Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 18.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема lambda control @ KE-Jetronicнови  
Автор TheSaint (а де?)
Публикувано10.11.02 18:46



Като цяло съм се навил да слагам BRC уредба.
Това което много силно ме озадачи е защо официалните предствителите на BRC при които смятам да монтирам, бяха много уклончиви за ламбда контрола и даже останах с впечатление, че се опитват да ме развият да го слагам (a ще им дам 1 камара пари за този контрол).

Според тях нямало смисъл, защото нямало да работи в преходните режими а само в стационарните (нямам потенциометър на калапата за гориво, а само положение on/off).

Шкода, какво мислиш по въпроса?
А как се процедира с бензиновата помпа? Дали се оставя да работи и да връща към резервоара или се спира като мина на газ?

Истината е там някъде...


Тема Re: lambda control @ KE-Jetronic [re: TheSaint]  
Автор PeGaz (непознат )
Публикувано10.11.02 19:53



скоро сложих Ловато на моноинжекцион
за помпата май е по добре да си работи, прекъсват само дюзата, обясниха ми че така минавал бензин през или край дюзата и я охлажда, иначе от топлото и на сухо се спича дюзата и после ти прави проблем на бензин. Важното е да не оставаш често с малко или без бензин за да не си развалиш помпата



Тема Ами да....нови [re: TheSaint]  
Автор TиCиПи® (скромен)
Публикувано11.11.02 09:19



..на моята Алфа е махната тази ламбда-сонда когато е монтирана газовата уредба!!!



Тема Re: lambda control @ KE-Jetronicнови [re: TheSaint]  
Автор The One (избраният)
Публикувано11.11.02 10:53



Интересно?!
На мен нищо не казаха. Директно ми монтираха Ламбда Контрола.

Я обясни какви са тия Преходни и Стационарни режими, ако обичаш.

Помпата. Изключвай я. Защо ти е да работи ? Само да харчи ток и да се износва ? Няма смисъл.
Вместо да ти слагат клапан за спиране на бензина - това може да го направят и от помпата - като се изключи.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: lambda control @ KE-Jetronicнови [re: The One]  
Автор TheSaint (а де?)
Публикувано11.11.02 16:05



Значи другарите там ми обясниха, че Аудитата като моето нямали потенциометър който да отчита на какво положение е клапата, а само дали е отворена или затворена. Та според тях, в тия динамични режими (ускоряване, намаляване), ефекта от ламбда контрола ще е нулев. Ще има ефект само ако поддържаш постоянна скорост.

Сега, то така е и на бензин ако се верни тези приказаки, а още никой не ми е казал, че не ми трябва ламбдата като карам на бензин...
Абе толкова разбрах, ти ще ме светнеш повече може би...

Колкото до бензиновата помпа и аз бих я спрял (то май с механичния инжецион няма друг изход).
А това за охлаждането на дюзите?

Да си се замислял за махнеш стандартния бензинов резервоар и да сложиш 20л туба примерно с външна помпа?
На мястото на стандартния резервоар може да се сложи по-голяма бутилка.

Истината е там някъде...


Тема За резервоара..нови [re: TheSaint]  
Автор lNSlDER ()
Публикувано11.11.02 17:25



да ти кажа, че един приятел направи така. сложи 20л. резервоар с помпа за бензин и газова бутилка (чудно с каква форма?) на мястото на стандартния.. Мога да разпитам ако те интересува..

Move in 30 sec flat, if you spot the Heat around the corner


Тема Така е...нови [re: TheSaint]  
Автор The One (избраният)
Публикувано11.11.02 18:04



... правилно са ти го обяснили. Поне и на мен така ми изглежда.
Ламбда контрола не влие на Ускорение/намаляване. Т.е динамиката няма нищо общо с този контрол.
Обаче на равномерен ход - ламбда контрола почва да влияе. Някъде няколко секунди след като залепиш равни обороти. Това са моите наблюдения.
Та... като закрепиш равни обороти, тогава ламбда контрола ти обеднява/обогатява сместа (повече обеднява де) и колата почва да ти харчи по-малко. Което е истинската далавера. Като залепиш по магистралата 120 и караш на изпарения :)).

На бензин не е така. Ламбда сондата на бензина ти прави "финна настройка" на сместта. Реално при ускоряване или намаляване, дебитомерът (клапата) отива нагоре или надолу в зависимост от вкуума във всмукателният колектор.
Тази клапа е вързана с разпределителят на гориво и съответно регулира налягането на горивото подавано към инжекторите.
Абе виж описанията на КЕ-Джетроник. Там ги описват как стават нещата и ги илюстрират със схемички.

Бензиновата помпа: Винаги може да ти я оставят включена. Просто се слага една клапа и помпата работи - ама връща горивото в резервоара.
По-добре е да е изключена. Предполагам от БРЦ ще я изключат и така ще спрат подаването на бензин.

Какво е това с охлаждането на дюзите ? Данеби да искаш да кажеш, че като изключат помпата и дюзите няма да се охлаждат ?
Ако това ти го е казал някой..... звучи доста смешно.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: За резервоара..нови [re: lNSlDER]  
Автор TheSaint (а де?)
Публикувано11.11.02 20:38



Интересува ме, но пъво да сложа АГУ-то.
Ти къде зачезна, никакъв те няма?

Истината е там някъде...


Тема Re: Така е...нови [re: The One]  
Автор TheSaint (а де?)
Публикувано11.11.02 20:43



Знех си, че си в час с нещата! Благодаря ти!

Това за дюзите някой го беше написал по-горе, но ставаше дума за моноинжекцион.

Истината е там някъде...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.