Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 16.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пак не загрях:(нови [re: Opelist]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано23.10.02 19:53



Точно тази е идеята - спира се горивото при спускане и при четиритактовите двигатели съвсем не е вредно като при двутактовите.



Тема Тука бъркаш!нови [re: mladeja]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано23.10.02 19:57



По начина по който си га напровил едва ли ти дава някаква икономия, защото в тръбата между газовия клапан и изпарителя има достатъчно налягане на газта да работи двигателя още известно време и по този начин ефекта е минимален. Най-добре го направи да въздейства на вакуума!



Тема Re: Икономайзер за ППХ на газ и бензиннови [re: Vlado]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано23.10.02 20:11



При повечето инжекционни мотори компютъра изключва подаването на бензин при ППХ. Не виждам защо да спира запалването, но и това е възможно. При инжекциите информация за педала може да се вземе от датчика за положението на дроселовата клапа, което представлява променлив резистор и с малко електроника да се направи, но не е за всеки работа. Иначе при включването на добълнителна електроника към първичната намотка на запалителната бобина няма риск само при най-обикновеното запалване - контактното. При безконтактното като моето ще изгори комутатора, при някои инжекциони може да изгори компютъра, при изцяло електронно запалване може да изгори управляващата електроника и т.н. За да се намали риска може да се сложи един предпазител в тази верига с възможно най-ниска стойност. Лададжийските електроники за ППХ не стават да се вземат импулси индуктивно от средния кабел на бобината - пробвах го. Но пък риска не е чак толкова голям да се вземат импулси от първичната верига.



Тема Re: Тука бъркаш!нови [re: DAMON]  
Автор mladeja ()
Публикувано23.10.02 22:57



Е тогава бях новобранец в газовите уредби и ми се видя добра идея беше преди около година.Но не е чак толкоз много газта.Можеш да пробваш изкл. подаването на газ както си на място и виж колко време ще работи.Като сложиш под внимание че при по високи обороти има по голям вакум от колекторите ше я издуха за нула време тая газ в тръбичката.Пробвал съм и при различни настроики на двуцевката и на винта на изпарителя дава резултат на движение от 10 до 20 метра с остатъчната газ.После се усеща как колата започва по интензивно да спира и при 1200-1300 не са много презизни Ладовите ЕППХ но достатъчно за да вършат работа се чува едно щрак и изпарителя е пак пълен и двигателя пак започва да ускорява леко.Има известен период на сработване на шофьор със новата система щото ми се е случвало преди изщракването да натисна съединителя и колата да угазне.Но ако си още в инерция на скорост и палиш.С тия неща се свиква.Но винаги можеш да махнеш системата щом не ти харесва.Силата и е при продължителни спускания.Ще опитам и с вакума.Благодаря.



Тема Re: Икономайзер за ППХ на газ и бензиннови [re: ESPACE]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 08:15



Заради "крастата" да видиш какво ще стане.



Тема Re: Икономайзер за ППХ на газ и бензиннови [re: DAMON]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 08:19



А би ли показал твоето решение?



Тема Re: Икономайзер за ППХ на газ и бензиннови [re: Vlado]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано24.10.02 09:06



Ааа, заради идеята моооже.И аз като си наумя да направя нещо трудно може някой да ме разубеди.Обичам сам да си чупя главата.



Тема Re: Тука бъркаш!нови [re: mladeja]  
Авторagu (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 09:42



S vakuuma ne stawa priqtel, za6toto toi e neobhodim samo za prazniq hod na dwigatelq.A kogato kolata se dwiji i e s 3000 oboroto, kato go izklju4i6 nq da ima nikakuw efekt.Ne ti li e izwestno 4e wakuuma ot cilindrite zasmukwa gazta,a



Тема Ne mislq:)))нови [re: agu]  
АвторOpleist (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 11:02



При мен вакуума регулира изцяло подаването на газ, т че за да направя нещо такова (ППХ) най добре ще да е да направя два клапана съответно единия да запушва тръбата за вакуума към двигателя, другия да отваря частта на вакуума (маркуча) към газовото посока атмосферно налягане. Причини - ако е един клапан който само затваря вакуума мисля че подналягането може да си остане същото, а ако отвориш дупката от смукателния колектор да смуче въздух от атмосферата, мисля че можеш да се лишиш от спирачки примерно ( не съм сигурен че ефекта ще е огромен но все пак губиш налягане), или да си набуташ мизерии и прах от въздуха в двигателя. Това със спирането на газта не мисля че е добре заради изпарителя, като му сменяш толкова често режимите. А ако прекъснеш маркуча който подава газта към двигателя може да ... "бум" след това :)))



Тема Re: Ne mislq:)))нови [re: Opleist]  
Автор mladeja ()
Публикувано24.10.02 20:51



Зависи какъв клапан ще ползваш.Мисля има такива дето ще освободят това подналягане при задействането си.Да не е само отворено затворено състояние.Ще трябва да проверя.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.