Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:35 10.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема malko info.. malko vaprosi..нови  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 18:47



zdrasti! :)
neotdavna vi biah spomenal 4e turih edna gazova i se prisaedinih i kam tozi klub (osven kam VW).
ta zna4i stava vapros za VW Scirocco 1.8i K-Jetronic (mehani4en injekcion) 112 magareta.
ot Gazovi hi4 ne razbiram.. ama hi4.. neznam koe za kakvo e! znam si 4e imam neshto kato bomba v bagajnika (64 litra), malko trabi4ki, i edin izparitel (Landi mi kazaha 4e e).
dotuk mi svarshvat poznaniata za gazovite.
ta zna4i vpe4atlenia:
oshte sashtia den kato ia slojih i zaprashih kam moreto.. 700km s 54litra.. stori mi se dobar razhod, ama kolata mi se stori mnogo, ama mnogo spanata :(
otidoh pri gazadjiite kato se varnah.. vikam 4e na visoki oboroti na po-visoka predavka niama moshtnost.. onia pipna neshti4ko.. navria edna plastmasova 4a6ka ot kafe vav vazduhozabornika i vika probvai.. probvah az.. kolata dobre na visoki, ama i i4ezna moshtnosta na niski :|
pipna toi oshte neshto.. navria i edna plastina pred droselovata klapa i kolata tragna dobre i na niski i na visoki.. dotuk dobre, ama ima i losho :(
studena kola darji strashno niski oboroti :( na gaz padat i do 200-300 :((
poniakoga kolata i gasne po krastovishtata i me vbesiava.. napravo se pobarkvam kato zatrese ot niski oboroti na prazen hod :((
sesiata mi utre svarshva i se 4udia kfo da pravia.. kfo da iskam ot tia gazadjii, kato otida pri tiah i kolata darji strahotni idle oboroti.



Тема Re: malko info.. malko vaprosi..нови [re: M]  
АвторPatil (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 20:57



Shtom ne razbirash ot tezi neshta i ne iskash da se nauchish,imash samo edin pat.Pitai naliavo i nadiasno za dobri maistori,smeniai gi i badi gotov da se rasish dosta pari.E,dano imash kasmet da ti se razreshi problema lesno.Iskreno ti go pojelavam.



Тема кат за началонови [re: M]  
Автор Frankie The 4 Fingers (LUD SAM EEEEEJ!)
Публикувано09.09.02 22:41



може да кажеш поне дали е вакуумен или електрически тоя Ланди.
и аз имах големи проблеми с моя вакуумен ако и твоя е такъв мога да ти кажа аз как процедирах...
Имаш ли гърмежи в ауспуха или колекторите на газ при връщане на педала с газта



Тема Re: malko info.. malko vaprosi..нови [re: M]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано09.09.02 22:58



Здрасти! Никъде не си писал, че са ти монтирали газовата "за даром", т.е. без пари! Значи ще им стоиш на главата, докато я направят! Сега времето захлажда и бързо ще може докато пиеш едно кафе и малко лаф, тя да изстине и да я видят!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: malko info.. malko vaprosi..нови [re: M]  
Автор imitev (смел)
Публикувано10.09.02 10:51



Какъв точно е изпарителя - Ланди Рензо, Ланди ????

На всички има винт за празния ход но трябва да кажеш какъв е изпарителя за да кажем НИЕ знаещите :) на къде да го въртиш...



Тема dopalnenia...нови [re: imitev]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано10.09.02 15:27



zna4i izpraitelia bil elektri4eski, te i zatova mi bili kazali kato butna na kontakt da palia vednaga bez da 4akam.
znam 4e ima vint za regulirane na oborotite za prazen hod.. tova e ot malkoto neshta deto razbrah za kakvo sa.. ama nemislia 4e trea da se pipa.. kolata poniakoga si darji idealni oboroti ~1000-1200, ama pod 900 opredeleno ne sa i prepora4itelni, a poniakoga pada i do 200-300.
pritesniava me tova 4e i na benzin kato e studena po4na da pravi mizerii i da vi kaja ot gaz moje i da ne razbiram mnoo, ama s taia plastina pred droselovata klapa.... e vse si mislia 4e okazva vlianie i na benzin.

kak da razbera kfo landi e izparitelia? kakvi sa ralikite?



Тема Re: dopalnenia...нови [re: M]  
Автор imitev (смел)
Публикувано10.09.02 16:06



Прочети на корпуса на изпарителя...

Само Ланди ли е или Ланди Ренцо... На Ланди Ренцо модела го пише до пластмасовия диск от страната на мотора...



Тема Re: malko info.. malko vaprosi..нови [re: M]  
Автор Myyy (познат)
Публикувано10.09.02 16:37



Моите съболезнования :(((



Тема Re: dopalnenia...нови [re: imitev]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 08:45



zna4i na samia izparitel s golemi bukvi pishe LANDI
ot dolnata strana s po-malki bukvi pisheshe mai REGIO EMILIA
po-vstrani ima edna metalna plastinka i na neia pishe model L80E

tova varshi li rabota?



Тема Re: dopalnenia...нови [re: M]  
Автор imitev (смел)
Публикувано16.09.02 18:41



Предполагам че колата има регулатор на оборотите на празен ход. Като завъртиш винта за празния ход (запомни колко пъти на по 1/4 оборот за да може да ги върнеш ако не стане работата като хората!) променят ли ти се оборотите на празен ход ??? Ако се променят нямаш регулатор или не работи както трябва....
Ако не се променят - пробвай да изфорсираш на газ и виж как реагира като спаднат оборотите... Ако падат под 600-700 и после се качват трябва малко да врътнеш винта за празния ход на изпарителя. Лошото е че не мога да ти кажа на къде :( Запомни колко си го въртял (примерно на по 1/4 оборот). Изфорсирваш пак и следиш на къде отиват нещата - ако падат повече от предния път - въртиш на обратно.

И моето скромно мнение е че не трябва да се слагат каквито и да било ламарини и други глупости на пътя на въздуха...

Успехи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.