Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 20.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сопот, Беларус или...?нови  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 08:29



Дайте акъл. Искам да си сложа АГУ на Жигулката. Предлагат ми на старо за 150 лв. Сопотска и Беларуска АГУ. За беден човек цената е добра, но коя да избера така че да имам по малко ядове и разбира се критериите са разхода колко ще е в различните случаи и резервни части има ли. Влияе ли се разхода от модела на изпарителя? Накой ми казват, че италиянските сваляли разхода с 1 л. спрямо българските, дали е вярно? Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете.



Тема Re: Сопот, Беларус или...?нови [re: Hoвak]  
Автор mladeja ()
Публикувано07.11.02 20:03



Ами не е вярно аз съм с Ловата на 12000 км. колегата с 2105 е с Сопот на 50 000 и неговата харчи 8-9 на сто а моята 13-15 понякога и 16-17л.Та нещата са относителни.Зависи от карането и настройките.Ако трябва да цитирам един мой познат след Ловато Беларуските изпарители са по ерархия.Не искам да засягам никого цитирам чуждо мнение.Не знам за резервни части но предполагам има.Можеш да попиташ в магазините преди да я купиш.Бих те посъветвал да му направиш профилактика преди това за да знаеш че ще караш по дълго време след това без проблеми.Гореспоменатия колега вече е с италиански изпарител вече.Българския го пенсионира.И пак горе долу разхода му е такъв.



Тема Re: Сопот, Беларус или...?нови [re: Hoвak]  
АвторPRESSURE (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 20:14



Az bih izbral balgarskata. Аз сам с VIALLE, и пак го купих на старо преди 4-5 години - та сега е още по-стар.
Само си му направи почистване отвътре, смени гумички, изчисти филтърчето (ако имаш такова) както ти писа Mladeja.
Чувал съм ,че българските били доста добри, за другите не зная. Само няма значение разхода от газовата.



Тема Re: Сопот, Беларус или...?нови [re: Hoвak]  
АвторPatil (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 21:56



Savet ot patil ot VMZ-uredba.Karam s neia ot 8 godini.Ako triabva da kupuvam otnovo, nikoga ne bih se izlagal s takava-govoria nai-veche za izparitelia i klapana-filtar..Prichinite za tova kategorichno mnenie sa tolkova mnogo, che niama da mi stigne vremeto da gi izbroia vsichkite.150 leva za takava brakma sa strashno mnogo. Ima novi uredbi Lovato(sigurno turski) po 180 lv.Moi poznat sloji takava i veche poveche ot godina niama problem.Govoria za tsena v magazina.Bez tsena na montaja.Niakolko tseni na novi komponenti za gazova uredba: Izparitel-90-120 lv(snosen,nebalgarski); butilka-40 lv(balgarska, bez sonda); Klapan-filtar za gazta-24 leva.Na staro shte kupish klapana za benzin i sondata i eto ti uredba za okolo 200 leva-pochti nova.Edin komshia vnasia koli ot Itali i onzi den mi predloji gazova uredba(palen komplekt) Lovato za 160 lv.Az si schupih krakata da tarsia klapancheta za izparitelia na VMZ.I membranite ne se namirat navsiakade.Abe zaebi balgarskite, oshte poveche che mnogo ot tiah sa praveni ne ot samia zavod.No tova e druga tema.



Тема Re: Сопот, Беларус или...?нови [re: Patil]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано07.11.02 23:13



Не знам за къде говориш, но в Пловдив например за 200 лв се купува втора употреба уредба с нови тръби и маркучи, нов ключ, стара, но снимана бутилка, стар, но с гаранция изпарител/италиански/ и нови клапани за 220-230лв! Ако клапаните са стари вече е 200лв!
За сопотска уредба или за Беларусь - 150лв са много!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Сопот, Беларус или...?нови [re: Шkoдa]  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 10:30



Благодаря за съветите. Цената е за цял комплект без тръбопроводите. Единствено ми остана притеснението за резервните части за която и да е. Ако взема от Пловдив италиянска дали ще има части за нея?



Тема Re: Сопот, Беларус или...?нови [re: Hoвak]  
Автор imitev (смел)
Публикувано08.11.02 12:18



За италианските има части. Обаче да ти кажа с Ловато руските возила горят доста... + тва един приятел за 25000 км смени мембрани на ново Ловато...

Ама не се шашкай - да караш с ефтино гориво си има и своите недостатъци

Слагай каквото и да е без руски и БГ бози... BRC, LovTec, Lovato, Landi, Renzo Landi... части има навсякъде...

Със здраве!



Тема Re: Сопот, Беларус или...?нови [re: Шkoдa]  
АвторPatil (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 21:11



Liatoto-mesets avgust, v edin magazin na Krasna poliana vidiah Lovato za 180 lv.Sega ne znam kak varviat tsenite.



Тема Re: Сопот, Беларус или...?нови [re: Шkoдa]  
АвторHoвak (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 09:10



Благодаря на всички. Към Шкода. Аз съм Габровец и нали уж си правим сметките по тънки от другите та за това проучвам пазара/ е понякога са без кръчмар, но какво да се прави/, та можеш ли да ми кажеш в Пд. къде да намеря нещо подходящо, а може евентуално и да се срещнем за обмяна на идеи и опит.



Тема Re: Сопот, Беларус или...?нови [re: Hoвak]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано11.11.02 13:30



Винаги, когато решиш може да звъннеш на телефон 088/636895.
Хората, които познавам от Габрово са точни, с изключение на тези от Габрово-кабел, но...такъв е живота- има ги всякакви! Само предварително се обади, да не съм духнал някъде из България, че покрай предаването често сме тук и там!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.