Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 19.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Центровка на газова уредба  
АвторPetko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.02 11:10



Здравейте!

Имам няколко въпроса,на които бих се радвал да получа отговор.
Кола - Вектра 1,6 и , уредба Ловато, тройник с 2 винта.

1. За винта за центровка на празния ход - когато монтираха уредбата ми казаха , че газта е различна на различните газ станции и понякога се налагало положението на този винт леко да се коригира. И в действителност /макар и рядко/ има известна разлика при различните зареждания. С леко мърдане успявам да настроя двигателя да работи леко и спокойно , така както когато е на бензин.

Та въпроса ми е при завъртане по часовниковата стрелка и обратно какво точно се променя.

2. За винтовете на тройника- бях на диагностика в сервиза в Лозенец-този до кошарите. Закачиха и кабели,сложиха сонда и т.н. Направи ми впечатление , че след центровката започна леко да се усеща миризма на газ в купето. ДРугото ,което се промени е че при определени обороти /над 3500/ двигателя стана по-шумен / появи се нещо като бучене/. Преди два дни затворих двата винта с един оборот и миризмата и бученето изчезнаха и колата стана по пъргава. Не съм изпробвал още като макс скорост колко щи вдигне.
Бих искал да знам какво се е променило?

Предварително благодаря!



Тема Re: Центровка на газова уредбанови [re: Petko]  
Авторlvanov (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 11:13



Moje bi nai-dobre shte ti otgovori Skoda.




Тема Re: Центровка на газова уредбанови [re: Petko]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано18.10.02 22:17



Здрасти, Петко!
1. Винта на изпарителя действа върху една пружинка, която пък притиска лоста на който е клапанчето за ниско налягане. колкото по-е завит тозивинт, толкова по-голям вакуум е нужен за отварянето на клапанчето и толкова по-малко пуска то. Идва един момент, след много сериозно завиване, когато двигателят не може да се запали!
2. Винтовете на тройника са грубо казано, като крановете в къщи за чешмите - пускаш много - плащаш много!
Но, сериозно на въпроса! Газта за разлика от бензина, където колкото повече пускаш повече бяга, е малко по-особена - многото газ дави двигателя и не му дава да развива мощност, смърди на неизгоряла газ и бърка в джоба. За това и като намалиш малко горивото става като пушка! Ама малко, да не е много, щото пък да не стане:
Мамка му и прасе, тъкмо го научих да не яде и то....умря!
Най-важното е, че дори и да са еднакви двигателите и уредбите, те са като нас-хората и всяка си е със свои тертипи на работа! За това, намериш ли му цаката как върви и ти гори нормално, майната му на газоанализатори, стендове и други неща, които са пряко свързани със субективния фактор, наречен "Майстор-газаджия", който много често ако му знаеш името...

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Центровка на газова уредбанови [re: Шkoдa]  
Авторracing (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 20:02



Виждам че си в час с газовите та искам и аз да те питам нещо. Имам Vectra 1.8i сложиха ми АГУ и аз понеже горе-долу ги чаткам но не може да се разбира от всичко все пак не ми харесваше как върви на газ. По тоя повод си сложих бленда на въздуха ама се развали работата на бензин. АГУ-то е с автоматично прехвърляне и като запалиш сутрин работи много смотано, което е нормално, разбира се. Та на вапроса ми: има ли начин да не е така и имаш ли представа колко горе долу трябва да гори тва чудо?
Предварително мерси!



Тема Re: Центровка на газова уредбанови [re: racing]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано19.10.02 22:05



Блендата е хубаво нещо, но трябва да е точно, ама суперточно направена иначе има ядове! Преди да пипаш тук и там се опитай леко да уверичиш въздуха чрез увеличаване на отвора/Всъщност не знам по какъв начин е притворен въздуха, но ако е с клапа или по някакъв по-прост начин опитай!/

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Центровка на газова уредбанови [re: Шkoдa]  
АвторPetko (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 19:41



Много благодаря за изчерпателния отговор. Мисля, че намерих положението , на което би трябвало да бъде.
Вчера от интерес направих следното:
Преди да запаля сутринта навих единия винт на тройника с още половин оборот. Запалих я , покарах я известно време - вървеше малко по-добре от предното положение , имаше стабилни обороти на празен ход, с две думи всичко си беше ок. След около час -два я подкарах отново и започна да нещо да се мъчи, празния ход беше много зле аха да изгасне - върнах обратно половината оборот и всичко се оправи.
Днес сутринта отново навих половин оборот на единия винт и беше ок! вървеше идеално, празния ход беше идеален -карал съм я така около 40 мин градско. След като спрях пробвах да я запаля веднага и започнаха гореизложенит проблеми. оставих я да изтине час-два и пак пробвах -отново същото. днес съм наработа до късно и ще видя дали когато е изстинала съвсем ще се държи нормално както сутринта.
Ако имаш някаква идея защо е така ще съм благодарен, ако споделиш.
Поздрави!



Тема Re: Центровка на газова уредбанови [re: Шkoдa]  
Авторracing (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 23:14



съгласен съм, но какво имаш впредвид под суперточно: като размер на отвора или като място на поставяне. Блендата ми е съвсем елементарна и мога да я променям. Чух в един газ-сервиз че диаметъра на блендата трябва да е в съотношение с кубатурата на двигателя например на 1.8 бленда с диаметър 18мм. Според теб трябва ли да е в средата на отвора от въздушния филтър и възможно ли е да е нужно такова съотношение?



Тема Re: Центровка на газова уредбанови [re: Petko]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано21.10.02 23:51



Опитай да намериш необходимото с винта на изпарителя, не с винта на тройника! Би трябвало да получиш по-добър резултат, но там се върти по 1/8 от оборота!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Центровка на газова уредбанови [re: racing]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано21.10.02 23:57



Под суперточно имам в предвид % на отвора! Всяко правило винаги има изключение! На два еднакви автомобила с еднакви двигателя винаги ще е различен този % на притваряне! Важното е сам да го налучкаш колко да е! Няма значение дали е в центъра или в края! Стига леко увеличаване или намаляне и се ориентираш на къде да продължиш!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема A drugija vinta na izparitel LOVATO ....нови [re: Шkoдa]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 16:48



A s drugija vint na izparitel LOVATO s elektricheski kontrol kakvo tochno se regulira??? Toj stoi izpraven, kogato izparitelja e montiran na 90 gradusa ot golemija regulirasht vint i se namira pri otvora kydeto se syedinjava markycha za ohladitelnata sistema.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.