Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 27.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема АГУ ЗА АУДИ 90 2.3  
Автор Stoian (непознат )
Публикувано22.10.02 22:41



Здравейте,

Помогнете ми да избера най подходящият вид АГУ за Ауди 90 с двигател 2.3 с механичен инжекцион. На година правя около 40 000 км. и отгоре пробег и разходите за бензин ми идват множко. От разговорите си с разни "майстори" разбрах единствено, че слагането на АГУ на този тип двигател е по-специфично. Не разбирам от АГУ и ми е трудно да направя избор. Помогнете ми ако сте решавали подобен проблем.

Предварително Ви благодаря.



Тема Re: АГУ ЗА АУДИ 90 2.3нови [re: Stoian]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано22.10.02 22:51



Не знам кое му е толкова специфичното, при положение че си с механична инжекция!
По-големите проблеми са с електрониката. В София се движи 5-цилиндрово Ауди купе, с десен волан, на което съм сложил Ланди преди 3 години и момчето си кара както на газ, така и на бензин без проблеми!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: АГУ ЗА АУДИ 90 2.3нови [re: Шkoдa]  
Автор Stoian (непознат )
Публикувано22.10.02 23:23



Мнението, че поставянето на АГУ на този двигател е "специфично" не е мое, а на "майсторите". Този двигател е също 5-цилиндров и ще се радвам ако ми кажеш каква АГУ и къде да я сложа.



Тема Re: АГУ ЗА АУДИ 90 2.3нови [re: Stoian]  
АвторDPJ (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 10:15



Zdravei. Edin moi priatel, koito sushto pishe vuv foruma no v momenta go niama ima sushtata kola i e s gaz i e mnogo dovolen!
Sloji si gazova uredba v BRC Drujba, razlikata e che e bez emulator, no si sloji i lambda control i niama nikakvi problemi s gazta, a kolata si vurvi super!
Taka che ne se trevoji ami slagai kadeto reshish - uredbata si e standartna



Тема Re: АГУ ЗА АУДИ 90 2.3нови [re: Stoian]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 13:45



Моя приятел имаше AUDI 90 2.3 Quattro - 1988 г. Никога не съм го чул да казва, че има проблеми с АГУ-то. Постави му го Пламен (има сервиз на автопазара Горубляне).
Ако си от София ти давам следното инфо:
Пламен по принцип си е газаджия. Почти всички са доволни от него - когато става дума за АГУ. Доколкото знам предлага такова решение за уредба, че хем да става безпроблемно за автомобила, хем да си няма допълнителна работа по гаранционното поддръжане.

Вдига го на 088 843 067.

Проблем има само с изчакването да влезеш в сервиза, щото по-принцип има много работа.
Успех.



Тема Re: АГУ ЗА АУДИ 90 2.3нови [re: Пaвeл]  
АвторStoian (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 00:20



Здравейте,

благодаря на всички за мненията. За мене бе важно да знам, че няма да имам проблеми с АГУ-то. Сега съм по-наясно какво да очаквам от "газификацията" на четириколесното.



Тема NGи АГУнови [re: Stoian]  
Автор The One (избраният)
Публикувано28.10.02 10:38



DPJ за мен говореше.
Така, ще ти кажа едно нещо. Няма нищо особено в АГУ-то за NG двигател. Или изобщо за Ауди 90.
Правят го почти същото (даже много същото :)) ) като при карбураторите.

Проблема е само един. Внимавай много как ще ти направят газовата инсталация. От това много зависи. Как ще бъде направена плочката и смесителят.

Това е.

А... Да знаеш, че чат пат гърми газовата ако е бедна сместа или не е регулирана правилно. Проблем с въздухомера няма да имаш. Много яко е обезопасен е явно за такива ситуаци ( ??? )с шина под клапата.

Wipe them out! All of them!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.