Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 19.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ne mislq:)))нови [re: mladeja]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано24.10.02 23:14



E момчета аз съм го измислил! Не е нужно да откиваме топлата вода.
Към АГУ: когато спреш вакуума към вакуумната мембрана тя се връща в изходоно положение за около 1 сек. и притока на газ се спира. Същото може да става от ел. клапана при ел. изпарители дори по-добре. А тия клапани които ви говоря за вакуума които се използват при лада са направени така че при включено положение има връзка между двигателя и изпарителя а при изключено изпарителя има връзка към атмосферата, а двигателя е запушен. то просто си е направено за това! не ти трябват два клапана!



Тема Re: Икономайзер за ППХ на газ и бензиннови [re: Vlado]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано24.10.02 23:27



Бях надраскал скоро една схема, но ще я бутна още малко и ще я кача. При мен съм решил да използвам лададжийски ел. блок и обикновено ключе или индуктивен датчик за положението на педала на газта. Отделно от това има едни вериги които да осигуряват и работа на икономайзера при работа на бензин като спират подаването му от ел магнитния жигльор. Използвам три релета. Цялата тънкост при тази система е да се осигури лек луфт в педала на газта т.е. при първоначално натискане на педала да се затвори ключа и след това да започен същинското отваряне на дроселовата клапа и увеличаване на оборотите. Иначе ще се получи придърпване при подаване на газта. Но това може да се направи без проблем.
Иначе скоро видях един клапан за ИППХ за газ при вакуумен изпарител. Навремето са ги продавали - сега не знам дали ги има. Монтира се за 2 мин и няма никакви токове. Просто така е направено че при най голям вакуум т.е. принудителен празен ход да спира вакуума към изпарителя. При натискане на газта вакуума в смук. колектор пада и веднага се пуска пак. Много хитро беше и ако някъде си намеря такова нещо ще си сложа. Далеч по-лесно е от електрическата система. Нама да имам ИППХ на бензин но така или иначе на бензин не карам!



Тема Е това си е решение!!!нови [re: DAMON]  
АвторOпeлиcт (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 10:38



За топлата вода си абселютно прав:)) Ама като не зная къде е кранчето си разсъждавам. А като някой вече знае... нали за това сме тук, благодаря ти !!!
Остава само да разбера от къде се намира такъв клапан, колко струва??
А това за клапана на газовата, имаш ли инфо какво точно изолира той, щото мисля че е високото налягане ??? Ако действа за 1 сек ( то верно си е толкова щото и от ключа на газовата колата ми гасне за 1 сек) значи спокойно може да се направи и от там.. проблема е само че този клапан е към комплектацията на газовото, и ако го цъкам много може да се повреди. За това идеята ми беше как става с неща произведени отделно, и от съвем други производители:))). По принцип като правя доработки в колата си гледам да ги правя така че за по малко от 5 мин да мога да върна колата в оригиналното и състояние ако нещо се прецака. И в тоя ред на мисли нещата се усложняват много. Ако доработката ми излезе некачествена искам да мога да продължа без проблеми. Ако можеш пиши от къде да взема такъв клапан.



Тема Има готово решение!нови [re: Oпeлиcт]  
АвторVixon (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 17:54



Аз мислих за икономайзер за ППХ половин година и подготвях схема. И хоп Ловато го били направили още преди години. Казва се CutOff и струва 44 лева със стъпковия двигател!!! Всички фирми го имат като решение, BRC и другите...



Тема Ами данови [re: Oпeлиcт]  
Автор mladeja ()
Публикувано25.10.02 23:49



Кой да чете книжките докрай.Тоя клапан е точно за тази цел.Щях да тръгна да търся нещо по магазини с пневмо оборудване.Колкото до това колко струва утре ще знам щото ще проверя.Къде се продава в магазини за резервни части за Лада.
А как би се оправил за 5 мин. ако ти се прецака нещо.Към тоя клапан вървят две жици и две маркучлета.Едното маркучле е това дето изпарителя взема вакуум от смукателни колектори то се слага на едната страна на клапана а на другата второто маркучле което ще отиде на мястото на предишното.Малко сложно стана но ако се скапе единствената ти работа е да махнеш маркучлето за вакума на изпарителя от този клапан и да си го върнеш на старото му място на смукателни колектори.



Тема Re: Ами данови [re: mladeja]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано26.10.02 01:09



Точно така! Само закачваш маркучето от клапанчето на изпарителя и си продължаваш. А пък клапанчето се продава в магазините за лада и струва около 8 лв. електронния блок руски е 10 лв., български - 5 лв. като съм чувал че българските са по-добри.



Тема Re: Има готово решение!нови [re: Vixon]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано26.10.02 01:11



Какво представлява обаче? Някакви подробности?



Тема Re: Ами данови [re: DAMON]  
Автор mladeja ()
Публикувано26.10.02 22:58



Интересно ми е по какво се различават външно Руски и Бг. блокове за ППХ.Аз мисля съм с Руски.
Днеска го монтирах клапана/6.5лв. и маркуч общо 8лв./.Или не работи или работи но толкова плавно че не усещам кога изключва и включва на ход.Има и трета вероятност да съм объркал нещо в бързането.Но ми се наложи да отварям преден капак със скъсано жило.Та в последните светли минути на деня премерих че идва напрежение и клапана щрака.Утре ще видя дали пуска и спира там където трябва.



Тема Re: Ами данови [re: mladeja]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано27.10.02 00:10



Външно само по надписите трябва да се различават! Можеш да го пробваш като елиминираш ключа който следи положението на дриселовата клапа и подаваш газ и я държиш така - като стигне 1500 об./мин клапана включви и ако си го вързал като хората двигателя изгасва, като падне до 1100 об./мин пак включва двигателя запалва и пак така до 1500 об. Двигателя работи при "автоколебателен режим" - така по принцип се проверява изправността на тия икономайзери по книгите.



Тема Re: Ами данови [re: DAMON]  
Автор mladeja ()
Публикувано27.10.02 18:32



Това ще го правя утре щото днеска не съм излизал.А иначе го мерих с пробна лампа включва и изключва точно или почити точно на тия обороти.Проверих дали е изправен клапана.Дърпах от двата маркуча с уста при включено и изключено положение подавам 12 волта принудително- дърпа си от там където трябва и запушва по същия начин.Ще видим кво ще излезне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.