Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:35 20.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Газови уредби  
Авторdgotmie (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 21:55



Здравейте,Някой може ли да ми обясни защо след като е вървяла перфектно колата с една настройка на газта, изведнъж започва да се дави - 2-3 мин след като се запали. Празния ход е овратителен и чак като загрее съвсем започва да върви що годе нормално. Кажете ми кой от двата винта на тройника за какво е и как да си я регулирам?Благодаря!



Тема Re: Газови уредбинови [re: dgotmie]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано19.10.02 22:01



Ако се поразгледаш из постигните ще откриеш това, което те интересува!
По всяка вероятност си попаднал на "хубава" газ и с леко завиване или развиване на винта на изпарителя ще се оправиш до следващото зарежвдане, когато ще трябва пак да пипаш там!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Газови уредбинови [re: Шkoдa]  
Авторdgotmie (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 22:12



Мерси все пак Шкода-Жив и здрав!



Тема Re: Газови уредбинови [re: dgotmie]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано19.10.02 22:39



Всъщност, ако си сигурен че е започнало след зареждане с газ, може въобще да не пипаш нищо, докато не изгориш този боклук и налееш свястна газ! Тогава вече ако има нужда пипни малко!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Газови уредбинови [re: Шkoдa]  
Авторdgotmie (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 22:46



Всъщност и аз така мислех в началото, но вече сипвам само на Шел и проблеба си остана.



Тема Re: Газови уредбинови [re: dgotmie]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано20.10.02 16:12



Ако проблемът ти е почнал веднага след зареждане наистина е възможно да си набарал нещо. Опитай да пуснеш утайките от изпарителя-в долния край има един пластмасов винт-пробка. Отвори го и ако изтече доста - може и да се оправи, ако е няколко капки или пък няма нищо - явно е мръднала центровката на изпарителя - може и клапанче да се е слегнало и втвърдило, може боклуци да са се понатрупали по него, може пружинката да е причина - въобще ще се наложи с винта на изпарителя да си поиграеш малко, но имай в предвид, че той се върти по 1/8 от оборота и се пробва! Успех!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Газови уредбинови [re: Шkoдa]  
Авторpolo75 (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 01:06



Zdraveite, jiveya v Francia i predi dva meseca edin klient mi se izdalji sas edin star Jaguar Daimler ot 1990 god 3,6 L avtomatik. Kolata e na 250 000 km i e obchto vzeto v prilichno sastoyanie t.e ne e poddarjana koy znae kak , no i ne e bila zanemarena. 220 CV Harchi v gradsko 18 - 26 litra ( zavisi ot zadrastvaniata) Vapros kam uchastnicite i nay veche kam Skoda (vsichki gledam se dopitvat do teb) : Zaslujava li si da sloja gazova uredba , kato se ima predvid kilometraja i mochnostta? Tuk edna gaz uredba struva mejdu 2000€ i 3700 € a se pitam dali nyama da se otrazi locho na "dobicheto". Kakto se dosechtate "za gazaryata nyama pochiven den " no vse pak tuk A 95 stuva 1,O5 € a da si priznaya chestno , priyatno e da se vozich na takava kola.
Misleh da ya dokaram v BG za da montiram tam (eventualno) no sled tova chte tryabva da minavam prez komisii za uzakonyavane, i ikonomyata e nesachtestvuvachta. Molya samo za savet. Blagodarya vi predvaritelno na vsichki.



Тема Re: Газови уредбинови [re: Шkoдa]  
Авторdgotmie (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 23:05



Шкода, мерси за съвета-врътнах малко винта за оборотите и малко се пооправи.Въпрос-за да развия пробката за боклуците-трябва ли да спирам газта от бутилката?



Тема Re: Газови уредбинови [re: dgotmie]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано22.10.02 00:03



Не, не е нужно! Пробката е в ниското налягане на изпарителя, което по принцип ако не работи двигателят е = 0.

