Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:51 01.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Впечатления от монтаж на Ловатонови  
Автор Minavasht (случайно)
Публикувано02.10.02 10:13



Сложих АГУ Ловато на Citroen ZX 1.4i mono при вносителя на Бакърена фабрика. Впечатленията са ми че работят добре (въпреки че има привкус на мутренска фирма). Доволен съм за сега от нещата. С едно отвратително изключение. Та значи 2500 км. (Около 2 месеца) преди монтажа си направих профилактика сменях масло и т.н (от там знам и датата и километрите от една лепенка която я слагат в сервиза). По време на профилактиката открихме един спукан маркуч на водната инсталация (мамка му колко време търсих от къде ми губи вода.) и го сменихме. Тогава решиш да сменя антифриза (Скиор съм и карам смес за - 40 .... защото така ми харесва). Та сложихме 3 литра Тотал antifreeze gel едно отровно зелено :-). Така историята продължава 2 месеца по-късно: След слагането на газта (на следващия ден сутринта) ходих в сервиза си (Този в които си правя профилактиката) за да се погледна предницата и ги помолих да ми обезвъздушат водната инсталация (трудно ми се обезвъздушава хубаво колата и не бях сигурен че газаджиите са се справили добре) и не знам какво ме накара да ги помоля да ми замерят водата. И тук беше изненадата ... 0 градуса чиста водица. .... От сервиза на Ловато се кълняха как те не източват водата и можеше да им повярвам ... ако когато ходих да си взема колата под колата ми имаше огромно петно вода. И единия от маисторите въобще без да съм го питал почна да ми обяснява че много странно от гредата на колата ми е изтекла вода ... Ба ... не стана ясно коя греда ама неисе

Не ми се мисли ако не беше тази случайност какво щеше най-вероятно да стане.


Та така ... хубава работа ама българска ...
И защо на вълка му е дебел врата ...

Да еба майсторите ... най-cool стана когато поискаха да ми пипат новата смес ... търкаха влажни пръсти и казваха ха че ти и сега нямаш антифриз в колата ... шот не било мазно разбираш ли ... и защото то това антифриза аз не съм знаел как трудно се измивал ... и род простотии ... ако някои е използвал на Тотал гела ме разбира какви тъпанари са тия ...

та така ... в момента ми предстои трудния избор да си правя ли профилактиката при тези ... мърлячи бих казал ... и да си задавам въпроса ... какво още се е случвало с колата ... и дали монтажа е читав ... и т.н

та така господа ...
Сделано в БГ



Редактирано от Minavasht на 02.10.02 10:14.



Тема Re: Впечатления от монтаж на Ловатонови [re: Minavasht]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано02.10.02 11:26



Абе вие сте странни хора.Как така си оставяте колата да ви слагат газова уредба, а не присъствате по време на монтажа.Аз на "моите" майстори им висях на главата през 4-те часа монтаж(сигурно много съм ги дразнел) и дори участвах активно в частта от монтажа свързана с поставянето на симулатор ли е, емулатор ли е няма значение и превключвателя(електротехническата част).Да не говорим че тия "отличници"-майсторите(викам им така щото не им знам имената) бяха свършили "свинските опашки", че им давах от моите дето си имам в колата.Тръбата от бутилката до двигателя изобщо не я пъхнаха в някакъв маркуч, защото нямало смисъл, та се наложи след няколко дни сам да я правя тая операция щото според мен има смисъл. Е поне минах прегледа на газовата без пари(бонус), макар че изобщо не разбирам защо при монтаж на нова газова трябва да плащаш за преглед?Е поне антифриза не ми източиха, ама то и без това го смених след месец, че беше за смяна.



Тема Re: Впечатления от монтаж на Ловатонови [re: Minavasht]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 11:40



Kazi ot kyde go vzimash toja TOTAL i za kakva cena zashtoto i az si tyrsja neshto ot toja rod da si sloza i sega e momenta.
Shte sym ti blagodaren.

