Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:21 15.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема На практиканови [re: ESPACE]  
Автор The One (избраният)
Публикувано02.10.02 13:37



когато времето е по-студено двигателят има по-голяма мощност.
Тук ламбда сондата помага да компенсира подаваното гориво в съответствие с по-голямото количество кислород във въздуха.
Основната идея на тоя датчик е екологията. Но като вторичен резултат - данните от него спомагат и за по-добрият performance на двигателят.

Wipe them out! All of them!


Тема Сравнение с/безнови [re: The One]  
Автор imitev (смел)
Публикувано04.10.02 11:08



Скивайте сега какво извадих от книгата на Кадета ми:

Двигател : 14NV | C14NZ | 16SV | C16NZ | 18SE |
Работен обем, cm3 : 1389 | 1389 | 1598 | 1598 | 1796 |
Mощност, kW : 55 | 45 | 60 | 55 | 82 |
Макс. върт.момент, Nm : 108 | 103 | 130 | 125 | 158 |
при оборотиmin-1 : 3000 | 2800 | 2600 | 3200 | 3000 |
Макс. скорост, км/ч : 170 | 160 | 175 | 170 | 195 |
Разход при 90, км/ч : 5.2 | 5.5 | 4.9 | 5.0 | 5.1 |
Разход при 120,км/ч : 6.7 | 7.0 | 6.6 | 6.8 | 6.5 |
Градско : 8.4 | 8.6 | 8.5 | 8.6 | 9.9 |

1,4 моторите са с 4 ск, 1,6 и 1,8 са с 5 ск.
Всички параметри са при използване на бензин 95H.
Катализираните модели са CXXXXX (съответно те са със сондите).

Не съм сравнявал карбуратор с инжекцион, сравнявам инжекцион с катализатор и без катализатор!
18SE го давам в таблицата за да се види как един по-мощен мотор без сонда и катализатор дава разход като по-малък такъв с екологични простотии...

Т'ва е - всички приказки за икономичност и мощност в зависимост от сондите стават излишни... Може в новите модели сондата да оказва значение на работата на мотора, но в старите фактите са на лице... Прочетете и статията по руските сървъри за преобразуване на C16NZ в Е16NZ и резултатите от това и пак ще говорим...

..

Със здраве!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от imitev на 04.10.02 12:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от imitev на 04.10.02 13:40.



Тема Re: Сравнение с/безнови [re: imitev]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано04.10.02 11:31



Abe sled vsichki tia prikazki za lambda sondata i grugi gluposti pomislete kakvo vse pak gorite v dvigatelia i svojstvata na gorivoto.
Avtomobilite s katalizator iskat bezoloven benzin - A95.
Zaradi tova agala na izprevarvane na zapalvaneto se promenia ot 10 gradusa predi gorna martva tochka na 5 gradusa. Tova e na prazen hod i pri izkluchena korekcia.
Predi godini imah Kadet s dvigatel 1.6 SV i pevkluchvatel za vida na gorivoto A95 bezoloven i A98 oloven. Tova prevkluchvane promeniashe edinstveno i samo momenta na zapalvaneto.
Ta tazi kola ia karah na gaz. Pri polozhenie A98 goreshe 6l/100km i varveshe kato zmej. Na A95 goreshe 9l/100km i varveshe kato za bog da prosti.
Mislia che tova otgovaria na chast ot vaprosite vi.
P.S. Niakoi proizvoditeli na gazovi uredbi predlagat tochno takiva korektori na momenta na zapalvaneto ama ne moga da dokopam nikakvo info po vaprosa.



Тема Тая теманови [re: imitev]  
Автор The One (избраният)
Публикувано04.10.02 11:42



я чепкахме доста здраво преди около 2 месеца в клуба на VW, ако не се лъжа.
Нещо от рода +/- на инжекционите.
Имаше доста мнения и спорове.

В случая, не публикуваш оборороти при която е тази мощност. А също така и въртящият момент на самите двигатели.
Мощността е функция на въртящият момент и оборотите. Разхода зависи и от теглото на автомобила.

Неможе да правиш извадка или сравнение на тези двигатели без да взимаш данните за тегло на автомобила, обороти при пиковата мощност, както и въртящ момент.
Да не говорим, че най-показателно е самите криви на мощността и въртящият момент.

Wipe them out! All of them!


Тема ОК- готово...нови [re: The One]  
Автор imitev (смел)
Публикувано04.10.02 11:52



Погледни пак предния ми постинг....



Тема Re: Сравнение с/безнови [re: imitev]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано04.10.02 13:19



Добри данни си дал ама липсват точно тия дето показват предимствата на инжекциона -разхода в градски условия.
Сега, не познавам опелските мотори и не знам посочените дали са инжекциони обаче липсата на данни за разход на гориво в градски условия е съмнителен.



Тема OK - готово и на тебе...нови [re: ESPACE]  
Автор imitev (смел)
Публикувано04.10.02 13:25



... но за последно коригирам вече... който иска повече инфо - да си го потърси. Казаните от мен неща са си мое мнение и не задължавам никого да им верва...

ПС: Катализираните модели са инжекцион, то тва е ясно...



Тема Re: OK - готово и на тебе...нови [re: imitev]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано04.10.02 13:32



Добре де , спокойно .Нямаше нужда три пъти да го пишеш.
Пък и не знаех че всички са инжекциони.А за това че катализатора увеличава разхода съм съгласен и никога не съм твърдял обратното.Мисля че в предните си постинги бях поставил конкретни въпроси но отговори така и не получих.Не се заяждам и не държа да ми отговаряш.Лек ден.

Редактирано от ESPACE на 04.10.02 13:38.



Тема Абе ще взема да отговоря аз...нови [re: ESPACE]  
Автор imitev (смел)
Публикувано04.10.02 13:59



Успокоих се вече

До колкото знам на катализатора и сондата им се разкатава фамилията от оловото в бензина.... В пропан-бутана няма олово, така че споко от тази позиция....

Проблем са детонациите в изпускателния тракт причинени от непълното изгаряне на газта (както знаеш газта има свойството да гори в по-широки граници на съотношението гориво/въдух от бензина и съответно сместа може да бъде доста по-богата) която детонира в катализатора и го разбива... Изразява се в характерното за спортните коли припукване от ауспуха след рязко форсиране и отпускане на газта...

Между другото моя кадет е на 200000 км (поне се надявам да е на толкова) и още му работи катализатора, сондата вече май се прецака... ама не ми пука, нали съм на газ...

Успехи!
ПС: За трите постинга - заяде ми копчето на мишката



Тема Да...нови [re: imitev]  
Автор The One (избраният)
Публикувано04.10.02 15:21



грешката е моя.
Мислех, че данните показват съпоставка на Карбуратор и Инжекцион.

Специално за по-големият разход при катализатора - тук вероятно си прав. Данните които си пуснал показват това.

Извини ме за по-горният постинг, където оспорвам мнението ти за завишеният разход при ДВГ с катализатор.
Небях съгласен с това ти мнение тъй като не предполагах, че съпоставяш инжекцион и инжекцтион + кат. а съпоставяш инжекцион и карбуратор.

Wipe them out! All of them!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.