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Газови уредбинови [re: polo75]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано22.10.02 00:08



Здравей! Добре дошъл в клуба!
Първо до ти кажа, че газова уредба може да се сложи дори и на Ламборджини Мурсиелаго! Е, ако питаш защо-не мога да ти кажа, освен че това е по принцип!
На тази машина да й сложиш газ - може ако търсиш икономия! НО! Не пишеш колко е цената на газта! Дай да сметнем колко ще я караш, колко струва газта, колко ще е икономията и като се добави и цената на АГУ-то, което явно е газов инжекцион/така съдя по цената/ и да видим какво ще излезе!
Честно казано на такава машина мога да сложа газ само за гъзария - да му мирише на газ, на оня дето ще го издухам!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Газови уредбинови [re: Шkoдa]  
Авторpolo 75 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 19:55



Skoda, blagodary ti za otgovora. Za tova che moje da se montira na vsyaka kola - go podozirah, cenata na gazta v Francia e 0,50 evro, A 95 - 1,10 €. Az smyatam da ya karam okolo 10 000 km na godina. Kolkoto do kita, ne moga da ti kaja dali e gazov injekcionen... po cenata ne mojech da se orientirach zachtoto tuk uredbite sa MNOGO skapi, mejdu 2400 € i 3600€ Estestveno che imat mnogo "djaklami" i elektroniki, koyto struvat skapo. Tuk ima edin site za GPL ( na frenski) koyto mi se struva ne loch www.fievezautomobiles.fr ima razlichni mneniya i informacii.
"Za gazaryata nyama pochiven den!!!" vaprosa e dali nyama da se razsardi "dobicheto" ako uredbata ne mu haresva!?? kakva da bade gazovata uredba , i kakva da otkaja, ako mi predlojat nyakoya "po- prosta" Chte ti bada blagodaren ako me prosvetlich
Do skoro.



Тема Re: Газови уредбинови [re: Шkoдa]  
Авторpolo75 (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 21:39



A da ne zabravya, bi li mogal da mi kajech dali si zapoznat sas model SIBEL, predlagat mi edin kit - rezervoar 57 l torichen, i gaz injektorno sistema, svalena ot Grand Cherokee V8 karana okolo 10 000 km. Kakvo ti e mnenieto ? Imay predvid che Sibel zatvori predi nyakolko meseca i sega e otkupena ot edna Belgiiska firma. Blagodarya predvaritelno za otzivchivostta!
Do skoro.



Тема Re: Газови уредбинови [re: polo75]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано23.10.02 22:58



Като знам мощността и кубиците на Чероки-то, това ще ти свърши работа! Колкото до марката SIBEL- само съм чувал, че са добри, но нали знаеш онази българска приказка:"Баща ми гледал как един ял попски круши и били много вкусни!"
Иначе ако слагаш изпарител, ще трябва да са два, за всяка група по един, така че това ако е на изгодна цена, слагай и карай!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Газови уредбинови [re: Шkoдa]  
Авторpolo75 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 00:00



Otnovo blagodarya. Nali se dosechtach che tozi forum igrae rolya na psihoterapevt za maje. Nie si stavame prosto deca kogato se zagovori za nachite igrachki (kolite). Chte gledam da se opravya s cialata taz istorya. Pri vsichki polojenya chte te darja v techenie.
Do skoro.
PS ako s nechto moga da ti bada polezen - ne se kolebay. Sachtoto se otnasya i za drugite chetyachti tez redove.



Тема Re: Газови уредбинови [re: polo75]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано24.10.02 10:48



Повечето хора от този клуб са "точни" и всеки когато може и както може помага! Аз също съм получавал и получавам помощ в нещата, които не мога сам да оправя или не са от компетенцията ми!
Важното е, както ти казваш/а и Влади Стоянов от Lorinser & R-M казва/ нашите големи играчки да са ОК! Тогава и ние сме спокойни!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Газови уредбинови [re: Шkoдa]  
Авторpolo75 (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 21:30



E sega chte vidya kakvo chte stava. Nadyavam se do dve sedmici vsichko da e montirano. Chte ostavya vpechatleniata si.
Badete zdravi i do skoro!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.