Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 27.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не е с еднокамерен карбуратор.нови [re: mladeja]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 22:54



mladeja.. predpolagam 4e ot moia posting si se obarkal..
..ama az sam oshte po-obarkan ot tova deto vidiah
ta zna4i i az si imam 2 klapi.. i to ako znaete samo kva mi e goliama II-ta.. az se plasha napravo kakva dupka otvaria kato e nadlajno na struiata vazduh.. sega trudno mi e da se setia to4no po kolko mm sa otvorite, ama malkia mi mai beshe okolo 20-30, a II-ta e 48 ili 52 mai.. abe ima si seriozna razlika m/u dvete
ta zna4i v momenta pred tezi dve klapi si imam smesitel (plo4ka), koiato oba4e ima samo edin centralen kragal otvor , a v sashtoto vreme gaz kam smesitelia se podava ot 2 mesta (otdolu i otgore), a vakuum se vzema ot ednata mu strana (tova kam izparitelia), ot drugata strana sa varzali tunela prez bypass-a (tova deto trea se griji kam dvigatelia da postapva pove4e vazduh, kogato temp. na ohlajdashtata te4nost e po-malko ot 35C), demek da postapva pove4e gorivna smes, nezavisimo kolko e otvorena klapata (kazano prosti4ko - avtomati4en smuka4), ta zna4i moia dvigatel niama uskoritelna pompa (shtoto e mehani4en injekcion), niama dori "Fuel enrichment system" (edno 4udo deto podava dopalnitelno gorivo prez 5-tata duza, kogato dvigatelia e studen i natisnesh gazta, ta uj da ti podobri uskorenieto). i v takav slu4ai nevijdam opravdanieto 4e dinamikata mi na gaz ne e sashtata kato na benzin... be kakto i da e.. zamislil sam go da poiz4akam oshte malko (da posabera malko "vreme") i da mina prez nekvi drugi gazadjii da kajat taia plo4ka takava li trea da e.. toia izparitel takav li triabva da e..



Тема Re: Как се регулира вакуумен изпарител...нови [re: userche]  
АвторPatil (Нерегистриран)
Публикувано09.10.02 23:36



Ako iskash da si iziasnish vaprosa, triabva da prochetesh povecheto ot temite nazad v tozi klub.Shkoda e otgovarial mnogokratno na vaprosa.Drugite sa dobaviali po neshto i taka se poluchava tsialostna kartina.



Тема Re: Не е с еднокамерен карбуратор.нови [re: M]  
Автор mladeja ()
Публикувано10.10.02 22:54



Да наистина по твоя постинг съм се подвел.
Нещо бая големи са ти дифузорите.Е и нали не си с карбуратор а с инжекцион па бил той и механичен.Не съм запознат в детайли за да мога да коментирам на ниво.При карбураторите толкова голями дифузори като чи ли не съм виждал.Хайде нека са такива но не е все едно да си с карб. или с инжекцион.При натискане на газта инжекторите би трябвало да впръскат първоначално повече гориво и така да обогатят горивната смес за да може двигателя да тръгне и ускори а не да угасне поради отварянето на тоя дифузор.Като се достигне определена честота на въртене на коляновия вал горивото впръскано от инжектора да спадне и така да се мине на икономичен режим с по бедна смес.Иначе няма начин да стане.При положение че горивото е константа то двигателя неминуемо ще угасне при натискане на педала за отваряне на дифузора по рязко.Или ако е поначало много то ще гори повече щото в постоянен режим ще гори твърде богата смес.Понеже при карбуратора няма инжектори а жигльори се разчита на вакума да подсигури засмукване на гориво и да се размеси в емулсионните тръбички и т.н. да стигне до цилиндъра.При рязко натискане на педала ако няма ускорителна помпа поради инертноста на процеса засмукване размесване и т.н. двигателя гасне.Ето за това е тази помпа.При инжекциона не е така.Системите са по малко от тези на карбуратора.Защото има някакъв вид разум който да командва колко гориво да се подаде в определен момент от работата на двигателя.При карбуратора няма такова нещо дето да мисли и да управлява и за това има първо пускова система за да може да обогати горивната смес за работа на студен двигател.Второ преходна система която за първа степен е система за празен ход.После идва главна дозираща система.Ако карбуратора е с две камери има още една преходна ситема/обогатителна,икономайзер/ и още една главна дозираща.Плос тия неща ускорителна помпа за рязко ускоряване.Тъй като при изпарителя се разчита вакума да управлява подаването на определено количество гориво и както казах по горе тоя процес е бавен но не чак толкоз колкото при бензин двигателя ускорява малко по бавно.Усеща се в първия момент по нататък е трудно различима разликата.



Тема Re: Не е с еднокамерен карбуратор.нови [re: mladeja]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 10:22



ami tam e tia 4e i injekciona mi se upravliava samo s vakuum :))
elementarna sistema! niama gram elektronika, vsi4ko se bazira na prosta fizika..
..az zatova tolkoz si go haresvam :)
K-Jetronick na BOSCH e modela na injekciona ina4e.
otnosno klapite.. mi tova im e hubavoto.. 4e sa golemi! vse pak toia dvigatel si e 1800cc, a i se vodi malko po-forsiran ot ostanalite 1.8 na VW (112 Vs 90PS).
a tapoto e 4e toia gazov difuior (plo4ka), v momenta mi ebava svobodnoto navlizane na vazduh v dvigatelia.



