Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 28.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Mozem li sami da si opravim...нови  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано10.11.02 21:29



membranite na izparitelq. Nqkoi ako e popravql neka da spodeli, s kakvi trudnosti se e sbluskal, ima li nqkakva caka? Ot kude moze da se kupqt istiski chasti za gazovi uredbi? Mene me interesuva za Lovato , no mislq che i drugi marki shte sa ot polza.


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.

Тема Re: Mozem li sami da si opravim...нови [re: KR-16V]  
Автор imitev (смел)
Публикувано11.11.02 10:46



Na lovatoto mu se smenqt membranite za 15 min... samo ti trebe Lumbusi da si namerish.

Otwarjash, smenjash s nowi membranite i klapanchetata i zatwarjash.. nishto ne se regulira watre w izparitelq.

Uspehi!



Тема Re: Mozem li sami da si opravim...нови [re: imitev]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано11.11.02 13:07



Понякога се налага и регулировка, породена от изкривявания на лостовете след замръзване или след подмяна на клапанчето с ново! По принцип не е много сложно, но е добре поне веднъж да видиш за какво става въпрос и най-важното - да бягаш, като дявол от кръст от български /черни/ мембрани! Пълния комплект на мембраните с "О" пръстените и клапанчето внесени от Италия се продават в Пловдив от 30-35 лв в зависимост от модела!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Mersi i na dvama vi!нови [re: Шkoдa]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано11.11.02 22:18



Nai veroqtno shte si q otvora sam puk kakvoto shte da stava.
Imam oshte edno pitane- Kogato kolata q karam na gas i kato vklucha ventilatora da duha toplo oborotite padat (primerno-800-500ob./min) TOva na membranite li se dulzi, da ne se okaze che ne e ot membranite i da se nabutam s 30lv.


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.

Тема Re: Mersi i na dvama vi!нови [re: KR-16V]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано11.11.02 23:12



За кой вентилатор става дума? За този на радиатора или на парното?

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Mersi i na dvama vi!нови [re: Шkoдa]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано12.11.02 10:08



Като му чета постинга, май става дума за вентулатора за топло в купето, а не на радиатора. При мене има същата ситуация - газова уредба LOVATO на 2 месеца, след регулация на оборотите, и пак като си пусна парното в купето оборотите падат почти до 500-600, като нормално са около 800-900. А още по-интересно е по време на движение на автомобила - след като е загряла поддържа около 900 об./мин. Стигам до кръстовище, спирам и те се качват на празен ход до около 1000-1100. Пак тръгвам - стигам до следващо - о чудо, отново са около 800-900. Имам чувството, че сама си избира режима на работа.



Тема Ami probvaj....нови [re: Пaвeл]  
АвторOpelist (Нерегистриран)
Публикувано12.11.02 10:42



Най добре на място включи няколко електрически консуматора едновременно.
Примерно фарове, аварийни, нагревател задно стъкло (може и запалката но е малко прекалено). Ако положението стане като от вентилатора, сам си направи сметката колко ток хаби тва чудо:))
Това оказва влияние на тихи обороти. Поне при мен имам чувството че това е един от сериозните консуматори, мисля >200 вата, но не съм сигурен.
А това за променянето на оборотите 1100.. случва ми се и на мен. Обаче го отдавам на някаква "инерция". Т.е в момента на преминаване на празен ход поддържа грешни параметри. За вакуумните мисля че е оправдано, за електрическите едва ли. Просто 2-3 пъти вдигаш оборотите рязко, и при поредното преминаване на празен ход нещата се стабилизират.



Тема Re: Ami probvaj.... [re: Opelist]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано12.11.02 13:22



Ами пробвал съм и с промяна на оборотите на място, но нищо не се променя.
Направило ми е впечатление, че при такава ситуация, ако изключа двигателя и отново го запаля, след подаване на повече обороти на место и превключване на газ (гориво), си идва там, където трябва - около 800/900 об./мин. Обаче това съм го правил само и само да разбера дали си променя режима на работа. Иначе съм далече от мисълта, че всеки път ще гася мотора и ще го паля отново. Както и преди съм писал в предишни постинги - това много много не ме притеснява, само дето двигателя бучи повече. Явно ще си я карам така.
Айде със здраве



Тема Re: Stava vupros za parnoto v....нови [re: Шkoдa]  
Автор KR-16V (Бесния)
Публикувано12.11.02 15:59



kupeto. kato go vklucha i oborotite padat.
Naposleduk zapochna i da gasne kolata. Az ot godina i polovina imam uredbata i nikoga ne sa padali oborotite taka, a puk i ne gasneshe.
Na benzin kolata si vurvi perfektno.
Drugoto koeto zabelqzvam e che antifriza izchezva. Nqmam vidimi techove v sisitemata.


Няма значение дали караш бавно, важното е да не спираш.

Тема Re: Stava vupros za parnoto v....нови [re: KR-16V]  
Автор Любитeл ()
Публикувано12.11.02 18:34



Това с антифриза гледай да го оправиш (дано не ходи в маслото), щото току виж почнало да ти гасне като на мен точно когато ускорявам - бил ми малко антфриза и не стигал до кръга който трябва да затопли изпарителя и той току замръзне




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.