Az za gazadziite, kakvo da ti kaza, naistina moze bi e trjbavalo da im visnesh na glavata non-stop. Kolkoto i da se draznajat. Az kato otivam na majstor oshte ot nachalo si kazvam che kolata ne ja ostavjam. Ama tova ne poprechi na edni myrljachi kato mi smenjaha prednija amortesior da mi ogynat kalnika i naglo mi vikat sled tova ami to taja tvojata kola shtoto izgnila. Abe are siktir ot tuka. Ot drugata strana kato si slozih krika kydeto trjabva ne stana taka ama sega ot ednata strana e razcheknata i mnogo me drazni.



Тема Re: Впечатления от монтаж на Ловатонови [re: Minavasht]  
Автор Wesel (Vesel)
Публикувано02.10.02 12:04



Towa ne mova li da go post-nesh edin den po-rano?

Predi edin chas si ostawih kolata tam


Wesel den ot Wesel



Тема Re: Впечатления от монтаж на Ловатонови [re: Naemnik]  
Автор Minavasht (случайно)
Публикувано02.10.02 13:38



От магазините на пежо или ситроен ...
сервиза в които ходя ми е на една пряка на ломско шосе срещу Шел.



Тема Re: Впечатления от монтаж на Ловато [re: Wesel]  
Автор Minavasht (случайно)
Публикувано02.10.02 13:50



...
Какво казах като цяло съм доволен ... нещата са направени прилично изглеждат добре ... Особенно единия от маисторите се старае много ... Вальо се казва ... на него дори му оставих пари да се почерпи ...
...
Но като цяло особенно онзи мърляч които ми говореше как ми изтекла вода от гредата ... не му знам името ...
ами не можах вчера да го посна ...
вчера се разви действието с антифриза ...

а слагат някакви щипки за да запушат разлива ... но явно при мен са се оплескали нещо ...

интересни беше че докато се обяснявахме с единия ... които ще ти узакони уредбата ... и тои ми казва как те НИКОГА не източват водата ... влезна едно момче от тях които не знаеше за случая и му каза че трябва само да сложи вода в една кола която превел и била готова ... и аз му викам като е НИКОГА ... и при мен не е ... това "никога" включва ли или изключва този случаи ...

такива мити работи ...

виж мисля че ще ти направят монтажа добре но имай едно на ум ...





Тема Абе извода е..нови [re: Minavasht]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано02.10.02 16:45



еби им .. таковата и яко гърч. Нещастници..



Тема Re: Абе извода е..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Wesel (Vesel)
Публикувано03.10.02 13:20



Ta da spodelq i moite wpechatleniq ot montava na Lovato w Lovato Auto Gaz

Otidoh tam predi te da mi se obadqt che kolata mi e gotowa. Tykmo q bqha priwyrshili. Ostawashe samo nastrojkata i 2-3 vichki da wyrvat.

Ta kato pochnah da si oglevdam kolata edin ot mastorite mi wika - "Trebe da si doleesh malko antifriz shtoto ti e malko!" :)))). I mi stana mnogo smeshno shtoto tochno wchera si pribrah kolata ot remont i bqh ogledal podrobno dwigatelq i antifriza si beshe OK.

Ta taka s antifriza - na mene mi beshe 'izcheznal' samo edin pryst (horizontalno polovenie :))).

Inache izglevda naistina rabotqt dobre. Ne che sym nqkakyw spec, no widimo nqmam nikakwi poraveniq po kolata. A Walio naistina e dobyr - podrobno, nashiroko i spokojno (na debil kat mene :)) mi obqsni kak tochno stoqt neshtata - k'wo da prawq i k'wo da ne prawq.

Wesel den ot Wesel



Тема Re: Абе извода е..нови [re: Wesel]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано04.10.02 07:57



Това че само един пръст ти няма от антифриза е идеалното положение, нали ти слагат изпарител и като се напълнят маркучите и антифриза дето е в него значи не са ти го източвали напълно като на колегата.Само ми е чудно защо не обяснят човешки амисе правят на дръж ми шапката.



Тема Re: Абе извода е..нови [re: ESPACE]  
Автор Minavasht (случайно)
Публикувано04.10.02 09:44



Е за това иде реч. Майната му на антифриза ... ама ако ми беше замразнала колата ... #@$#%$%^&$#@%$@^%




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.