Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 08.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема До Шкода!!!нови  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано10.09.02 21:56



Шкода къде си бе брато в кой град си?
Искам да додем ти да превериш мойта кола щот си пич и си педант (съдим по писанията ти)
Имам проблем и никой не мое да ми каже от къде иде, а най-лошото е че и аз не моем да сгреем що е то печка без антена!!!
Кажи ми къде да те намерим и аз щи каем кой ден ше додем!!!
Дано не си зад граница че немам международен паспорт и требе да вадим

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: До Шкода!!!нови [re: Ascona83]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано10.09.02 23:00



Какво й е на Асконата, бе човек! Имам добър познат, който е съсобственик на сервиз Опел в Сф и най-важното е кадърен! Ако трябва обади се да ти дам телефон и му се обади! Не се притеснявам, че като дойдеш ще успееш да ми изпиеш ракиятаАма ще ти се наложи да биеш 150км от Църна маца!Живея/ама не стоя постоянно!!!/ в Раковски! Покрай предаването, което правя обикалям из страната често! Дай малко инфо какъв ти е проблема!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Еваллата бате:))))нови [re: Шkoдa]  
АвторOпeлиcт (Нерегистриран)
Публикувано11.09.02 14:46



Свалям ти шапка Шкода,
То аз те мислех за газаджия бре:))))))
А то газта ти била хоби, е тва се казва... неам думи.
И ако тва всичко си го научил без да си майстор, що не смениш професията
:)))) мисля че газаджиите добри пари правят:)



Тема Re: До Шкода!!! [re: Шkoдa]  
АвторДилбep (Нерегистриран)
Публикувано11.09.02 16:05



Шкода, и преди си загатвал за предаването, но не си спомням нищо по-конкретно. Бъди по-щедър и сподели за какво става дума, за какво е, къде и по какво може да се гледа и нямай скрупули, че може да прозвучи като реклама. Програмата на телевизията във вестника не е реклама, нали.



Тема Re: До Шкода!!!нови [re: Шkoдa]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано11.09.02 18:47



Ми кво и е:
1. колкото по-малко газ има в шишето толкоз по върви, сега забелязвам че и когато е по ладно на вън и преди дъжд примерно (не се смейте щото е трагично) пак повече върви
2.Като пълним, пълним до горе шишето разбира се требе да се ебавам с врътката за ниските обороти!!! Свещите са супер, в смисъл нови са нема още 15 иляди на тех, филтрото ми е за смяна въздушното ама и преди като беше ново па такива ги тантуркаше, сега да е на 5 хил не повече.
3.Центровка спи, спених дистрибуторна капачка и палец на делко, обаче кабелите ми не са в много добро състояние
4.Като дърпам смукача и неще да си качва оборотите като е студена
5.Веднъж върви като изоглавена в смисъл ускорява чувствително по-бързо, друг път едвам върви. Не се дави колата на место си се форсира идеално просто като стъпа на газта на първа веднъж дърпа яко друг път тръгва кат чели е на 50 години кон.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: Еваллата бате:))))нови [re: Oпeлиcт]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано12.09.02 02:30



Малко инфо за теб! От 1978 година ремонтирам автомобили! С газ се занимавам от 1993-та! Основната ми професия е това - VІІ разряд/някога/ автомонтьор! Така че мазането на ръцете не ми е чуждо, но и знам какво е да искаш да си направиш нещо и да не ти достига опит или нещо съвсе-е-е-е-ем мъничко, което ако някой ти каже си готов!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: До Шкода!!!нови [re: Дилбep]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано12.09.02 02:34



Не става въпрос за реклама, тук се мъчим всеки да помогне на когото и както може!
Иначе предаването вече навършва 3 години, по време предхожда всички други, които имат нещо общо с думичката "Скорост", защото то се казва така, но е регистрирано в Министерството на културата много преди " живот на скорост" или "На скорост". Излъчва се от 43 кабелни ТВ, от които 19 окръжни и основната тема са новостите в автомобило- и мотоциклето строенето, полезни съвети, автомобили ІІ-ра ръка и др. неща интересни за мъжката част от населението! Това е в общи линии!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: До Шкода!!!нови [re: Ascona83]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано12.09.02 02:40