Тема Re: Не е с еднокамерен карбуратор.нови [re: M]  
Автор mladeja ()
Публикувано11.10.02 23:37



В общи линии при карбуратора големите клапи означават подобряване на пълненето при високи обороти и влошаване при ниски и обратно по тесен дифузор по добро пълнене при ниски и по лошо при високи.В следствие автомобила става по отскоклив с карбуратор с по тесен дифузор но в рамките на разумното и обратно с по широк.За това първа степен обикновенно да не кажа винаги е с по тесен отвор от втора когато карбуратора е двукамерен.Има разбира се и други видове карбуратори.В които дозирането на горивовъздушната смес става по по различен начин.
Попрочетох за твоя инжекцион и ако наистина е к-жетроник щото има доста с първоначална буква "к" има много важни нещица дето при карб. ги няма.И едно от тях което ми направи впечатление е дебитомер на засмукания въздух.То е една лостова система с мембрана която пряко командва подаването на гориво.Докато при карб. се разчита струята въздух да увлече определено количество гориво от отвора на съответния жигльор.Всеки горивен жигльор си има свой събрат - въздушен жигльор.През въздушния минава въздуха който увлича горивото през горивния.Колко ще увлече зависи от отворите на горивния и въздушния жигльори.И до колко е отворена клапата на съответната камера.Такива двойки в зависимост от типа карбуратор има доста.В моя са май четири.Само ускорителната помпа няма съответния въздушен жигльор.
При теб едни и същи дюзи са за различните режими на двигателя.Само че през тях в зависимост от засмукания въздух измерен от дебитомера се подава необходимото количество гориво.Има в книжката и някаква електроника вързана към един електромагнитен клапан който е вързан към дозатор разпределителя.Е има и други неща но това е основната разлика между двете хранителни системи.
Относно плочката- смесител за газ.Предполагам при конвертирането на хранителната система предимствата на инжекциона и съпътстващите регулиращи системи се елиминират и остават дифузорите и смесителя както става при карбуратора.Има смесител и два дифузора със съответните им клапи ако е двукамерен карбуратора.Горивото се регулира с вакума който се образува при всмукването - маркуча за вакум на изпарителя.Логично е да се предположи че сечението на отворите в плочката трябва да съвпада с тези на дифузорите за да не се развали работата на двигателя при бензин.Ако не е така то количеството въздух което се подава към цилиндрите ще е по малко поради стеснението от смесителя.Разбира се при инжекцион по този начин дебитомера за въздух би трябвало да измери това количество и да подаде нужното количество гориво за да се образува подходяща смес.При мен аз взех по внимание горните разсъждения и доведох диаметрите на отворите на смесителя за двете камери до този който е и на дифузорите.Така нямам допълнително стесняване и намаляване на количеството въздух и съответно намаляване на мощноста на двигателя при работа с бензин.



Тема Re: Как се регулира вакуумен изпарител...нови [re: userche]  
АвторPatil (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 23:38



Vseki karburator e sazdaden za tochno tozi avtomobil, na koito e postaven.V zavoda sa napravili sigurno hiliadi opiti( i to s izpolzvaneto na tochna izmeritelna aparatura), dokato prigodiat karburatora kam saotvetnia dvigatel. Osven tova v edin karburator ima 5-6 sistemi, koito otgovariat za podavaneto na gorivo pri razlichnite rejimi na rabota.A v izparitelia ima samo edna membrana, koiato podava gaz i za prazen hod, i za uskorenie, i za niski, i za visoki tovarvania.Gospod da beshe tazi membrana, niamashe da se spravi idealno s vsichkite tezi zadachi ednakvo dobre.Osven tova, edin izparitel se sazdava za vsichki dvigateli s dadena kubatura, nezavisimo ot markata.Ako vzemem vpredvid i tova, che vseki dvigatel si e neshto individualno, i che kolite sa chisto novi ili pak ostareli tarataiki kato moiata, togava neshtata s regulirovkata stavat savsem slojni.Az shte si pozvolia samo da povtoria na edno miasto tova, koeto Shkoda i drugite sa kazvali po vaprosa.
1. Triabva da sme sigurni che delkoto, kabelite kam sveshtite,lulite, sveshtite, momentat na zapalvane,PRAZNITE OBOROTI na benzin-izobshto vsichko,svarzano s rabotata na dvigatelia e idealno.Primer: Predi 2 dena smenih zapalitelnata bobina i bez da sam pipal drugite regulirovki skorostta na kolata skochi s 6-7 km/chas.
2.Sled tova povtariash tochno algoritama, davan ot Shkoda v niakolko ot temite.
3.I tuk zapochva nai-trudnoto.Zapochvash da prigajdash nastroikata kam tvoia sobstven avtomobil.Tova na men lichno mi otne mnogo vreme i oshte mi otnema. I tova se varshi poniakoga sled vseki remont na dvigatelia ili niakoia negova sistema.Tochka 3 moje izobshto da otpadne-zavisi ot avtomobila, t.e. ot kasmeta ili ot portfeia, kakto iskash go smiatai. Dano pri tebe patia da e nai-kratak.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.