Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 08.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Газов инжекцион  
Автор antipop (!)
Публикувано11.09.02 14:45



Имам Audi B4, 1.6 MPI. Ходих до BRC и ми казаха, че колектора ми бил незнам какъв и заради това - газов инжекцион (1800 лв.!!!) или детонации. Има ли други освен тях, които да слагат газови инжекциони(или АГУ-та, които да не *гърмят*), защото тия като нищо могат да се пробват просто да ми набутат скъпата, а да може да се сложи по-нормална уредба....

If you don't care where you are going any road will get you there


Тема Слагай тънката.. и да не ти пуканови [re: antipop]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано11.09.02 15:34



аз съм по същия начин с пластмасов колектор и даже и клапа нямам...

Сложи си някъде една клапа и си пей сърце.. то не гъми толкова лесно колектора

На мен ми е кихала само веднъж, е пооткърти се едно малко парче на корпуса на въздушния филтър.. това е положението..
чисто ВРЦ на мен ми излезе към 800лв.. е моя изпарител е 140клвт.



Тема Re: Слагай тънката.. и да не ти пуканови [re: Чepнorлaв]  
Автор Vectra_16V (150hp)
Публикувано11.09.02 16:36



Имаш ли обяснение поради каква причина ти е "кихнала" колата?
В смисъл като си я понатиснал или си бъзикал нещо по газовата инсталация?
Щото и аз съм с пластмасов колектор, а непосредствено до него ми е и деботмера за въздуха, който струва около 450лв и при едно "кихване" първо той ще замине, а ремонта ще ми излезе доста солено.

Лека нощ, добър ден пак съм с моя...


Тема незнам си какъв??нови [re: antipop]  
Автор БaтApни (О ЙЕ ПЪМП ИТ АП)
Публикувано11.09.02 17:33



най = вероятно е пластмасов колектора ти и затова искат да ти го сложат това за да си вържат гащите, понеже ако при монтажа ти гръмне колектора от някоя експлозийка и ти ги накараш да ги сменят за тяхна сметка ще им излезе солено...... ако се разберете да си поемеш сам риска- ше ти сложат нормална.(но риска си остава за тебе:)



Тема Стига бе !!!нови [re: БaтApни]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 15:46



Vectra 16 V сменял ли си го твоя. На моята си е метален под кутията FSI и мисля че това е оригиналният ми.





Тема Re: Стига бе !!!нови [re: Ивaйлo]  
Автор Vectra_16V (150hp)
Публикувано12.09.02 18:40



Ами нищо не съм сменял. Просто навсякъде където отидех ми сваляха кутията и заключваха, че е пластмасов. Да си призная честно аз не съм го виждал с очите си. Всъщност този колектор под самата кутия ли се намира? Проблема беше, че искаха да ми монтират антифаиър клапана преди дебитомера, за въздуха, ама това пак не е гаранция, че кутията няма да се пръсне при евентуален гърмеж. Имах идея клапана да се монтира под кутията FSI обаче тогава трябваше да се измисли как щеше да се затваря капака на двигателя, защотот кутията се вдигаше по-високо. При този номер нямаше да има гърмежи.
Tвоята кола с газ ли е? Ако е имал ли си някакви проблеми с газовата уредба?

Лека нощ, добър ден пак съм с моя...

Редактирано от Vectra_16V на 12.09.02 18:43.



Тема Re: Стига бе !!!нови [re: Vectra_16V]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 00:49



Остава да бъркам понятията или моите колектори да са сменяни. Тръбите влизащи в цилиндрите са ми метални . Нали това са всмукателните колектори?

А газ нямам. Някакси свикнах с тая динамика и ще ми е гадно да издъхва във високите обороти в които знаеш как лети тая лъвица.

А ти сложи ли й вече газ?



Тема Re: Стига бе !!!нови [re: Ивaйлo]  
Автор Vectra_16V (150hp)
Публикувано13.09.02 12:20



ами не съм сложил все още.
И аз не искам да скопя колата и затова съм сеориентирал към инжекциона. Иначе нормалните газови уредби при монтажа режат кабели, слагат емулатори и ако е некой мърляч да ти я монтира, може много поразии да направи.

Лека нощ, добър ден пак съм с моя...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.