнах с новото положение.
Сега обаче мощността пак падна и разхода ми са качи.
Реших 4е въздушния филтър ве4е е за смяна, т.е. задръстен и обогатява мн сместта и т.н. Смених го, разхода падна, но:
1. Има инертност при натискане на газта/ бавно реагира/ и при тръгване прехлъцва.../сякаш още е преобогатена сместта/
2.Работи неравномерно.Сутрин държи на високи обороти 2000/нормално като е студена/после падат на 500-800/нормално/, но тук идва и проблема: През деня, докато не загрее, гасне след всяко отпускане на педала...
Какво става тука бе?



Тема Re: абе не върви и това си е...нови [re: миk]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано15.11.02 18:07



А след като смени маслото и стана така, провери ли си колко ти е степента на сгъстяване в двигателя?
Не че искам да кажа нещо, но твърде често след някоя и друга смяна/често още след първата/ внесените отвън машинки получават подобен /д/ефект!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: абе не върви и това си е...нови [re: Шkoдa]  
Автормиk (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 19:33



не съм я мерил нито преди нито след.., така че ида я премеря сега , не мога да сравня...., но ако го направя, колко атм. да очаквам/ колко е нормално/ Голфа е на 125 000км /беше на "112 000" всички знаем колко са верни....но../



Тема Re: абе не върви и това си е...нови [re: миk]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано15.11.02 22:55



Меренето е хубаво да стане на електронен стенд, при който не се мери пряко компресията, а компютъра взима за база най-силния цилиндър и според него отчита в проценти работата на двигателя, като цяло и на един спрямо друг различните цилиндри. Всеки съвременен сервиз има подобен компютърен стенд, прави се замерване без да се свалят свещи, само със закачането на едни специални клещи върху кабелите на акумулатора!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: абе не върви и това си е...нови [re: Шkoдa]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано16.11.02 01:41



Scoda.. mojesh li da raziasnish malko pove4e za rabotata na tia stendove ili da dadesh niakakvi url-ta za sites s info.
shtoto i na mene mi e mnoo interesno.. interesno mi e i kak kato se zaka4i na kabela ot bobinata i mi vika 4e sveshta na 2-ri cilindar bila losha.. e az kato sa zamisliam.. tova kakvo moje da vzeme? niakakvi induktivni signali.. e hubavo ama dode se stigne do sveshta ima distributorna kapa4ka, kable, saedinenia na toia kabel i togava svesht.. e kak moje togava da kajesh 4e sveshta to4no e problema?
ima li neshto po-osobeno v rabotata na tia stends?



Тема Re: абе не върви и това си е...нови [re: M]  
Авторdrug (Нерегистриран)
Публикувано16.11.02 11:48



kolko struva takava diagnostika?



Тема Re: абе не върви и това си е...нови [re: Шkoдa]  
Авторiceto (Нерегистриран)
Публикувано17.11.02 00:08



naskoro biah na takuv stend i pokaza mnogo zle 2 ot cilindrite, poslegi mereha mehani4no i pokazaha ednakvi rezultati taka che ne znam vseki put kolko viarno pokazvat




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.