Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 23.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нормален ли е разход 8л./100км?нови  
Автор dannie_78 (непознат )
Публикувано22.10.02 16:55



Лятото си купих кола - VW Golf 1, 1.3 двигател, еднокамерен карбуратор. След като я покарах месец-два на бензин и разхода и беше около 8л. бензин на 100 км предимно извънградско, реших и аз да се присъединя към братството на "газоползващите":)
Купих на старо уредба - изпарител Marini, бутилка, ключе, малко тръби и маркучи - след малко пазарлък всичко излезе 150 лв.
Не бях се занимавал преди с АГУ, но реших да пробвам да си я поставя сам. Направих стойка за изпарителя, монтирах го заедно клапаните , свързах маркучите, всичко ми се видя наред. Единствения проблем беше, че не знаех кой е най-начин за подаване на горивната смес в карбуратора. Реших проблема временно като направих L-образна тръбичка с диаметър 11мм , която прекарах през пробита във въздушния филтър дупка, като дългия край на L-то влиза в карбуратора и стига малко над дроселната клапа, а на късата страна на L-то съм нахлузил маркуча, идващ от изпарителя
(съответно имам само един маркуч подаващ газ от изпарителя, като може да се регулира количеството газ с т. нар. "тройник" - съответно при мен "двойник")
След напълването с газ на бутилката, проверката за херметичност и притягането на щуцерите, двигателя заработи на газ. Повъртях малко винта на изпарителя, докато постигна стабилни ниски обороти и регулиращия винт на "двойника" докато достигнах границата до която двигателя има удовлетворително ускорение при натискане на педала на газта.
Доволен съм от мощността му. Като започнах да следя за разхода на газ, отчетох средно 8л./100 км. смесено каране (градско и извънградско). Това ми се струваше нормално, но днес ходих да прекарам колата на год. техн. преглед. И там работника като мушна сондата в ауспуха отчете НАД 0.08 ниво на СО при ниски обороти, като максимума трябвало да бъде 0.05. Означава ли това че мога да сваля разхода с подходящо регулиране или смяна на начина на подаване на горивната смес?
На някой може да им се види смешно, че колата ми гори 8/100 и искам още да сваля разхода, но при заплатата ми от 200 лв. хич не ми е смешно
Ако може някой да помогне-ще му бъда задължен



Тема Re: Нормален ли е разход 8л./100км?нови [re: dannie_78]  
АвторMarin (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 17:27



Мойта баба LADA на 20г. харчи 8.5 л./100 км. само на извънградско, така че защо се оплакваш на смесено каране това е супер. А за монтажа незнам, струва ми се странен този начин, но незнам на западните автомобили как е.



Тема Тоя да не е гледал CO2???нови [re: Marin]  
АвторOпeлиcт (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 17:41



При газта CO2 se повишава а CO пада или поне така мисля. Но питай Шкода за по точно обяснение.
8,5 смесено си е добре.
Пич може само на тихи обороти да не е както трябва, какво са мерили, всичко или само празен ход. И ако върви добре, не прегрява, значи сместа е достатъчно добра. Мойто Кадет 1,3 при условие че е малко по мощно ми гори градско 10-10.5 - извънградско 7-7.5 в града я дъня колкото може, щото тя и толкова си може всъщност. Извънградско 90-120. Извънградско е качвала 8,5 като я юрнах 140 по магистралата, щото е с 4 ск а максималната и е 160 по километраж. И ако нещо работи.. по добре не пипай.



Тема Re: Нормален ли е разход 8л./100км?нови [re: dannie_78]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано22.10.02 23:01



Човешко е да се иска още по-добро и най-доброто! При посочения разход рискуваш да отидеш до положението да караш като на погребение! Не мога да повярвам, че мотор 1.3 ще свали средния разход под 8/100 и ще продължи "да върви" като хората!
Всъщност винаги можеш да опиташ, като си поиграеш с винтовете и после си ги върнеш на първоначалното положение, което предвидливо ще си запишеш!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Нормален ли е разход 8л./100км?нови [re: dannie_78]  
Автор dannie_78 (непознат )
Публикувано23.10.02 14:15



Шкода, впрочем до вчера този разход 8л./100 км. ме устройваше, но отчетеното на газовия анализатор ме накара да се питам дали не може да се намали още разхода. Иначе мериха само на тихи обороти. Ще отида днес да направиме измерване при всички режими и тогава ще пиша пак какво става.



Тема Re: Нормален ли е разход 8л./100км?нови [re: dannie_78]  
АвторNiMar (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 13:01



За Golf 1/ 1,3 разход на бензин извънградско 8/100 ми се струва доста. Карал съм съшо такъв автомобил, само че 1,6 и разхода ми беше 5,5/100. Колкото до газта тава както си го изработил не е зле за еднокамерен карбуратор е допустима такава конструкция. За разхода може да се позамисли човек наистина, ако той е на извънградско е много. Карал съм и Regata 1,3 с Русенска газова уредба и разхода ми е бил 7/100 извънградско. Тч е с около 100 кг. по тежка от Golf-а и е логично да гори повече, така че си заслужава човек да се потруди по въпроса. Повишеното СО и разход може да се дължи и на замърсен въздушен филтър, колкото и учудващо да ти звучи, ако не си го сменил направи го и пак пиши. Успех.



Тема Re: Нормален ли е разход 8л./100км?нови [re: NiMar]  
Автор dannie_78 ()
Публикувано25.10.02 01:00



За разхода на бензин на Голфа - той си има някакъв проблем с карбуратора, една от причините да мина на газ бе и тази. Щото на газ, от карбуратора се ползва само дроселната клапа. Един карбуратор 2 употреба е 50-60 лв., ама все не стигам до него...
Иначе бях забелязал, че като съм на бензин и спра колата на баир, с предницата на горе, дори и за 2 минути, после пали трудно - въртя 10 - 15 сек. на стартер. Докато ако я спра с предницата на долу - пали без проблем.
Не знам на какво се дължеше, но на газ нямам този проблем.
Иначе въздушният филтър съм го сменил преди да пиша постинга.
Но след като писах реших да почна да зареждам газ от OMV. Минавам с колата средно по 80 км. на ден, като от тях 60 са извънградско - от както съм на OMV ми стигат 4 лв. на ден за газ. При 0.73 лв. цена това е 5,50 л. газ - 6,8/100. Но карам максимум с 90 км/ч. Ако това е минимума - доволен съм. Ако не е - ще търсим друго решение. Това е.



Тема Re: Нормален ли е разход 8л./100км? [re: dannie_78]  
АвторR11man (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 10:54



От разхода който си дал в последния ти постинг едва ли ще успееш да свалиш още доста.



Тема Re: Нормален ли е разход 8л./100км?нови [re: dannie_78]  
АвторNiMar (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 09:50



За разхода на газ БРАВО. Що се отнася за бензина крбураторите им са под всякаква критика. Трябва да намериш човек кйто разбира от тези работи и няма нужда да купуваш друг. За това, че губиш бензин от карбуратора при наклон се дължи на клапанчетата в бензиновата помпа. Те са две, обикновено са направени от текстолит явно са се износили. Има също и един тръбопровод който връща излишното гориво от карбуратора в резервоара, ако ти се занимава огледай и него. Обръщал ли си внимание за течове на бензин, тъй като колите са стари и маркучите гният. За сега толкова.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.