След всичко, което ми казваш става ясно следното:
По първа точка - това подсказва, че изпарителят ти пуска доста по-голямо налягане навън, при пълна бутилка и като вземе да свършва, налягането се намаля и колата върви по-добре, щото през другото време се дави от много газ! Намирисва на разтеглени мембрани или втвърдени клапанчета. А по време на дъжд и когато е студено върви по-добре защото тогава има повече кислород във въздуха и по-не се усеща давенето! Горещия въздух е мор за газта, съдържанието на кислород в него е много-много ниско!
По втора точка, ако като напълниш бутилката и трябва да навиеш винта за оборотите - потвърждаваш първа точка!
Третата точка може и сам да се опръвиш, като смениш кабелите, ако нощно време прави "дискотека" под капака!
По четвърта-на бензин качва ли си оборотите, като опънеш смукача?
Петата подсказва, че наистина има нещо, което не работи добре и най-лошото, че е от време на време - т.е. един от най-трудно откриваемите/но не и невъзможен/дефекти!
На 12 и 13 сме в Сливен, да снимаме новите Мазди и ще мога да ти отговоря едва в събота на следващото писане!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: До Шкода!!!нови [re: Шkoдa]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано12.09.02 08:48



Абе брат недей така с мембраните бре, преди няма и 10000 км са сменени, изпарителя е разглобен на съставните му части от газаджията дето ми монтира уредбата преди години, всяка хуйка вътре, всеки опристен и всяка дупка са прилежно проверени и почистени, аз не го оставям сам да бачка нали му виснем на шишарката да гледам кво прави!!!
Освен това пък има една клапа там къде е вкоъмно управляема за да смуче топък и студен въздух, аз и напуках една рапидка в положение да смуче само студен.
Имам съмнения обаче че от нейде смуче допълнително въздух катчели, обаче поливам с вода мотора докат си работи нема да смени оборори нема такива работи, преди време имах пропуск от гарнитурата на смукателните труби, изрезах си нова, сега пак ше изрежа още по дебела и ше я нацапан и със силикон даже, също имам и съмнения че влаза и под гарнитурата на кутията на въздушния филтър и там ше правим една да видим ко ше стане, въпреки че от там и да смуче според мен нема проблеми, ама айде ше напрвим и за там, пишейки сега тука се сещам че никога не съм проверявал дали пък не смуче от оная е..на гарнитурка между карбуратора и смукателните труби?!?!?!?
Ще я проверя и ще пиша кво съм остановил!!!

А на бензин преди когато имаше си качваше оборотите иделно на смукаче, немаше проблеми изобщо, сега обаче вече няма бензин, щото съм я приучил само на газ да работи!!! Всъщност с бензина имах много проблеми щото като карам на газ и помпата надъва и няколко пъти ми избива щуцера на помпата и то този след нея на високо налягане и нали се сещаш като ми замирише на бензин как излитам с пожарогалител в ръце и отварям предния капак в очакане да си опърля веждите? Обаче вече имай байпас и нема такива работи. Възникна обаче порблем с еин възвратен клапан, който пази да не оди бензин през байпаса към карбуратора, явно на по високо налягане сработва и аз се нервирах и изкубах маркуча от карбуратора и му напуках един чеп, та вече 17-18 хил изобщо дори и не му мирише на бензин на мотора!!!

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!

Редактирано от Ascona83 на 12.09.02 08:54.



Тема Askonski bree....нови [re: Ascona83]  
АвторVlado (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 11:23



Askonski, bradched, ko praish bre? Mejdu drugoto... shto ne vzemesh da si kupish edna garniturka na vskumakatelnia kolektor i bloka? Tova s izriazvaneto... ne mi vdqhva mnogo doverie... a pqk i kato ia smenish, shte si pqrporish dqlgo s neia, izkarvat mnogo godini. Az imam dve mislia niakqde v kilera... mojeshe da ti dam ednata, ama ako pomnish mi e 1.3 tarambukata i nema da ti pasne... Inache otkakto i az slojih gaztta imam mai otniakqde problemi s dopqlnitelen vqzduh, ama... ne mojah da si nameria po magazinite garniturki za dolnata chast na karburatora i kolektora :( Ima samo za gornia kapak na karburatora... kakto i da e. Vqv vseki sluchai e golema shubania da slegash gazova uredba na stara kola... obache ponaglasi li se i pasne li... pei sqrce! Pri tia sqotnoshenia na cenata na benzina i gaztta!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.