Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 18.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема При него (Vectra16V)нови [re: Шkoдa]  
Автор The One (избраният)
Публикувано30.09.02 09:59



проблема не е дебитомера. На електронните инжекционби на опелите май беше само жичка, а не като клапа.
Както и да е.
При него проблема е пластмасовият всмукателен колектор.

Относно гърменето.
При мен се получава само на ниски обороти и когато сместа ми е бедна. Тогава оборотите падат още по-малко и почва да държи около 600 об/мин.
При това положение, ако примерно правя маневри и подавам малко газ при потегляне - вероятността да гръмне е доста голяма. Т.е. в 4 от 6те случая ми гърмяла при това положение. В 5 от 6те случая ми е гърмяла на ниски обороти.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: При него (Vectra16V)нови [re: The One]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано30.09.02 10:25



Защо ти се обеднява сместа, ти не сложи ли ламбда-контрол.Моята гръмна само веднъж(около 2-3 седмици след монтажа, защото беше обеднила сместа) и след като я регулирах нямам грижи от тогава(да чукна на дърво де).



Тема Re: При него (Vectra16V)нови [re: The One]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано30.09.02 15:48



Здрасти The One.
Прав си че на този двигател е с hot wirе, но на другите Опели пак с немеханичен инжекцион си е клапанен тип. Тоест няма връзка. Въпрос на конструкторско решение и цена. А проблема му доколкото аз разбрах е в прословутото последователното впръскване.




Тема Да... сложихнови [re: ESPACE]  
Автор The One (избраният)
Публикувано30.09.02 16:02



... Ламбда Контрол.
Но... когато изпарителят пуска малко газ - Ламбдата не му помага.
;)
При мен ситуацията е подобна. Само когато не е центрована газовата - тогава гърми.
Да чукна на дърво, от последната настроика съм изминал около 3 хиляди. Ник'в проблем. Но, направиха ми ниските обороти да са малко по-високи. Около 1000 (вместо 790).
Така хем сместа не се обеднява прекалено много, пък и хем не падат оборотите когато въртя вола при светнати фарове и пуснато отопление на огледалата и стъклата.


Между другото, забелязал ли си как деиства този Ламбда Контрол и как влияе върху двигателя ?
Аз имам едни наблюдения, ама ... ще ти ги кажа като чуя твоето мнение.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Да... сложихнови [re: The One]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано30.09.02 18:20



Изобщо не съм слагал ламбда контрол, и засега не виждам никакъв смисъл.По принцип на Реното ми инжекционната система е от най стария тип MPI и данните от ламбдата(при работа на бензин) не са от най-важните.Като я изключа почти не усещам промяна в работата на двигателя, а сондата е в ред.Интересното е че при мен дори и при обеднена смес никога не съм имал проблеми с оборотите на празен ход, нито при включени консуматори, нито при въртене на волана.Оборотите винаги са си стояли и стоят(и на бензин и на газ) точно на 800 и дано там си останат завинаги.



Тема Сондата инфонови [re: ESPACE]  
Автор imitev (смел)
Публикувано30.09.02 20:07



Ламбда сондата е необходима за да се докара количеството на кислорода в изгорелите газове такова че да работи катализатора.... От това ти пада мощността и ти се качва разхода.... Екология братче!

Тя не е сложена там за да ти подобри показателите на двигателя, освен на изгорелите газове.

Колкото до оборотите на празен ход - има механичен регулатор на празния ход, затова ги държи... Но обедни си сместа или я обогати повечко и няма да може да се регулира от регулатора и ще ти се халосва автомобила... Дано да ти е всичко наред де!

Но както са казали руснаците: Работает - НЕ ТРОГАЙ!

Със здраве!



Тема Espace много добре знаенови [re: imitev]  
Автор The One (избраният)
Публикувано01.10.02 10:41



... що е то ламбда сонда и има ли то почва у нас.

Но забелязвам, че ти не си много в час с това. :)) :))

"Ламбда сондата е необходима за да се докара количеството на кислорода в изгорелите газове такова че да работи катализатора.... "
До тук много добре! Отлично!

"От това ти пада мощността и ти се качва разхода.... "
Но с това се изложи!

За мошността - да. Нистина се прави компромис между мощността и екологията.

Обаче за разхода...... много си сбъркал.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Сондата инфонови [re: imitev]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано01.10.02 10:52



Ами освен механични какви са другите регулатори на празен ход че нещо не зацепвам.Ако трябва да съм точен моя е електромеханичен-двигателче се управлява от ECU.А по отношение на ламбдата нейната задача е да подава на ECU данни за съдържанието на кислород в изгорелите газове, за да може компютъра да обогатява или да обеднява сместа като се стреми отношението на въздуха към горивото да е 14,7/1.при някои типове инжекциони данните от нея са с по голям приоритет от данните на другите датчици и там при скапана сонда нещата се влошават тотално.При някои по стари инжекциони като моя(Renix-Siemens MPI) данните от нея не са приоритетни и почти не влияе на работата на двигателя.Колкото до катализатора и дълготрайната му работа при изправна ламбда такива зависимости не съм чел още никъде из нет-а или книгите.Ако имаш линк за подобна зависимост пиши.Истината е че дори при идеално съотношение на гориво и въздух изгарянето в цилиндрите не е 100% и точно в катализатора(благодарение на платинените съединения, които се явяват точно катализатора) става доизгарянето.Тука братушките са го разяснили добре





Тема Ами светнете ме!нови [re: ESPACE]  
Автор imitev (смел)
Публикувано01.10.02 14:53



Защо тогава се монтира тая сонда?!?!?

След като трябва само за да ти докарат сместа 14/1 ?!?!

Има и инжекции без сонди но нямат и катализатори...



Тема Re: Ами светнете ме!нови [re: imitev]  
Автор The One (избраният)
Публикувано01.10.02 15:28



Както по-горе са описали, целта на сондата не е икономичност, мощност, пъргавост или нещо което е далавера за двигателят/автомобила/шофьора.
Целта на сондата е екологията.
Както по-горе са казали - сондата подава информация на ECU-то какво е количеството кислород в изгорелите газове. В тях трябва да има кислород за да може катализатора да работи като превръща много вреднията CO (Въглероден окис) до CO2 (въглероден двуокис).

Wipe them out! All of them!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.